• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
bio u šidu, a zaboravim pitat savorisa hoćel ić da mi donese knjižicu :mur:

jedana opruga čini čuda - sad na ručnom gasu podesim ler na 800 okr. i kako god skinem nogu s nožnog gasa on se vrati na ler od 800 okr.

kupio sam i druge klinove na kojima se nose poluge, jer na starima mi se pojeo navoj, valjda se neće i na ovima
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Ja mislim da je debljina ferode koja se niguje na obloge 5mm , prečnik doboša neznam , imam jedan polovan pa ako ga uspijem naći izmjerit ću ga
 

Fishkal

Novi član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
7
E kad se već spominje, relativno slabo nam koči "novi" vladek. Jel možemo nekako podesti kočnice ili treba mjenjati?

Već sam pitao, al nije na odmet, ima netko neki priručnik ili nešto?
 
E

el pibe

Guest
Imaš na nosačima reduktora otvor sa gornje strane na kojem je poklopac sa 4vijka ključ12.Unutra imaš kuglastu maticu a prije nje kontramaticu.Te dvije matice otpustiš i dotegneš koliko treba.I imaš sa vanjske strane otvora po jedan vijak na svaku stranu horizontalno i jedan vijak od ispod.To su ti vijci na kojima isto štimaš kočnice.Sa ova tri vijka(dva sa strane i jedan od ispod)štimaš ravnomjeran razmak između obloge i doboša.Prazan hod pedale kočnica je25-60mm.Ali prije toga podigni zadnje kotače u zrak da se slobodno okreću.Tako ćeš vidjeti da nisi nešto previše pritegnuo.Ako netko ima slike nek postavi bit će ti puno lakše kad vidiš.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
možeš ih štelovat al nije to dugog vijeka tj. kad kočiš sve se traktor mrda lijevo-desno jer nehvataju lijepo jednako, takve su to valjda kočnjice, rusija vjerojatno ravna kad im bolje nisu trebale :icon_smile:

rješenje bi bilo skarabudžit neke diskove i čeljusti od auta
 
E

el pibe

Guest
Ne znam kako kod drugih,kod mene je to dobro kočilo.Ali pošto radim nove brezone u reduktorima,odma ću promijeniti kočione trake.Većsu dosta istrošene staviti ću nove semeringe i zegere.Nebi baš volio opet sve otvarati za koji mjesec.
 
E

el pibe

Guest
Matija,ja sam skinuo svoju kabinu.Kod mene je kabina original ali to ti je ona izvedba bez stakala i vrata samo kostur.Pošto skroz sređujem traktor.Još razmišljam ak ju budem vraćao nazad.Jer ću proširivat blatobrane i gledam da odma proširim i kabinu kojih 10-15 cm.Ako ti nije hitno,za dva tjedna budem sigurno odlučio pa ti javim.Probat ću stavit neku sliku.Ak te zanima takva izvedba.:icon_e_wink:
 
E

el pibe

Guest
Original njegova vidim da ima predviđene nosače za nekaj na par mjesta,samo kaj je bez šajbi.Pa bi je ja okarakterizirao pod nadstrešnicu.Budem sutra slikao pa bum probao postaviti slike i sve ti bu jasno.
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
Ja imam onu njegovu orginalnu nadstrešnicu koja se montira na blatobrane. unaprijed hvala za slike.:icon_thumright:
 

Matija001

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
69
savo, od čega je hidraulična pumpa na na tvom vladimircu? Imam za male novčiće pumpu od opel vectre ali neznam jel je dovoljno jaka za skretanje traktora?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Pumpa kod mene je od omege , u principu to su iste pumpe , možda tvoja je pogonjena PK remenom a moja klinastim
U svakom slučaju ako možeš da je mehanički postaviš karakteristikama će da zadovoljava


Evo stiglo otežanje za vlatka , hidraulični volan pa više nemoram da brinem o težini prednjeg kraja , ojeeeee :icon_super:
 

Prilozi

  • photo0319.jpg
    photo0319.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 187

boristanja

Novi član
Tu od
6 Ožu 2014
Poruka
21
Pitanje za forumaše: Na bosch pumpi slini ulje na ručici kojom se dodaje i oduzima gas, ima li tu brtva, jer mi boshista kaže da treba mijenjati cijelo kućište?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Na tako idiotske izjave majstora ja bih se najradije ubio
Tu je jedan obični O ring gumica koja košta manje nego pivo u kafani a majstor bi da te odere sa pričom kako se mijenja kućište , i to mi majstor
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
A jel u kučištu čahurica koja se mjenja kad rupa postane ovalna'
Ima mjesta za eventualno bušenje veče rupe pa ugradnju mesingane čahure?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
Ma možeš uraditi šta god želiš , ruska je to tehnika , ima prostora koliko ti volja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Nisam videl pa zato pitam, evo onda kolegi forumašu ideja pak nek reče Bošisti da se to kučište da i popraviti ako je poderano.
Možda ostane za pivo i čevape :icon_wink:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,077
To kada mu kaže onda majstor odmah burno reaguje kako je ON majstor i kako se ON razumije u to a ti da to znaš nebi dolazio njemu , muka mi već od takvih scenarija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,083
Vjerujem ti, ali ako nije problem to kučište rastaviti (mislim ako se nema kaj iz njega rastepsti pa da kasnije kod sastavljanja nastanu problemi) možda da to odnese kod tokara da mu ovaj na glodalici izbuši veču rupu i složi čahuru.
Velim, neznam kak je to uopče smješteno
 

Najnoviji postovi

Na vrh