• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
jbg kod men rjetko ko nasjedne sa traktorm u sumi,ima se dsota puteva u sumi pa ori kuda ti je lakse,inace koliko godina radim sa tomom nikad nisam u sumi nasjeo sa njim,jednsotvano prolazio sma gdje su tegljaci napravili kanale duboke 80cm,nijedan drugi traktor nije mogo proci,zato sto sam ja mogo stati u trag sa prikolicom i polako prodjem,to jedna prednost jer je tomo sirok 1 metar,inace jesam se jednom na sukao na truli panj sa tomo ali sam samo ubacio u rikver i sisao sa njega
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Dimenzije - visina traktora s gumama 280 -711 i originalnom ruskom kabinom (tvoja je niža)

P.S. Postoji i treće rješenje, iskopaj malo dvorište na ulazu kroz kapiju.

Treće rešenje otpada. Rekao sam da je gore betonska greda, a zaboravio sam da kažem šta je ispod, dakle...
... - BETON! :madmana:

Vidim ja da je rešenje za blato i (jako)duboko oranje T-40 i neka od komšijskih avlija. Lepo je rekla ona komšinica: "Šta koji andrak ste pravili doktorski kuća kad uvek bili ste paori i držali krava?" :butthead:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
jbg kod men rjetko ko nasjedne sa traktorm u sumi,ima se dsota puteva u sumi pa ori kuda ti je lakse,inace koliko godina radim sa tomom nikad nisam u sumi nasjeo sa njim,jednsotvano prolazio sma gdje su tegljaci napravili kanale duboke 80cm,nijedan drugi traktor nije mogo proci,zato sto sam ja mogo stati u trag sa prikolicom i polako prodjem,to jedna prednost jer je tomo sirok 1 metar,inace jesam se jednom na sukao na truli panj sa tomo ali sam samo ubacio u rikver i sisao sa njega

He, he! Nešto slično sam ja pokušao onda kad sam se zaglavio u onoj močvarnoj šumi. Ja sam objašio desni kolotrag i vozio desnim točkom do ivice šume, a levim izmedju dva kolotraga. Ovaj metod je bio uspešan dok god sam bio na pravcu, ali kod prve, sasvim blage leve krivine...
...dve pretovarene prikolice "Kikinđanke" su me uvukle u kolotrag i onda je došao Belarus 82.1(koji je te kolotrage i prokopao vukući iste takve dve "Kikinđanke") i izvukao prvo mene, pa jednu prikolicu, pa drugu. Kod te poslednje prikolice su već obe osovine legle na nabu između kolotraga i češale celim putem do kraja šumskog puta i mazale mulj k'o moja gospođa nožem šlag po torti. Posle nas je morao da dođe buldožder da ispegla da bi radovi mogli već sutra da se nastave! :lol:
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Evo da savoris vise ne lupa glavu :



a evo i za Krleta:


Ako nemaš drugog načina da dođeš do priručnika,ja sam iz Smedereva i rado ću ti poslati na CD-u.Inače za transport se preporučuje srednji položaj, a za radove niski, iz razloga montiranja hidroficirane kuke za vuču. VTZ je taj problem prevazišao tako što je montirao i kuku i poteznice istovremeno.
Bilo bi divno kada bi taj priručnik mogli da stavimo uz dogovor sa adminom ovde...na poljoprivredni-forum.Nažalost link više ne važi i nisam uspeo da ga stavim ponovo pa bih sada zamolio VTZ-a da to uradi ako mu nije problem!?

http://www.youtube.com/watch?v=nO7DAUflstk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7xNysL7G-mM

http://www.youtube.com/watch?v=j_HQaQEZAHQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UBUx70ZpWSk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=g5m3FU6cC7U&feature=related
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
@sasha63
lako je meni nasuti tečnost u gume , više me zanima koju tečnost nasuti a da ne napravim kakvu havariju od smrzavanja ili da mi razjede gume
 
V

VTZ

Guest
@sasha63
lako je meni nasuti tečnost u gume , više me zanima koju tečnost nasuti a da ne napravim kakvu havariju od smrzavanja ili da mi razjede gume

Pa već smo pisali o tome - ne postoji nekakvo "idealno" sredstvo - ili antifriz, ili otopina kalcijevog klorida. To sredstvo se u tisućama tona koristi za posipanje cesta po zimi, pa ga ne bi trebalo biti teško nabaviti. Inače se može kupiti u poljoprivrednim ljekarnama.
 
Posljednje uređivanje:

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Pa lepo piše 25% kalcijumhlorida i 75% vode.Ako to preporučuje proizvođač,zašto dalje lupati glavu.To bi trebalo da bude dovoljno čak i za njihove ruske zime.Ako čak i utiče na vek unutarnjih guma,nebitno je ,one su ionako potrošna stvar! Dve unutarnje gume za prednje točkove od 16" nisu više od 10 eura , zar ne ?

VTZ....nisi ništa spomenuo,možeš li negde ponovo staviti priručnik,da bi ovi novi članovi mogli da ga skidaju!? Ja sam probao i nešto mi ne ide.Verujem da ćeš se ti bolje snaći!
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
VTZ....nisi ništa spomenuo,možeš li negde ponovo staviti priručnik,da bi ovi novi članovi mogli da ga skidaju!? Ja sam probao i nešto mi ne ide.Verujem da ćeš se ti bolje snaći!

Doma na kompu imam taj priručnik kao PDF dokument, pa ću ga svakako pokušati postaviti na neki od sajtova. Samo trebam prvo pronaći neko mjesto, na kojem taj dokument neće biti ograničenog trajanja...
 
V

VTZ

Guest
Evo, uspio sam uploadati taj priručnik na Google Docs, pa ga možete samo otvoriti, ili pak trajno spremiti kao dokument na svoj komp.

Nadam se da će taj link raditi i potrajati, a na početku vas obavještava kako dokument nije od strane Google-a provjeren ima li virusa u njemu. Virusa ne bi trebalo biti, kliknite Download enyway.

https://docs.google.com/uc?id=0BwRPIdCUJg7wMTY3OGQ3ZjMtODFlOS00YTdmLWIxMmQtN2Y5ODcyNjkzN2Ji&hl=en

Ako sumnjate na viruse, nakon skidanja možete dokument provjeriti sa svojim AV programima.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
VTZ,probal sam skinut link,al svejedno nejde,opće mi neće otvoriti.Dal je baš v linku problem ili ima kakva caka?
Znam da sam čital negde,al kad se ore s vladekom,kad je u plivajućem položaju plug,dal ne ode skroz duboko ili opet van,znači,kak naštimati da je dubina ista bez obzira na to kaj je teren grbav,a da se ne koristi kotač?Jel treba imati onaj prsten ili se hidraulikom more sve štelati?Nadam se da bu ovaj sneg prešel brzo,jer imam 2 vladeka za pogledati,a vele vlasnici da ih se more probati v oranju i zato me zanima.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
VTZ,probal sam skinut link,al svejedno nejde,opće mi neće otvoriti.Dal je baš v linku problem ili ima kakva caka?
Znam da sam čital negde,al kad se ore s vladekom,kad je u plivajućem položaju plug,dal ne ode skroz duboko ili opet van,znači,kak naštimati da je dubina ista bez obzira na to kaj je teren grbav,a da se ne koristi kotač?Jel treba imati onaj prsten ili se hidraulikom more sve štelati?Nadam se da bu ovaj sneg prešel brzo,jer imam 2 vladeka za pogledati,a vele vlasnici da ih se more probati v oranju i zato me zanima.


Hrvoje, Ja sam se naorao sa vladekom, ali isključivo sa krutom hidraulikom i to je dobro išlo samo na lakoj zemlji ili u idealnim uslovima na teškoj. Sada, od kako su mi članovi foruma pomogli da rešim problem zaribale ručice, nadam se da će sa plivajućim položajem ići još bolje.
Ja lično imam dva jednobrazdna pluga od šesnaest coli - OLT "Banat" bez kopirnog točka i "Leopard" sa kopirnim točkom.
Većina vlasnika vladimirca je koristila plug sa kopirnim točkom i to je najjednostavnije - samo podesiš točak na željenu visinu i ako je dodbo podešen toplink - to je to!
Ako budeš probao da oreš plugom bez točka, a u plivajućem položaju, onda će ti zasigurno trebati prsten. Kada postigneš željenu dubinu, jednostavno, zaustaviš traktor, i pozadi na klipu popustiš leptirasti zavrtanj, pritisneš iglu blokade dole u cilindar i spustiš prsten do kraja, tako da poklopi iglu i ponovo pritegneš leptirasti zavrtanj. Ako je prsten izgubljen, ne bi trebalo da je frka jer se jako lako skida i stavlja(pa i gubi) tako da pretpostavljam da ga ima u prodavnicama delova za "Ruse" ili po vašarima i ne bi trebalo da puno košta. Ceo nov zadnji cilindar zajedno sa tim prstenom sam kupio za 100 evra pre dve godine, tako da ja imam i rezervni sa starog cilindra.

Ono za sneg ne znam... Kod nas su kiše i njivama se ne može ni prići, a oni pojedinci koji se ipak usuđuju da oru muku muče na glinovitim zemljištima. Prošle subote sam pozajmio jednom baji onaj jednobrazdni OLT i on ga zakači za IMT 577 ode sa njim da ore, a svoj dvobrazdni plug je ostavio kod mene i evo već danima ne dolazi po njega niti vraća OLT-a. Zamisli koji bedak kad sa tolikom traktorčinom vuče jednobrazdni plug kog u normalnim uslovima vuče vladimirec, a mora i da je ekonomično u p.m. :drinkers:

Inače, onaj link ni meni neće da radi :(
 
V

VTZ

Guest
VTZ,probal sam skinut link,al svejedno nejde,opće mi neće otvoriti.Dal je baš v linku problem ili ima kakva caka?.

Jesi li kliknuo na Download enyway, ja sam ga sad probao otvoriti, i link mi radi normalno.


Znam da sam čital negde,al kad se ore s vladekom,kad je u plivajućem položaju plug,dal ne ode skroz duboko ili opet van,znači,kak naštimati da je dubina ista bez obzira na to kaj je teren grbav,a da se ne koristi kotač?Jel treba imati onaj prsten ili se hidraulikom more sve štelati?Nadam se da bu ovaj sneg prešel brzo,jer imam 2 vladeka za pogledati,a vele vlasnici da ih se more probati v oranju i zato me zanima.

Ja uopće ne koristim taj prsten za ograničavanje dubine oranja, a nemam ni plug s kotačem. Oranje je super jednostavno, prvo plug s hidraulikom natjeram da ode na radnu dubinu, i odmah iza toga prebacim ručicu razvodnika u plivajući položaj.

Plug sigurno neće otići preuduboko, jer svaka oranica ima "taban" brazde ispod sloja koji se ore. Da bi se postigla što dublja brazda, ja malo skratim toplink polugu, tako da su lemeši malo nagnuti prema naprijed, a ne baš u vodoravnom položaju. U tom položaju plug ima tendenciju da se sam zabija što dublje u zemlju.

Isto tako, plug sam od sebe neće izlaziti van iz brazde, ako je negdje baš jako nabijena i zagažena zemlja, može ti se dogoditi da proklize kotači, i da traktor stane. Na takvome mjestu ja prebacim mjenjač u sporohodnu brzinu, a dalje se iza tog mjesta opet ore u normalnoj brzini.

Sve u svemu, oranje i svaki drugi rad s priključima na zemlji su super jednostavni, i uopće nije potrebna neka velika mudrost za to. Prsten možeš koristiti samo ako baš želiti orati plitko, na pr. na strništu nakon žetve. Kod jesenskog oranja prsten će ti samo smetati.
 
Posljednje uređivanje:
V

VTZ

Guest
I još ću samo dodati - iskustvo ili usporedba s hidraulikom, kakvu ima IMT. Iste oranice ja sam ranije orao s IMT-om, i za mene je bilo pravo olakšanje kad sam prvi put orao s Vladimircem.

Imam oranicu na kojoj ima više tipova zmlje, i na mjestu gdje je tlo lagane strukture, ranije sam cijelo vrijeme morao "veslati" rukom i podešavati regulaciju vuče. Plug je propadao preduboko, i sve u svemu to je bila velika gnjavaža, u odnosu na plivajuću hidrauliku Vladimirca.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Krle,nebi ja ni orao sad po ovom vremenu,oni su rekli da bi dali traktore da se proba,a ovo kod nas je danas baš loše kaj se snega tiće.VTZ,probal bum otvoriti link pa da vidim,jer čudno je ak ti veliš da ide,a nama ne otvara?
Dečki hvala na odgovorima,ja isto mislim da je najjednostavnije s kotačem orati,ni brige ni pameti,ali isto tak kak veli VTZ,ak je sve ispravno moralo bi delati i u plivajućem položaju ok?
Da li bi vladek mogel vući 2×10 plug u teškoj zemlji?

Evo,probal i nikaj.Uopće ne otvara ni prozor novi ni makac!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
I još ću samo dodati - iskustvo ili usporedba s hidraulikom, kakvu ima IMT. Iste oranice ja sam ranije orao s IMT-om, i za mene je bilo pravo olakšanje kad sam prvi put orao s Vladimircem.

Imam oranicu na kojoj ima više tipova zmlje, i na mjestu gdje je tlo lagane strukture, ranije sam cijelo vrijeme morao "veslati" rukom i podešavati regulaciju vuče. Plug je propadao preduboko, i sve u svemu to je bila velika gnjavaža, u odnosu na plivajuću hidrauliku Vladimirca.
Ovo i baš nije jasno. Pa plivajuća hidraulika ti je na IMT-u kad isključiš regulaciju vučnog otpora, odnosno valjda spustiš kocku skroz dolje.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Da li bi vladek mogel vući 2×10 plug u teškoj zemlji?

Evo,probal i nikaj.Uopće ne otvara ni prozor novi ni makac!

Iste probleme sa linkom imam i ja iako sam pokušao i sa "download anyway" :(

Lično sam orao vladimircem na peskovitoj zemlji, a i na glinovitoj crnici sa 2x10'' plugom ručne izrade od nekog kovača iz Leipziga (širina radnog zahvata je 50cm), a orao sam i sa pozajmljenim dvobrazdnim plugom OLT - Ferguson(onaj sa trouglastim raonicima). Nisam ga izmerio, ali mislim da je 2x12''(širina zahvata je 60cm). Oće malo da zadimi čak i sa "Leipzig"-om ako je baš zapečena strnjika i tamo gde je kombajn eventualno imao neki duži zastoj, inače nije to neki izazov za vladimirca.
Ja dvobrazdne plugove koristim samo za ljuštenje strnjike i za jesenje oranje u baštama. Njive u jesen orem isključivo sa 1x16''.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
E,ovo je nevjerojatno!Razgovaral sam s ovim gosp.Mirkom u vezi dijelova za Vladimirca i veli da ima jendog u ponudi i tak razgovaramo,pitam za cijene dijelova,kad veli da generalka komplet za Vladeka dođe 115 eura!Pa ljudi moji,jel to moguće!?Za te novce nisam mogel dobit ni klip jedan za JD.
Ako je tome tak,i ak se Same proda,mislim da bi na proljeće mogel jedan Vladek u dvorište.
Krle,znači moglo bi se sa 2×10 orati.Tu je kod nas ilovača i 539 sa 2×10 nemože prek 20 cm,nikak.Proklizava već na toj manjoj dubini,bez špere teško da ore,a nek se pusti plug dublje i uzbrdo,to je nemoguća misija.
Kakva je brzina i kvaliteta oranja kad usporedimo 2×10 i 1×16?Za dvobrazdnjaka znam,ali tu kod nas niko nema 1×16 da bi oral.
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
E,ovo je nevjerojatno! generalka komplet za Vladeka dođe 115 eura!Pa ljudi moji,jel to moguće!?Za te novce nisam mogel dobit ni klip jedan za JD.
Ako je tome tak,i ak se Same proda,mislim da bi na proljeće mogel jedan Vladek u dvorište.
Krle,znači moglo bi se sa 2×10 orati.Tu je kod nas ilovača i 539 sa 2×10 nemože prek 20 cm,nikak.Proklizava već na toj manjoj dubini,bez špere teško da ore,a nek se pusti plug dublje i uzbrdo,to je nemoguća misija.
Kakva je brzina i kvaliteta oranja kad usporedimo 2×10 i 1×16?Za dvobrazdnjaka znam,ali tu kod nas niko nema 1×16 da bi oral.

Upravo zato je meni moj prijatelj, mehaničar i preporučio baš vladimirca kada sam ga pre nekih pet godina pitao da mi preporuči dobar mali traktor, zato što je jeftiniji za kupiti, a i održavati, a takođe je i robustniji u poređenju sa IMT-ovim mališama 533 i 539.
A, šta da ti kažem tek za JD - ja znam da barem ovde u Banatu gde je zemlja mahom teška(glinovita crnica) i manje plodna, nema te proizvodnje koja bi mogla da pravda luksuz koji nude zapadni traktori. Ljudi ovde u glavnom teraju Belarusove varijante od 82.1 pa dalje ka većim, a ako je potreban baš "džin", tu je matori kirovec.
Dakle što se tiče dubine oranja sa dvobrazdnim plugom od deset coli, tih 20 cm je OK. Ja nikada nisam ni orao ljudima bašte u jesen dublje od 25 cm s tim "Lepzig"-om. U njivama, pak ovde svi jesenje/zimsko oranje rade isključivo plugovima od šesnaest coli upravo zbog kvaliteta oranja, odnosno zaoravanja ostataka, a da li će to biti 1x16''; 2x16''; 3 -4... zavisi već od traktora, u glavnom ide 40 ks po plužnom telu, a kod "Rusa" se ta mera malo spušta jer nije sve ni samo u snazi traktora u KW ili HP(KS), nego ima nešto i u obrtnom momentu u Nm... U glavnom ne pamtim da sam i taj od 16 coli ikada u njivi uspeo da spustim dublje od 25 cm dok isti taj "leopard" u baštama spuštam i do 40 cm :supris:
Što se tiče poređenja sa IMT 539, ako on proklizava, ne znači da ćeš i ti jer si iako 2 ks slabiji, ipak teži za dobrih 400 kg, a kod proklizavanja nije u pitanju snaga, već prianjanje pogonskih točkova na šta bitno utiče masa vozila.

Iz ličnog iskustva tvrdim da je vladimirec bolji orač od 539, dakle sused je razbacao po raskvašenoj bašti dosta stajnjaka i šlajfovao je u prazno sa sve blokadom diferencijala. Govna i blato su leteli na sve strane, traktor je izgledao kao da ga je sto krava posralo, smrdelo je na stotine metara, a on jedva da se pomera s mesta i pravi gotovo dublji razor levim točkom nego plugom. :finga: Kad je konačno odustao, pitao je mene da li bih se ja usudio da pokušam i posao je odrađen u roku od sat i po vremena sa vrlo malo proklizavanja i to sa samo sporadičnom upotrebom špere. Tada je čak plivajući hidraulik na vladimircu za mene bila tajna. :rolfer:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Krle,ovo je vredno zvjezdice!Sve više kak čitam ovaj forum imam želju da kupim Vladimirca!Dijelovi su jeftini,nek dobro ore,da more neku frezu manju ganjat još i sijačicu i meni super!
Samo opet,ako su dijelovi jeftini nebi bilo idealno da se kvari previše.Kak sam i napisal previše,IMT 533 i 539 mi se ne dopadaju baš zato jer su previše razvikani i ljudi ih dižu u nebo,a nije istina.Nek ti Vlatko živi dugo i ti s njim!
Jesi imal kakvih posebnih problema s njim?Koje godište je i kak je inaće u vožnji?Bučan je,to znam.Imaš li kabinu?
 
V

VTZ

Guest
Dečki hvala na odgovorima,ja isto mislim da je najjednostavnije s kotačem orati,ni brige ni pameti,ali isto tak kak veli VTZ,ak je sve ispravno moralo bi delati i u plivajućem položaju ok?

Ti još nisi ni kupio taj traktor, a već pričaš o nekakvom pomoćnom kotaču... Kud si navalio, kotač ti ne treba, trebaš samo znati normalno poštelati plug za oranje, kao i na svim drugim traktorima. Eventualno ako imaš neku dosta pjeskovitu zemlju, tada možeš spustiti presten, i ograničiti da plug ne propada preduboko. Pošto znam odakle si, čisto sumnjam da će ti i to trebati.

Ovo i baš nije jasno. Pa plivajuća hidraulika ti je na IMT-u kad isključiš regulaciju vučnog otpora, odnosno valjda spustiš kocku skroz dolje.

Da, isključiš regulaciju vuče, i onda ti plug propada na mekšem terenu toliko da ga traktor više ne može ni vuči, pa onda opet moraš malo uključiti regulaciju vuče, i tako jednom rukom "veslaš" cijelo vrijeme dok oreš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh