• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
a možda sam ga i otvarao

Čini mi se da ti u zadnje vrijeme i sam sebe slabo pratiš, jer si prije nekoliko sati napisao da ti je taj ventil blombiran. Daj se odluči, jel je blomiran, ili si ga otvarao? :lol:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
Čini mi se da ti u zadnje vrijeme i sam sebe slabo pratiš, jer si prije nekoliko sati napisao da ti je taj ventil blombiran. Daj se odluči, jel je blomiran, ili si ga otvarao? :lol:

na drugom traktoru jesam , na mome nisam :finga:
ako treba mogu i da nacrtam :mrgreen:
 
V

VTZ

Guest
na drugom traktoru jesam , na mome nisam :finga:
ako treba mogu i da nacrtam :mrgreen:

Ti onda imaš neki drugi traktor, jer ruski Vladimirci imaju podešen pritisak na tom ventilu na 5-5,5 bara, i onda oni to tako zablombiraju, da ljudi ne bi prčkali po tome bez veze.

Tvoj je podešen na tri bara i zablombiran, to je stvarno misterija bez presedana. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
bome misterija , sad si me zabrinuo oko pritiska već razmišljam o tome da prodajem traktor i kupim neki sa većim pritiskom :rolfer:
 
V

VTZ

Guest
bome misterija , sad si me zabrinuo oko pritiska već razmišljam o tome da prodajem traktor i kupim neki sa većim pritiskom :rolfer:

Izgleda da su tvojega poštelavali u noćnoj smjeni...

votka.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
ali i na flaši piše ''RUSSIAN STANDARD'' :partyman: :rolfer:
 
P

pergar

Guest
ne želim ulaziti u rasprave,zato što nisam mehaničar i ne razumijem se puno u to ali na mome vlatku je ventil zablombiran,a pritisak ne prelazi 3,5 bara,,,,.ne znam možda nešto nije u redu sa traktorom:scratch
 
V

VTZ

Guest
ne želim ulaziti u rasprave,zato što nisam mehaničar i ne razumijem se puno u to ali na mome vlatku je ventil zablombiran,a pritisak ne prelazi 3,5 bara,,,,.ne znam možda nešto nije u redu sa traktorom:scratch

Imaš pri dnu kartera jednu prirubnicu, ispod koje se nalazi žičana mrežica - grubi predfilter ulja ispred usisa uljne pumpe. Za početak bi bilo dobro pogledati nema li tu razne nečistoće, koja se možda godinama nakupljala.
 
M

monika

Guest
cao! imam vladimirec t25 a 1 uradjena generalku motora i presao 260 radnih sata i jos uvek baca ulje preko kartera. zasto baca ulje,kad nije forsiran.prvo sam mislio da puknuto prsten ali ne dimi plavo.unapred hvala pozdrav.
 
V

VTZ

Guest
cao! imam vladimirec t25 a 1 uradjena generalku motora i presao 260 radnih sata i jos uvek baca ulje preko kartera. zasto baca ulje,kad nije forsiran.prvo sam mislio da puknuto prsten ali ne dimi plavo.unapred hvala pozdrav.

Baca ulje preko kartera? Kako to misliš, možda dimi na odušku kartera? Kad se ulje dovoljno zagrije, gotovo uvijek se vide isparavanja iz kartera, ali to ne mora značiti da motor troši ulje i da je neispravan.

Jel ti opada nivo ulja u karteru, ili je konstantan? Kod mene na odušak kartera uglavnom izlazi vodena para (plus ostali plinovi i uljne pare), ali tako je od prvog dana, a motor pri tome troši zanemarivu količinu ulja.. Kad u karteru imaš 6,5 litara vrućeg ulja i motor radi, nešto se para mora pojaviti i na odušku...
 
M

monika

Guest
odusku kartera baca (kapi)ulje al jako malo kartegasa ima.tada trosi malo ulje kad radi teska posao.pozdrav.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
ma zbog ogromne zapremine po jednom cilindru normalno je da malo i diše na odušak
ipak 105mm klip sa tolikim hodom nije mala stvar
 
V

VTZ

Guest
ma zbog ogromne zapremine po jednom cilindru normalno je da malo i diše na odušak
ipak 105mm klip sa tolikim hodom nije mala stvar

Ima još jedna stvar - čest je slučaj da se traktor upali i koristi samo na kratko, pa se u takvim situacijama niti ulje pošteno ne zagrije u karteru... Za to vrijeme u ulju se nakuplja i vlaga, i nesagorjeli ostaci dizela, i t.d..

Kad se nakon toga započne s nekim težim poslom, ulje se zagrije nešto jače, i tad na odušak kartera počnu izlaziti sve te pare.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Evo ja čitam ovu temu skoro od A do Ž i nevjerojatno mi je to čudo od Vladimirca.Kod mene u selu ima jedan i nije u nekom stanju,čovek ga ne koristi skoro.E sad,ja bih trebal neki traktor za sebe,pošto imam malog Samea od 28 KS kojem treba generalna,neki su već i čuli za njega,i zaključil sam da mi nije neka isplativost delat taj popravak.Naravno da je Vladimir upal u uži plan,ponajprije radi jeftine cijene i održavanja a i do Letenya nije daleko.Na kaj obratiti pažnju kod kupnje takvog traktora,prvenstveno me zanimaju modeli starijeg godišta oko 1980.Svi kojima spomenem Vladimirca,diže im se kosa na glavi.Da ne valja,da je grub,da je bučan,pa hidraulika,pa ovo pa ono.Kolko sam shvatil s ove teme,za neke manje,pa i veće potrebe solidno konkurira IMT 533 i 539 u koje sam se u najmanju ruku razočaral,nakon početnog oduševljenja.Pa molim iskusnije i s više informacia da pomagaju.VTZ,mi nismo daleko,jel tak?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Evo ja čitam ovu temu skoro od A do Ž i nevjerojatno mi je to čudo od Vladimirca.Kod mene u selu ima jedan i nije u nekom stanju,čovek ga ne koristi skoro.E sad,ja bih trebal neki traktor za sebe,pošto imam malog Samea od 28 KS kojem treba generalna,neki su već i čuli za njega,i zaključil sam da mi nije neka isplativost delat taj popravak.Naravno da je Vladimir upal u uži plan,ponajprije radi jeftine cijene i održavanja a i do Letenya nije daleko.Na kaj obratiti pažnju kod kupnje takvog traktora,prvenstveno me zanimaju modeli starijeg godišta oko 1980.Svi kojima spomenem Vladimirca,diže im se kosa na glavi.Da ne valja,da je grub,da je bučan,pa hidraulika,pa ovo pa ono.Kolko sam shvatil s ove teme,za neke manje,pa i veće potrebe solidno konkurira IMT 533 i 539 u koje sam se u najmanju ruku razočaral,nakon početnog oduševljenja.Pa molim iskusnije i s više informacia da pomagaju.VTZ,mi nismo daleko,jel tak?
Najozbiljniji nedostatak toga traktora je jednostepeni kuplung. Ako možeš živjeti s tim, onda razmatraj njegove dobre i loše strane.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gle,ak ga koristim za oranje,frezanje,sijanje i eventualno da pošpricam kuruzu,mislim da nema neke velike koristi od dvostepenog za te poslove,možda najviše kod baliranja,al baliral nebu i mislim da bi se moglo s vladimirom nekaj napraviti od toga kaj sam nabrojal.Kolko sam čital VTZ sve dela s njim,jedino je njegov noviji,pa dal ima tu kakve razlike.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
svi vladimirci od prvog do zadnjeg nose istu mehaniku , razlike su samo u estetici
svi su isti i sa jednim , dva , i oni stari sa tri mjenjača

dobro ti je ZJ rekao , ako možeš da šiviš sa jednostepenim kvačilom onda razmišljaj o njemu , mene najviše to zeza kod njega
sve sam sa njim radio (kardanom) i frezao i kosio običnom kosačicim i rotacionom i balirao i vukao berač i vitlao
sve to on može da radi ali nije to to

najviše problema imaš kod branja i baliranja , jer mu nemožeš da nadješ odgovarajući stepen kretanja za naprijed , prva prebrza a ona radna prespora :mad:
baliram sa brzohodnom radnom , ide malo sporije ali onda nikako nemaš potrebu da zastaješ ako je masa malo veća ili nagomilana , stim da ti radni učinak nije kao što bi bio sa nekim traktorom koji ima bolji izbor brzina u tom opsegu

noviji tipovi imaju malo bolje riješenu tu prvu brzinu (mislim da je i kod člana VTZ tako) , znači ta prva je malo sporija nego kod starijih modela

što se tiče izdržljivosti i kvaliteta tu nemaš da razmišljaš , taj traktor je pravljen da traje 100 godina

a u šta da gledaš oko kupovine , pa samo u jednu stvar , da ga što jeftinije kupiš :rolfer: sve ostalo se lako i jeftino dadne uraditi :D
da bi ga radio i u svojoj režiji ne treba ti neko pretjerano poznavanje mehanike , uz nas i instrukcije sve možeš da uradiš ako imaš ključeve do 32mm , rolcange i čekić
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
Gle,ak ga koristim za oranje,frezanje,sijanje i eventualno da pošpricam kuruzu,mislim da nema neke velike koristi od dvostepenog za te poslove,možda najviše kod baliranja,al baliral nebu i mislim da bi se moglo s vladimirom nekaj napraviti od toga kaj sam nabrojal.Kolko sam čital VTZ sve dela s njim,jedino je njegov noviji,pa dal ima tu kakve razlike.
Priključci za koje (radi kardana) nije pogodan: prikolica za sijeno (nemreš ga iszbaciti iz brzine kad napne preša), berač kukuruza (stane kardan kad ga šaltaš), balirka pogotovo (kad trebaš malo pritisnuti kuplung, da pričekaš da ista proguta masu) itd.
Nije to nedostatak samo Vladimirca, već svih traktora s jednostepenim kuplungom.
Diže li hidraulika kad se kuplung pritisne?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,123
hidraulični sistem ne zavisi ni od čega , pumpa je direkt vezana za korpu kvačila
 
V

VTZ

Guest
Kolko sam čital VTZ sve dela s njim,jedino je njegov noviji,pa dal ima tu kakve razlike.

Dečki su ti već dosta toga napisali, a kad si već mene spomenuo, ja ću ti reči svoje mišljenje: ako je ikako moguće, gledaj da kupiš noviji model, koji ima posebnu ručicu reverzera, a ne onaj stariji sistem šaltanja.

S reverzerom možeš u bilo kojoj brzini unatrag ili prema naprijed, a to ti jako dobro dođe kod okretanja na njivi i slično.

Kod tog novijeg modela, s ručicom za brzine možeš birati dvije grupe (normalnih) brzina: neparne - 1, 3, i 5 su nešto sporije, a parne - 2, 4 i 6 otprilike odgovaraju 1, 2 i 3 brzini kod IMT-a 539.

Dakle, imaš tri brzine kao i IMT, plus tri brzine koje su nešto sporije (prepolovljene). Od toga je najvažnija prva brzina, s kojom možeš raditi praktički sve, pod velikim opterečenjima. Sporohodne brzine su nešto sasvim drugo, i postoje još i dvije sporododne. Znači, VTZ ima ukupno 6N + 6R + 2SH brzine.

Uglavnom, ti noviji modeli izgledaju kao moj, imaju okrugle žmigavce na kabini, i drugačiju ploču s instrumentima u kabini.

Eto, to ti je najbolji savjet kojeg ti mogu dati - kupi noviji model!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh