• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
je, je, baš ovi kaj nikad nisu orali s vladimircem točno znaju kaj je problem...:(giggle):

ajd, prije nego ideš orat, izjednači dužinu na navojima za poluge, stavi onu polugu od pluga na sredinu, čak i zub-dva prema traktoru i raspusti poteznicu (toplink) da ti prvi plug bude u zraku dva cm...i to sve napravi negdje na ravnom, asfalt ili beton...i onda ga poslikaj tak složenog...jer tak bu jedino oral, a onda se sa poteznicom (toplink) sve ostalo da štelati...i to je sva mudrolija, prije nego raskopaš prema gornjim uputama pol traktora...
 
Posljednje uređivanje:

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
Darijus, moj ujak ima takav traktor, poznam ga dobro i naorao sam se ja s njim.. Pogledaj koliko su mu okomite spone produžene, valjda do maksimuma. Ako je kod pluga spuštenog u brazdu klipnjača sasvim uvučena u cilindar onda plug niti ne može orati dublje od ovoga.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prostudiraj ti taj traktor još malo prije nego daješ takve savjete.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Darijus, moj ujak ima takav traktor, poznam ga dobro i naorao sam se ja s njim.. Pogledaj koliko su mu okomite spone produžene, valjda do maksimuma. Ako je kod pluga spuštenog u brazdu klipnjača sasvim uvučena u cilindar onda plug niti ne može orati dublje od ovoga.

Darijus ima (naglasak na ima) četiri komada i svi oru...:icon_cool:, kaj misliš jel znam kaj treba?
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Ma ljudi ovaj traktor sa ovakvim plugom ore bez problema. Moje licno iskustvo. Do 25 cm dubine ide bez problema. Samo malo treba ukljuciti mozak i lijepo postelovati.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Skrati ove okomite spone, preko kojih vratilo podiže poluge vuče... I ono najvažnije, gornje rotirajuće poluge skini s vratila i zarotiraj ih za jedan ili dva zuba naniže.. Izgleda da je danas puno lakše pisati, nego na licu mjesta malo razmisliti i vidjeti u čemu je problem. Ja sam na osnovu tih tvojih prikačenih slika odma skužio u čemu je problem.
Urađeno za jedan zub i isprobano ali opet bez rezultata
 

Prilozi

  • 20160928_141430.jpg
    20160928_141430.jpg
    64.1 KB · Pregleda: 103
  • 20160928_141412.jpg
    20160928_141412.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 101
  • 20160928_141422.jpg
    20160928_141422.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 93

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
Ručicu razvodnika treba prebaciti u plivajući položaj nakon spuštanja pluga, to radiš? Prsten za ograničavanje dubine je podignut gore?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Slikaj plugove iz više kuteva da se vidi i njihovo stanje. Da li se prednji bolje zaore ako skratiš topling?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Da,prednji uglavnom ide dosta duboko ali sa zadnjom muku mucim,valjda nema veze što sam zamijenio brazde jer sam plug kupio pa preslagivao,zamijenio sam jer je na zadnjoj polomljena stopa iza pluga a prednja je imala a vidio sam na slikama da bi zadnja trebala imati dužu tu petu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivan_M

Novi član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
23
Špice na lemešima pluga izgledaju mi dosta zaobljeno, bar koliko sam uspio vidjeti na slikama. A špice puno znače za probijanje tvrđeg tla i ulazak pluga na željenu dubinu...
 

Ruki

Član
Tu od
11 Pro 2014
Poruka
92
Očito je krajnja donja točka hidraulike još uvijek previsoka,htio sam uploudat slike al iz nekog razloga nemogu, kaže da nemam dozvolu administratora
 
Posljednje uređivanje:

BiZeleni

Član
Tu od
13 Lis 2015
Poruka
63
Probaj zadnji kraj poluga premestiti za kacenje vislje.Onda ces oboriti zadnji deo poluga i vise ces moci da ih spustis.Ako me razumes.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A daj mi reci sam jednu sitnicu, jesi ti sigeran da je do traktora? Vidim lemeši su loši, nema špice, pitanje na koju dubinu je zemlja godinama bila obrađivana i sa kakvim strojevima. Ako je bila orana plitko nečeš ti zač u dublji sloj niti da prisilnom hidraulikom tiskaš bez dobrih lemeša, a pošto si gore napomenuo da imaš ferca čisto sumnjam da je bilo tu duboke obrade.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

almirxxx

Novi član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
13
Pozdrav društvo
U potrazi sam za traktorom 30 - 40 ks pa mi je ponuđen vladimirec sa 2300 radnih sati, 89 g.p. Sve je na njemu uredu osim hidraulike (sipano prerađeno ulje) ali me najviše zbunjuju ručice mjenjača. Ima ih dvije i postavljene su jedna ispred druge.
95eb68c635273ff81697d95c3040d875.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
dečki, dosta brbljanja...
plugovi stoje na špicama, dakle toplink je PREKRATAK!!!

to se može poštelati premješanjem rupa na polugama hidraulike (iz srednje rupe u onu bliže traktoru) ili dužim toplinkom.

naime, dok je sila tako raspoređena ore samo prvi...
el ja nisam rekao da prvi plug mora bit dva cm u zraku a zadnji ležat na cijelom lemešu?
bem ti špicu, vladimirac ni netreba lemeše da bi oral...samo treba pluge znat složit i pritisneš je na silu u zemlju...:(giggle):

...i sad naknadno još vidjeh, polugu pluga rekoh zub dva od srednjeg položaja prema traktoru, i toplink može u najgornju rupu od one tri ili četri di se gornja kuka kopča...dobit ćeš neš na dužini...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
@almirxxx, ova manja, bliže volanu je reverzer (oš naprijed ili nazad), a donjom većom (bliže jajima) biraš brzine (i brze ili spore)...najbolji način za šaltanje rusa...
 

almirxxx

Novi član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
13
Hvala ti DARIJUS, jel mu se tom manjom ručicom (reverzer) biraju i spore ili brze (početnik sam, to bi mi bio prvi traktor)

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Reverzer je samo reverzer (kod ovog tipa mjenjača).
Spore-brze šaltaš onom mjenjačkom ručicom..
 
Na vrh