• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
I ja sam danas na brzaka skinuo jednu glavu i ušlajfap izduvni ventil koji je izgleda popušio malo vode kroz auspuh pa je čisto korodirao.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Ljudi da vas pitam, možda ima netko sa takvim iskustvom,imam problemčić jer mi plug olt pto 2x25 ne želi u zemlju,nakon sati podešavanja ide nekih 15 cm u zemlju,orem bez kopirnog,počeo sam sumnjati da je visina traktora presudna u problemu jer ne vidim druge mogućnosti, traktor je u srednjoj visini,raonici svježe kovani,plug sam tek kupio ali pomalo znam podesiti plug i sišao sam sa traktora jako puno puta da podesim tako je ostala sumnja da jednostavno taj plug nije rađen za tako visok traktor jer ga on pri vuči jednostavno podiže,probao bi spustiti traktor ali ne stižem
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Zategni ga na toplingu i probaj ponovo. Ja sa takvim plugovima orem.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Imam jos jedan problem,prvo se mučim sa plugom danas i ajde složim da ore koliko toliko ok i odjednom traktor počme cugati i gubiti snagu, sve lošije se ponašao,jedva dođem kuci dopunim rezervoar iako je bio skoro pun i nakon toga sam potrošio akumulator sa pokušajima odzračivanja, traktor upali i radi pod ler gasom iako sam dodao puni gas,pumpao, odzračivao, vukao iz rezervoara na usta samo da se sve cijevi napune,filteri su skoro novi,pokušat ću još sutra proceduru odzračivanja ako ne uspije moram zvati nekog majstora

Zatezao sam ga i stoji sa nosom prema dolje, prednja brazda ore zadnja ništa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Pa podesi dubinu zadnje brazde. Popusti lijevu raulju. Malo si otisao u off,ali se nadam sa moderatori nece zamjeriti.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Mislim da nisam je me zanima koliko visina vladimirca ako je podešen na srednji ili visoki položaj utječe na oranje sa niskim plugovima

.... i očisti onaj prelivni ventil iza pumpe.
Tražim koji je to ventil al nemogu nać na slikama, iza pumpe kažeš?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
25.1106424 , gornji desni dio slike , sve je to oko njega u kompletu , skini ga i izduvaj kompresorom. Za početak.

019.gif
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Uh alnaser prosvirao,na popravku je,traktor došlepan kući plug ostao na njivi,čovjek koji godinama radi u šumariji ga odzračio i traktor upali ali ne prima gas te mi reče da može bit svašta i da on nema vremena tako da kad riješim alnaser probat ću još jednom sam te ću tražit majstora za to,malo je u mom kraju taj traktor nepoznanica pa ga nerado uzimaju čini mi se
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Moze biti svasta,los dovod goriva,filteri pa cak i boshpumpa.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Imam jos jedan problem,prvo se mučim sa plugom danas i ajde složim da ore koliko toliko ok i odjednom traktor počme cugati i gubiti snagu, sve lošije se ponašao,jedva dođem kuci dopunim rezervoar iako je bio skoro pun i nakon toga sam potrošio akumulator sa pokušajima odzračivanja, traktor upali i radi pod ler gasom iako sam dodao puni gas,pumpao, odzračivao, vukao iz rezervoara na usta samo da se sve cijevi napune,filteri su skoro novi,pokušat ću još sutra proceduru odzračivanja ako ne uspije moram zvati nekog majstora

Zatezao sam ga i stoji sa nosom prema dolje, prednja brazda ore zadnja ništa
Ja sam prošle godine imao sličan slučaj kod mene je bio u pitanju grubi filter goriva , traktor se gasio kad ga opteretim u brazdi sve sm luftiro i on upali malo radi pa se ugasi ,kad sam skino grubi filter imao sam šta da vidim sav je bio zgužvan tj ona membrana unutra moraosam kupiti novi uložak sa membranom iod tada nikakvih problema.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Alnaser popravljen,zamijenjene pikse sad vrti puno brže,ranije sa dekompresorom palio,sad bez,kad sam stavio njega izvadio sam uloške filtera goriva ona dva uska jer pri pumpanju sa odvrnutim izlazom gorivo nije špricalo,ulošci su skoro novi neznam kako je moguće ali traktor je nakon odzračivanja upalio i normalno radi,tražio sam kupiti nove uloške nemaju pa sam nastavio oranje bez filtera i ide.Problem mi je jer sam jučer kad nisam znao šta napraviti odvrnuo holendere na vrhu dizni te u jednoj okrenuo nekoliko puta šarafić sa šarafcingerom i sad ga dotegnem i jedno vrijeme orem te mi počne dimiti i pucat iz auspuha onda stanem zavrnem ga malo pa nastavim,odvrće se sam a kad ga jako zategnem traktor nema snage,sva je sreća pa drugi nisam dirao,jel ko imao takvo iskustvo,nisam ništa slikaonisam imao mob. sa sobom,bio sam sav u nafti
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Jesi nabavil osovinu???
Neznam misliš li na poluosovine,nisam ništa mjenjao, odgađam to, traktor se normalno ponaša jedino pri kočenju zaljulja i pod jednoosovinkom a nju ne koristim,trebalo bi mjenjat al velik je zahvat ne stignem
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Sada skini dizne i odnesi bošisti da ti našteluje pritisak.
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Malo slika,zaorano ali nešto neštima sa plugom,traktorom ili oračem,neće dublje...
 

Prilozi

  • 20160928_075001.jpg
    20160928_075001.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 87
  • 20160928_075019.jpg
    20160928_075019.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 81
  • 20160928_075109.jpg
    20160928_075109.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 85
  • 20160928_075137.jpg
    20160928_075137.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 78

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Probat ću kad dospijem isti plug zakvačiti za 533 da se uvjerim da visina traktora nije ili je problem,neda mi se spuštat vladu
 

Prilozi

  • 20160928_075148.jpg
    20160928_075148.jpg
    82.4 KB · Pregleda: 68
  • 20160928_075603.jpg
    20160928_075603.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 68

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da li ti se spuštaju ruke do poda kad je prazan traktor? Ili da malo skratiš topling.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pomakni za jednu rupu plug u ljevo, ručicu potegni na sredinu, skrati malo topling i onda fino štelaj. Ručica za fino štelanje nesmi nikak biti tak do kraja dolje jer onda očito nešt ne štima sa plugom. Bdw, taj niti nejde dublje od 25cm, osim ako preradiš daske, tad može potegnut do 30.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh