• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moje misljenje je da mu to nije previse s obzirom na uvjete koje si naveo!!!
To bi bilo nekih 3.5-4tone tereta sto znaci da bi na traktoru bilo negdje 2.5-3tone!!!
!
još jedan oficir na forumu
ja te nikako ne bi htio uvrijediti i ovaj post nema veze s temom 539 ali nažalost moram reagirati kad netko napiše ovakvu glupost
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,661
joj, joj, joj...ima li ta prikolica uopće kotače kad je 75% tereta na traktoru?

možda bi bilo najbolje probati voziti drva u gajbi...onoj za svinje...onda bi točno znali koliko je tereta na traktoru, nebi nas kotači na prikolici zbunjivali...:(giggle):
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Pa tako je dvije trecine tereta u prosjeku treba biti na traktoru!!!
Gajba se kopca na poluge a prikolica na poteznicu a to je velika razlika jer je poteznica ispred osi zadnji tockova!!!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ako je slicna ovoj na slici bome bude povuci potegni. sama lafeta je poprilicno teska za vuci plus teret. Po meni radije bih neku laksu konstrukciju ,ali i ako uzmes nesto ovako nemoj tovariti previse.Sve vuce dokle vuce ali ako se nesto desi onda je kasno. Vlatko je predvidjen za neku nosivost oko 2,5T jednoosovinku i nebi trebalo preterivati ako mislimo da posluzi i da bez problema sa tovarom dodje do kuce a pitanje je veliko i terena po kakvom se tera jer tu kocnica vecinom nema. znam da mnogi tovare i mnogo vise al dokle ce tako to je pitanje.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ja bih radio radije tandemku kao kod Savorisa jer to je mnogo bolje po meni. Jednom kad se reduktori rasklimaju muke a ako pukne jos sranj.... koliko volis. Jedan kolega je skoro prodao vlatka zbog toga jer reduktori se rascenjili zbog jednoosovinke i tereta preko.
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Jedan kolega je skoro prodao vlatka zbog toga jer reduktori se rascenjili zbog jednoosovinke i tereta preko.
Jel' se to odnosi na PKB-ovog T25? Ako jeste, jel' uspeo da nabavi bočne reduktore i da ga popravi ili ga je dao "u delove", havarisanog?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Evo iz uputstva od T25 - piše model prikolice (1-птс-2н) i kad se upiše u tražilicu dobije se da je ta prikolica nosivosti 2 T (dvije tone).
Dimenzije sanduka D׊×V u mm: 2500×2030×620 što i nije malo kad se usporedi s recimo IMT kipericom (kraća pol metra ali dublja).
Ali se po položaju kotača prikolice zaključuje da je taj traktor više predviđen da vuče nego da nosi teret na sebi. Kotači su 9×16".
U podacima je i da je opterećenje na kuku 300 kg.
Danas tu prikolicu pravi ЗАВОД ОАО "МОРДОВАГРОМАШ"

http://www.iceland-spb.ru/trailer/1pts_2/
http://www.1001tractor.ru/pritsepy_samosvalnye/pricep_1pts_2/
http://www.oaomam.ru/catalog/item10.html
http://www.beloveg.ru/trailers/1pts_2.htm
http://d-a-a.ru/products/selskohozy...mordovagromash/pritsep-mordovagromash-1pts-2/
http://agrarnik.ru/kupit/pricep-traktornyj-1pts-2~3787/

1pts2_1.jpg

1pts2_2.jpg

1pts2_3.jpg

v5_pricepi_1_pts_25_2_h_orig.jpeg
 

Prilozi

  • vladimirec prikolica jednoosovinska.jpg
    vladimirec prikolica jednoosovinska.jpg
    37 KB · Pregleda: 290

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jel' se to odnosi na PKB-ovog T25? Ako jeste, jel' uspeo da nabavi bočne reduktore i da ga popravi ili ga je dao "u delove", havarisanog?
Jedan u susednom selu kolega je skoro pretovario IMT prikolicom i 5 kubika sirovog jasena u panjevima i otkinuo cizmu i sve izlomio. mogao poginuti samo tako kad se to srucilo u stranu. I PKB je slicno prosao ii mislim da je nesto skarabudzio ,e sad dal ga je prodao neznam. Mada njegov je bio kanta zesca koliko sam video
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
2a5da2o.jpg
Ja sam radio sa ovom kombinacijom i mogu vam reći da nije baš najbplja više bi mu odgovaralo da su točkovi prikolice više pomereni napred , jer kad sam kačio od komšije njegovu jednoosovinku koja ima točkove na pola šasije mnogo lakše sam je vukao
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
JA sam najvise nosio 4 tona tereta na IMT jednosovinku i mogu vam reci da ako stalno tako opterecujete vladimirca nece dugo da izdrzi... Jednostavno mu je previse.... Prikolica trese ceo traktor kao luda!!!!!
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
U ovu sam tovario 3.5-4t klipa kukuruza berba je trajala 20-tak dana i otišli mi šrafovi što drže srce felne
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Pa tako je dvije trecine tereta u prosjeku treba biti na traktoru!!!
Gajba se kopca na poluge a prikolica na poteznicu a to je velika razlika jer je poteznica ispred osi zadnji tockova!!!

Cekaj malo, nisi li upravo ti rekao da ti matika nije bila jaca strana.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Bas tako!!!!
Nije to neka velika matematika!!!
 
Posljednje uređivanje:

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Odustao sam,tražiću nešto manje sa boljim rasporedom težine da traktor ne nosi toliko tereta,kod mene ljudi na toj klasi traktora voze svašta ali to vjerovatno ne ide dugo,hvala na savjetima
 

josipm

Član
Tu od
4 Sij 2015
Poruka
40
ajmo momci ovako, mali traktor malo tereta, za više tereta treba više snage i više kila, (ma šalim se, svi smo mi isti ) samo natovari može on to poivuči što vlatko u večini slučajeva može ali ne dugoročno .Sa manjom prinđom imaš stroj dugo naravno i sa manje tereta ipak je vlatko mali !!!
 

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
Skinuo sam volan s mog matorog rusa,mesingana caura ima lufta po vertikali vretena bar 5mm,a po horizontali na bocnim naleganjima 7_8mm,isao sam danas po radnjama ali za taj tip vlatka nema(72god.),a mogu da mi poruce novo vreteno i puz po ceni od 100eu a stize tek za 20 dana, strugari traze 80eu da naprave takav puz(kazu skupa bronza :^): a bolje je od bronze nego od mesinga(?)!!!

Karike(ruske) i leteci lezajevi 3600din(oko 30eu),komplet gumica hidraulicnog klipa 4eu....e sad pitanje,zamenio sam sve te gumice ali neznam jel potrebno ikakvo ozracivanje hidraulike i kako se to radi...hvala svima,dosta ste mi pomogli svojim savetima oko volana i svega ostalog...sledece su kocnice..
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Hidrauliku ne treba ništa ozračivati , sama će sve da odradi

Sada mi telefon nije tu ali sutra ti pošaljem broj od čovjeka koji ima tu maticu u prodaji i šalje je brzom poštom , inače je iz NS
 
  • Like
Reactions: IPO

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
@savoris...bio bih ti zahvalan za broj tog coveka...bas danas sam trebao opet kod nekog strugara,ali sacekacu tebe..
 

Najnoviji postovi

Na vrh