• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pasalo bude, ležaji su ti bagatela, samo bi mu plug mogao raditi probleme, ovisi kakvu zemlju imaš. Malo je to velika colaža za njega.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ako je dobar rađe prodaj uzmi jednobrazca visokog 16cola i ori ko čovjek, a za jesensku sjetvu nabavi nekvog 2x10 i peglaj.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Pozdrav ekipa,nisam se duže javljao,napustio sam državu ali nisam Vladu prodao,dapače planiram ga zasad zadržati i uložiti neke novce da popravim neke stvari,nemogu pronać a pričalo se o tome ako netko ima volje i vremena opisati cjeli postupak zamjene zadnjih poluosovina,te što sve trebam od materijala,mogao bih tražiti nekog majstora da mi to napravi ali privlači me da to napravim sam a i uštediću,do sad mi je forum bio od pomoći,hvala
 

FarmerAnton1990

Novi član
Tu od
1 Lip 2016
Poruka
4
Budem vidio kad kupim traktor. Danas sam tražio po njuškalu i sve su neke nabrijane cijene imaju samo dva sa kabinom. Ja tražim nešto do 10 000kn uzeo bi i nekog neispravnog
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Pozdrav ekipa,nisam se duže javljao,napustio sam državu ali nisam Vladu prodao,dapače planiram ga zasad zadržati i uložiti neke novce da popravim neke stvari,nemogu pronać a pričalo se o tome ako netko ima volje i vremena opisati cjeli postupak zamjene zadnjih poluosovina,te što sve trebam od materijala,mogao bih tražiti nekog majstora da mi to napravi ali privlači me da to napravim sam a i uštediću,do sad mi je forum bio od pomoći,hvala
Ništa,izgleda da ću ipak odvesti pilu mehaničaru...
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ruki
Samo pocni sa radom i sve sto neznas pitaj me na pp. Ja sam to radio sve.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
pozdrav društvo. da li mi možete objasnit situaciju oko kardana na t25 . zanima me koliko okretaja ima u odnosu na okretaje motora? treba mi za cjepač. sada vrtim sa univerzal 45 ali moram ga eliminirat pa bi uzeo nešto da malo troši. razmišljam o t25 ili zetor 25 koji je dosta skuplji ali ima kardan preko mjenjača pa možeš dobit okretaje koliko ti treba. hvala unaprijed
 

kiki1903

Član
Tu od
9 Svi 2013
Poruka
223
pozdrav društvo. da li mi možete objasnit situaciju oko kardana na t25 . zanima me koliko okretaja ima u odnosu na okretaje motora? treba mi za cjepač. sada vrtim sa univerzal 45 ali moram ga eliminirat pa bi uzeo nešto da malo troši. razmišljam o t25 ili zetor 25 koji je dosta skuplji ali ima kardan preko mjenjača pa možeš dobit okretaje koliko ti treba. hvala unaprijed
Po meni ti mali vlatko nije baš najbolje rješenje jer znam po svojem da treba dosta obrtaja motora kako bi vrtio cjepač. Mislim naravno na hidraulični cjepač.Radio sam jednom zgodom sa njim i na cjepaču sa svrdlom i iznenadio se koliko je zapravo sa toliko malo konja ustvari jak kardan.
Moj vlatko ima 31ks
Tako da ako imaš hidraulični cjepač svakako preporuka da vrtiš sa nekim bržim kardanom a naravno sve ovisi i od same pumpe kolikog je ona protoka.
Ako ti još što zatreba pitaj slobodno jer i ostali članovi dakako još više znaju od mene stim da se oni sa svojim ljubimcima druže gotovo svaki dan a ja kad stignem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Eto ja se na slažem da se on može okarakterisati kao traktor sa sporim kardanom.
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
ovako univerzal 45 ima najsporiji kardan u odnosu na okretaje motora barem šta sam ja imao prilike radit i ja imam baš takvoga. kada sam radio cjepač stavljena je pumpa od 90 litara i multiplikator grupa 3 mislim da je 1:1.5 morao bi pogledat a sve to da bi traktor radio u nekim okretajima do 1500 i da bi cjepač klao drva onako kako ja tražim jer se time bavimo i treba mi svaki dan. i 539 ima brži kardan i sva ostala mašinerija pa me zanimalo za t25 s obzirom da će najmanje potrošit od svih navedenih. hvala
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Samo uskladi pumpu i multiplikator. Moras se poigrati malo fizikom. Sto se tice Vlade,on to moze raditi perfektno. Gledao sam bas Vladu sa cjepacem hidraulicnim,super radi. Ima veoma jak kardan.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
hvala prijatelju na preporuci dobro je usklađen cjepač zanima me samo brzina vrtnje kardana u odnosu na motor na t25. da je negdje bliže išao bi si izmjerit sa tahometrom ali ovdje ih nema baš
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako te tačno zanima prenos je Z13-Z42.
Znači odnos je 1:3,23 , iliti 1800 / 3,23 = 557 RPM kardana na ful gasu.
Lijepo ti kažem , vlatkov kardan se nemože svrstati u spore , nikako .
 

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=0TSIrbIktVo[/YT]
Motor 1200 o/min ili 370 o/min kardana reduktor na cjepacu 4:1
moze i na struju to jest 1400 o/min
Dve pumpe 25 i 35 l/h
Na ovom videu radi na struju
 

Mio84

Član
Tu od
29 Pro 2014
Poruka
39
E u poslednjih 2 mjeseca kada ubacim u brzinu i pocnem pustati kvacilo traktor dok prao ne krene trzaka,sta mu to znaci?
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
To znači lamela, ili zamena ili samo štelovanje onih pipaka što "hvataju"...
Otvori onaj poklopac sa leve strane na "trubi" pa pogledaj...
 

Najnoviji postovi

Na vrh