• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Dotezao sam granu,sumnjam na nju al je teško procijeniti,poslje ću skinut granu da vidim brtvu
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
gurni prste unutra dok je motor hladan ..pa budeš osjetio gdje puše
dotezanjem nema pomoči , jer kad jednom počne puštati brtva izgori i nema koristi
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Nagurao sam krpu unutra i ne šišti na brtvi grane,čini mi se da unutra sa lijeve srane ima neki nabor,neznam jel tvornički il je pukotina,mislim da bi mogla bit pukotina...
 

Prilozi

  • DSC04039.jpg
    DSC04039.jpg
    43 KB · Pregleda: 184
Posljednje uređivanje:

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Na ovu komoru dimi,ide glava dole,gledat ću kad ovo riješim lagano ga staviti na njuškalo...
 

Prilozi

  • DSC04040.jpg
    DSC04040.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 139

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Prvo vladimirac nema dihtung ispod glave , da odmah završimo tu priču.
A lijepo sam ti rekao da prvo provjeriš bakarnu podlošku ispod dizne , ona tu svira kada popusti.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Hvala,sutra ću probat skinut diznu pa ću vidjet,nisam to nikad radio,jel treba nešto posebno znati za skidanje,vjerovatno ću trebat još pomoći
 

gantar

Novi član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
6
Pozdrav,
Zna li tko koga u hrvatskoj da možem dobiti rezervne djelove za Vladimirec T25A? Ja sam iz slovenije i malo daleko mi je do vas....
pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Hvala,sutra ću probat skinut diznu pa ću vidjet,nisam to nikad radio,jel treba nešto posebno znati za skidanje,vjerovatno ću trebat još pomoći

Moraš prvo otkačiti cijev dizne i preliva , pa onda skinuti poklopac od klackalica da bi mogao da zahvatiš diznu sa ključom.
Treba ti vilasti ključ 30 koji ćeš vjerovatno morati malo da poviješ u stranu , ako budeš ujedno drugim ključom hvatao i diznu u isto vrijeme onda nemoraš povijati ključ , za ovo treba malo spretnosti ili još jedan pomoćnik ali nije ništa strašno.

Znači izvuci diznu i ona bakarna podloška ispod nje ti je vjerovatno stradala , ako je dobra samo je zagrij i naglo ohladi da omekša pa vrati na svoje mjesto i uredno zategni , usput provjeri dosjed te bakarne podloške na glavi da slučajno on nije oštećen ili nagorio.
 
E

el pibe

Guest
Pozdrav,
Zna li tko koga u hrvatskoj da možem dobiti rezervne djelove za Vladimirec T25A? Ja sam iz slovenije i malo daleko mi je do vas....
pozdrav

Gantar ima dijelova u okolici Zagreba je trgovina.Ako te zanimaju detalji javi se privatno pa ćemo vidjeti što se može.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Moraš prvo otkačiti cijev dizne i preliva , pa onda skinuti poklopac od klackalica da bi mogao da zahvatiš diznu sa ključom.
Treba ti vilasti ključ 30 koji ćeš vjerovatno morati malo da poviješ u stranu , ako budeš ujedno drugim ključom hvatao i diznu u isto vrijeme onda nemoraš povijati ključ , za ovo treba malo spretnosti ili još jedan pomoćnik ali nije ništa strašno.

Znači izvuci diznu i ona bakarna podloška ispod nje ti je vjerovatno stradala , ako je dobra samo je zagrij i naglo ohladi da omekša pa vrati na svoje mjesto i uredno zategni , usput provjeri dosjed te bakarne podloške na glavi da slučajno on nije oštećen ili nagorio.
Riješen problem,je nedjelja al ne pita se,bio si u pravu ,malo je na bakrenoj podloški propirio,ošmirglao sam ju i vratio ,radi mali ko sat,eto opasnost prošla,mislio sam ode 300 -tinjak eura za glavu i ostalo ,Savo hvala,i ostalima na pomoći...

Neznam koliko će se često javljati problemi al je stvarno jednostavan traktor,spreman za ujutro...
 

Prilozi

  • DSC04042.jpg
    DSC04042.jpg
    42.5 KB · Pregleda: 161
  • DSC04043.jpg
    DSC04043.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 216
  • DSC04044.jpg
    DSC04044.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 174
  • DSC04047.jpg
    DSC04047.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 150
  • DSC04049.jpg
    DSC04049.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 164
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,087
Dotjeraj ga meni i za takav kvar nećeš dati 300 , uradim ti u pola cijene :icon_mrgreen:

Nego , jesi li ti odgrijao i naglo ohladio podlošku , pusti ti šmirglanje.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Savo,jel isti zupcanik kojim se prebacuje napred - nazad na onom starom sa okruglom haubom i na ovom novijem?
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Dotjeraj ga meni i za takav kvar nećeš dati 300 , uradim ti u pola cijene :icon_mrgreen:

Nego , jesi li ti odgrijao i naglo ohladio podlošku , pusti ti šmirglanje.
Jesam kako si rekao,dolje je glava loše obrađena,tržio bi novu podlošku da nije bila nedjelja,poslužiće i stara a ja ću kupiti da imam u rezervi koju
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Nemora kabina , skineš samo limove od patosa.
kad smo sredivali rucicu menjaca,skinuli smo limove od patosa.al odozdo taj poklopac menjaca izgladao nam je nesto veci....hmmm sad mi se vraca slika.... verovatno mislis da treba da se skine i onaj vertikalni limsto dolazi ispod ispred sedista...jel tako? jer mi smo skinuli samo onaj gazeci lim patosa kabine,ispod cega su neke cevi....a sam poklopac menjaca je nekako velik...i cudno mi sto kazes savo da nemoramo skidati kabinu...
 
E

el pibe

Guest
Ovisi kaj ćeš raditi.Sveukupno imaš četiri lima,ali tamo kod sjedala ide taj vertikalni lim ja ga zovem stepenica.Ispod njega je i poprečna cijev koja se spaja na blatobrane.Ta dosta smeta.Poprilična je tamo gužva.Pa još lajtunzi hidraulike.Ja bi na tvome mjestu dignuo kabinu sa blatobranima ako su ozbiljniji radovi u mjenjaču.Ovako ćeš se naplesati oko traktora i imat ćeš opakog posla.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
verovatno cu menjac sredjivati kad mi traktor nece trebati duze vreme...sad mi traktor treba za drljanje spricanje... tih nekoliko dana sto je bio van funkcije,namucio sam se odkapcajucui i prikapcajuci razne prikljucke na imt-u...kad smo sredili tu rucicu,preporodio sam se.... zato sad ga vise ne diram... nek prodje sezona radova, a za te poslove ta 3 i 4 brzina i nije preko potrebna ;)
hvala vam na savetima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh