• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
ma reverzer nije bitan , ako je sa jednim jenjačem kao što je kod mene bio lako se doda ručica reverzera kao što sam aj sebi uradio
čak ima da se kupi cijela ručica sa reverzerom original 40e

@VTZ
ako je kod tebe izbor brzina u sporohodnim 1,3,5 onda ti je prva brzina sporija
a ako je 1,2,5 onda je prva brzina brža , kao što je kod mene

uglavnom se to pozna po rasporedu brzina
ako je
2,4---n---l,ll
5,6---n---1,3 to je stariji tip

a ako je
3,4---n---l,ll
5,6---n---1,2 to je noviji tip

e onda razlike u brzinama

stari - novi
nema= 1
1 = 2
2 = 3
3 = ne podudara se ni sa jednom brzinom
4 = 4
5 = 5
6 = 6
 
V

VTZ

Guest
Kod mene je nesumnjivo noviji tip s rasporedom

3,4---n---l,ll
5,6---n---1,2

Ali za nekoga tko se prvi put sreće s toliko brzina, to može izgledati zastrašujuće, pa je možda bolje da ne plašimo ljude :) Uglavnom, nikad od viška ne boli glava, nego samo od manjka..

IMG_6961.jpg


Neispravan link obrisan!

IMG_2804.jpg


IMG_2811.jpg
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dečki,hvala na odgovorima?Negde sam pročital da to ima 31 KS?Jel to isitna?A s 31 KS mi izgleda jak ko IMT 539.Dal je fora v tom momentu o kojem Savo uvek priča?Inače,dopadaju mi se različiti traktori i oni rijetkih vrsta,jer 539 je već isfuran,a i prenapuhan malo.Kaj je da je.I volim biti drugačiji od drugih,zato mi se Vladimirec sviđa,jer je nekak spartanski napravljen.Nema tu nekog luksuza.Čist posel kak ima biti.Kaj odlazi na njima najčešće?
Da,od koje godine se proizvodil novi tip?
 
V

VTZ

Guest
Osnovna razlika od IMT-a je da ovaj traktor ima cca. 500 kg veću težinu, i može povuči puno više i bolje. U šumi se ta razlika najbolje osjeti, jer s njim mogu izvlačiti trupce na vrh brijega, dok su ranije takve debele trupce po istom putu izvlačila dva IMT-a.

Blok motora kod njega ne nosi koljevku prednjih kotača, nego je motor samo položen u noseću ramu traktora. Dakle - skineš mu motor, traktor se i dalje može voziti (nizbrdo).

Ne diže se na zadnje kotače niti da ga moliš, dok Ferđo leti u zrak čim treba nešto teže povuči. I goriva troši osjetno manje, Ferđo je pravi rasipnik po tom pitanju. Kabina mu je veća i prostranija, i naravno - Vladek je puno ljepši, robusniji i bolji traktor. :axe: 8)
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Istina je,baš sam gledal bratića dok je oral s 539.E,frajer guli zemlju,ne da ore.Ni 20 cm nema.2×10 imt 755 plug.Ak ga pusti dublje,nebre si pomoći,nikud nikam,je da je bilo malo mokro,al nije to to kaj sam ja htel videti od oranja.Jel se isplati zeti nekaj tam oko 1984 od vlatka.imam neku ponudu.cijene od 1000 do 1600 eura.
 
M

milicevicm

Guest
Istina je,baš sam gledal bratića dok je oral s 539.E,frajer guli zemlju,ne da ore.Ni 20 cm nema.2×10 imt 755 plug.Ak ga pusti dublje,nebre si pomoći,nikud nikam,je da je bilo malo mokro,al nije to to kaj sam ja htel videti od oranja.Jel se isplati zeti nekaj tam oko 1984 od vlatka.imam neku ponudu.cijene od 1000 do 1600 eura.


Hrvoje naš je 86.godište,imaš ga na 100 stranici-tako da imaš neku viziju.
I ima taj reverzer.
Mi smo se odlučili za vladeka na osnovu ovog foruma.
A VTZ-ov nam je bio orjentir.Samo kod nas ih je malo-pa tim i cijena je malo jača.
POZDRAV ZA SVE !
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
A šta da rade oni čiji vladimirec nema plivajući hidraulik?

Na mom vladimircu nema četvrtog položaja ručice hidraulika za plivajući hidraulik. Ima samo tri položaja od vetrobranskog stakla ka podu:

-gore - dizanje
-sredina - krute poluge
-dole - prisilno spuštanje(pritiskanje)

Kako se rešava ovaj problem? Da li je dovoljno samo da kupim drugi razvodnik pošto mi je zadnji cilindar nov, a ima i prelivni sud nazad? :?

U normalnim uslovima orem njime bez problema. Čak i ove godine sam na pesku orao 35 - 40 cm dubine i za takvu zemlju mi ne treba ni plivajući hidraulik ni kopirni točak, ali zato na glinovitoj crnici koja mi ranijih godina nije bila problem, sada verovatno zbog vodoležina kojih je tu bilo tokom leta ne mogu da dobijem ravno dno razora. Kopirni točak donekle rešava problem poniranja, ali šta sa poskakivanjem? :confused:
 
V

VTZ

Guest
Na mom vladimircu nema četvrtog položaja ručice hidraulika za plivajući hidraulik. Ima samo tri položaja od vetrobranskog stakla ka podu:

Kako to, zar se radi o nekom tako starom modelu, koji to nije imao? Ako tvoj razvodnik to nema, onda trebaš nabaviti novijeg.

Kod oranja ja prvo koristim prisilno spuštanje, kako bi se plug još kod kretanja na početku brazde zabio što dublje. Iza toga prebacim u pliv. položaj, i hidraulika me više ne zanima do kraja brazde.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
ja sam jedno vrijeme vozio susjedovog,mislim da je 74-tvo godište i isto ima 3 položaja hidraulike.......:scratch.....vjerovatno to kod ovih stariji to nema
i još kada se sjetim onih 2 mjenjača,bili su mi noćna mora dok ih nisam prokužio
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ono za početak i prisilno spušanje je super. Ja to prisilno spuštanje koristim i kada završavam brazdu, kad se traktor već penje na drum, pa ja još malo spustim plug i onda zaustavim traktor, pa naglo izvadim plug uz samu ivicu puta. Onda lepo ne moram na kraju da radim uzglavnicu, ali bih voleo ipak da ne moram i tokom oranja sve vreme da drkam gore dole onu ručicu hidraulika. :madmana:

Moj traktor je 1979. godište VTZ T-25A i kao što rekoh ima samo tri položaja ručice hidraulika. Dakle nabavka i ugradnja novog razvodnika trebalo bi da reši problem? :prayer:
 
Posljednje uređivanje:

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
ja sam jedno vrijeme vozio susjedovog,mislim da je 74-tvo godište i isto ima 3 položaja hidraulike.......:scratch.....vjerovatno to kod ovih stariji to nema
i još kada se sjetim onih 2 mjenjača,bili su mi noćna mora dok ih nisam prokužio

A zašto su dva menjača noćna mora? To je super kad se jednom navikneš na njih. To ti daje po 6 brzina u napred i u nazad plus dve sporohodne u napred. Lako možeš da odabereš brzinu koja tvom traktoru najviše odgovara za određenu radnju u datim uslovima. Bolje od toga je samo automatski menjač.
Po meni je Vladimirec ok mali traktor i do sada mi nije smetala ni ta kruta hidraulika, ali ove godine se kod nas katastrofalno teško ore, da mnogi dosta stariji od mene ne pamte ove muke Tantalove.

Moj traktor je 1979. godište i ista ta godina je utisnuta i na librici razvodnika hidraulike. Pre nekoliko dana sam video jednog Vladimirca iz 1985. i nisam verovao njegovom vlasniku da ima pilivajući hidraulik. Morao sam da odem iza traktora i podignem poluge da bih se uverio. Poverovao sam mu tek kada sam video da su se poluge podigle, a da nisam slomio samom sebi kičmu niti podigao ceo traktor. :) Od tada me muči pitanje da li bi i moj matori Vladimirec mogao da ima isto tako plivajuću hidrauliku.

Uzgred budi rečeno da je moj traktor iako 6 godina stariji, daleko bolje očuvan od njegovog iz '85. Pa čak i izgleda noviji. Inače taj njegov je na prodaju i traži za njega zajedno sa nekakvom prikolicom za otpad 2000 evra. Ja sam mog pre četiri godine toliko platio sa prevozom od 160 kilometara. Inače cene polovnih vladimiraca sa kabinom se u Srbiji kreću i dan danas oko 2000 evra dok modeli bez kabine idu u bescenje.
 
Posljednje uređivanje:
M

milicevicm

Guest
Danijele-šta bi sa obećanjem-rekao si da će biti slike.Čekamo te slike.
Krle-javiće se naši stručnjaci,pa će ti dati savjet.
Ja ti mogu poželiti dobrodošlicu na naš forum.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
krle jesi li ti probao da malo cimneš jače ručicu jer taj položaj se rijetko koristi i ručica u njega ide malo teže , rus je to slobodno cimni jače :D
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
krle jesi li ti probao da malo cimneš jače ručicu jer taj položaj se rijetko koristi i ručica u njega ide malo teže , rus je to slobodno cimni jače :D

Pokušavao sam i da malo jače cimnem, ali plašio sam se da ne otkinem nešto. Pošto je razvodnik i onako počeo da pušta ulje, menjaću ga svakako, tako da čim kupim novi, pokušaću da primenim grubu silu na stari.
Kad uzmem u obzir i savet koji mi je dao VTZ(lepo ime), možda ću već sutra da kupim novi razvodnik. To kod nas tako ide - odeš u prodavnicu kod Anđelka i kupiš deo koji ti treba za koji hoćeš ex-sovjetski traktor. Eventualno, ako ga baš nema na lageru, sačekaš jedan dan dok mu donesu iz Subotice.
Kad budem kupio nov razvodnik napisaću i koliko to košta kod nas. Pumpu, creva i zadnji cilindar sam već promenio pre dve godine.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
rus je to slobodno cimni jače :D

Svaka čast Savoris!!!

To je rešenje! Našao sam plivajući položaj! Baš je trebalo dooobro povući. Već drugi put je išlo lakše i posle normalno. Učinio sam to pri isključenom motoru, a posle sam ga startovao i proverio da li je negde slučajno procurio itd. Imao sam već zakačen za traktor nošeni rasturač veštačkog đubriva, pa sam odmah i isprobao kako to radi. U gornjem položaju ga diže, u neutralnom drži nepomično, u donjem brzo gura nadole, a u onom najnižem ga spušta polako, prirodno, kao što bi to činio u položaju za prisilno spuštanje sa isključenim motorom i onda kada legne na zemlju ne diže točkove od zemlje. To je to. Jedva čekam da ga sad isprobam u oranju čim vreme dozvoli!;)

Još jednom, hvala svima koji su me posavetovali. Nikad u životu mi ne bi palo na pamet da primenim toliko grubu silu :axe: na nešto tako "fino" kao što je ručica hidraulike.

Svakako ćemo menjati razvodnik pošto su gumice ojedene i za komandu sopstvenog podizača i za priključnu mašinu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
pa krle buraz rusa nemožeš nikada presiliti jer je jednostavno pravljen za nenormalne uslove eksploatisanja :prayer:
i nemoj džaba da bacaš pare za drugi razvodnik nego uzmi i tome svome zamijeni samo gumice i tjeraj dalje , nema ni na njemu šta da se pokvari i to je rus pravi čovječe
samo ako ti hidraulika popušta onda tek razmišljaj o zamjeni razvodnika , ali samo razmisli jer ima i za to rješenje ako imaš dovoljno krša za budževinu

a što se tiče snage hidrauličnog sistema na mome vladimircu ja mislim da je ovo dovoljan test , rotodrljača LELY 2.5m diže 'ladno la ler gasu i bez ikakvog napora , ja sam se iznenadio kada je podigao
ne bih nikada ni probao nego veliki mi traktor bio na selu a ja pakovao priključke pod šupu i 'ajde rekoh da probam , i vidi čuda , podiže :shock:

abcd0019t.jpg


abcd0018u.jpg


abcd0020q.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
A ti Savo nemožeš bez IMT-ja.
kakva ti je ono kutija za alat? :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh