• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Plug kada je ubrazdit po svim pravcima treba biti okomit i horizontalan,naravno ako je plug ispravan?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Neće vladimirec prema naprijed, u natrag ide normalno. Reverzer krči užasno i neće nikako ubacit "do kraja" prema naprijed. Kvačilo neće do kraja vratit kad je reverzer u položaju prema naprijed. Djeco šta bi moglo bit?
Braćo još nisam rješio problem jer muče me mnoge brige i jednostavno nemam snage više.
Ajde jedan možeš ti to da se vratim med žive ...
 

Prilozi

  • 20150411_100023.jpg
    20150411_100023.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 1,028
  • 20150411_100009.jpg
    20150411_100009.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 397
  • 20150411_095944.jpg
    20150411_095944.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 318
  • 20150411_095933.jpg
    20150411_095933.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 307

rus123

Novi član
Tu od
7 Sij 2015
Poruka
27
ceki...ja sam imao isti problem,s tim sto je kod mene bio problem u bravi za zakljucavanje menjaca!!
 

Snurre

Novi član
Tu od
25 Ožu 2015
Poruka
4
Dobar dan!

Moj muž i ja smo početnici za ovaj traktor. Sad imamo problem - poluge ne podizaju plug koliko treba. Hidraulik radi dobro, ali kao poluge dolaze do nekog limita, i to je to. Možda neko ima slike kako se šrafe poluge?

Hvala unapred!
 
E

el pibe

Guest
Dobar dan!

Moj muž i ja smo početnici za ovaj traktor. Sad imamo problem - poluge ne podizaju plug koliko treba. Hidraulik radi dobro, ali kao poluge dolaze do nekog limita, i to je to. Možda neko ima slike kako se šrafe poluge?

Ovisi na kojem podešenju je traktor. Vladimirec ima tri položaja.Prema tome se štimaju "ramena".Ta ramena se daju vaditi van ona su uzubljena kao i osovina na koju se uglavljuju.Isto tako poluge se kače na nosače koji imaju tri položaja.Treba biti jako oprezan oko izbora i kombiniranja položaja jer lako može doći do loma "ruke"(španera) onaj dio koji ima navoj na sebi.Meni se baš to dogodilo.Hidraulika ima veliku snagu i ne prašta.Jednostavno mi je iščupalo jednu stranu nosača a drugu je savilo ko da je od papira.Sve se dogodilo u sekundi.Zato bi bilo dobro da se utvrdi podešenje traktora i slika bi pomogla.Koliko sam upoznat na Vladimircu postoje dvije vrste ruke(španera).Sad jer su to stariji modeli ne znam ali djeluju mi duže od ovih koje ja imam.Znači potrebna je neka slika tako da imamo polaznu točku i viziju u čemu je stvar.Jer ovako na pamet se ne može generalizirati jer je previše mogućih kombinacija.Kad se vidi situacija,može ti netko od članova poslikati ili ti dati neke mjere ili neku shemu kako pravilno uštimati čitav sklop da ne bi došlo do nekih nepotrebnih kvarova i troškova.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Sve zavisi od polozaja poluga koje imaju 3 kacenja u zavisnosti od visine traktora. Posle toga ima podesavanje ozljebljenja na podiznoj osovini i na kraju polozaj sipki sa navojem i njihova duzina za pojedine polozaje. Ranije negde je SASA 63 postavio slike original iz kataloga za sve polozaje i podesenja. Ja imam taj katalog ali iskreno jako slabo se razumem kako to prebaciti ovde.Meni je taj katalog za osnovne stvari i podesenja i odrzavanje jako dobar i dobro objasnjen samo sto je jako veliki i jedva sam uspeo uz pomoc da skinem ..Poluge se vrlo lako nameste u polozaj odgovarajuci i navojne sipke ali osnovna ozljebljena osovina gore na kucistu hidraulike je veliki problem jer zapekne i nemoze se bez dobrog grejanja i alata izbiti.I kod mene je zapekla ali podize cak i vise nego treba. Snure jer mozes poslikati zadnji kraj sa strane da se vide otprilike kacenja poluga i ostalog pa ti mogu reci sta treba
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo i slika iz Priručnika, za različite položaje poluga u odnosu na podešenje traktora, tj. sve ono o čemu su "el pibe" i "vica" pisali:
poluge1.jpg
[/IMG]
poluge2.jpg
[/IMG]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Braćo još nisam rješio problem jer muče me mnoge brige i jednostavno nemam snage više.
Ajde jedan možeš ti to da se vratim med žive ...

Detalljna slika prednjeg snopa bi pomogla :(y):
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Čini mi se da je donekle rus123 u pravu, ali mislim da je i istrošen zupčanik ovaj 25.37.036 (http://www.autoopt.ru/auto/catalog/tractor/vtz/vtz-t25a/63/) jer kad ubacim u rikverc fino uzupči, a kad ubacim prema naprijed nije uzupčit skroz nego na pola i zato se izgleda istrošio ... nisu u fabriki dobro poštelali zazore rekao bih od otog vratila na kojem su ti zupčanici za odabir smjera kretanja, može bit da je i spojnica koju pomjera viljuška s te strane oštećena (7.37.111-1). Kupio sam nove dihtunge i novu štanglicu brave al to ni k_rca ukrajinci nisu napravili dobro, izgleda će radit crveni silikon i bit će podešavanja brave ... blago meni, valjda ću skupit živaca...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Svaka cast Dobrodole .Nisam stigao juce od posla da trazim u katalogu i postavim ove slike jer moram telefonom da slikam i postavim. To su te slike podesenja kojih se treba pridrzavati za svaki polozaj ako hocemo da radi kako treba.
 

Snurre

Novi član
Tu od
25 Ožu 2015
Poruka
4
Evo i slika iz Priručnika, za različite položaje poluga u odnosu na podešenje traktora, tj. sve ono o čemu su "el pibe" i "vica" pisali:

Hvala puno! Ja cu slikati kako mi stavili i cu stavim slike ovde.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Jesu li ovi zupčanici za određivanje smjera kretanja naprijed/nazad identični? tj. mogu li im zamjeniti mjesta jer rikverc se ionako slabo koristi.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Promeni taj zupcanik bolje kad si vec skinuo pa nije brdo zlata. Ustrebace ti rikverc kad se najmanje nadas pa ces prokleti i dan i godinu.Mene je zezalo isto sto je vrlo malo uzubljivao jer je neko izgleda osovine zezao na zljebovima ili nisu od ovog tipa, jer za jednu sam bio siguran da nije od njega. Pregledaj biksne na osovini obavezno i kad sve postavis proveris kad zabravi koliko se uklapa ogrlica u zupcanike. Ako ide malo sredis zareze na osovini kod brave da vise uklopi i miran si. Ja sam ih tako resio i vise nema problema.
 

0stefan0

Novi član
Tu od
14 Tra 2015
Poruka
7
zdravo,ja sam ovde nov.
do sada nikada nisam imao traktor pa resih da kupim i gledao sam jednog vladimireca u losem je stanju, lose su mu gume ... pa me interesuje koliko bi me kostala generalka za njega. :)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Delovi za generalku i nisu toliko skupi ali treba potrefiti kvalitetne. Pregledaj ti sve ostalo kako je jer ako su samo gume i motor u pitanju nije toliko strasno. Da se nebi posle nakalemilo jos neplaniranih troskova brdo. Znam samo da su kod nas lezajevi komplet oko 30 eur i cini mi se i karike da su tu negde.Dihtunzi oko 10 eur .Ali zaboravih za hilzne i klipove .U garnituri ako se uzima sklop je jeftiniji
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Decki,pitanje. Moram kupiti kardan za vitlo,do sad sam dva polomio,ali nisu ni bili nesto jaki,pretpostavljam 2.kategorije. Prijatelj mi se raspitao kod covjeka koji ih radi,ima 4.kategorija za vitlo bas i on kosta 400 kn i ima kardan za Ruske traktore,on je 800 kn. Koja je razlika izmedju ovog za 400 i ovog za 800 kn???

Da nije mozda samo razlika u prihvatu na traktor? Zbog broja zubiju na izlazu iz traktora. Ja imam standard za nase trziste izlaz.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh