• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
da to je ta i sada neznam kak najlakše da ju izvadim
ujedno puno poz i hvala na odgovoru
 

bakovci

Novi član
Tu od
18 Ožu 2011
Poruka
20
image,offer,5870,10796,800,600,0.jpg

to je ta osovina
 

croRUS

Novi član
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
13
Evo da javim,skinuo sam onaj holender za povrat goriva,što se nalazi na držaču filtera goriva,izgleda da je on bio zaštopan,malo sam provrtao sa borerom tu rupicu,sad je malo veča,sastavio sam sve i pumpao sad je mekanije i čujem kako gorivo otilazi u rezervar.Skinuo sam i dizne jedna baca dobro,u tri točke maglu,a druga nekako slabo skoro pa ne ni u dve potpuno,slabo nekako.Naručio sam novu diznu pa ču ih onda odmah dati i podesiti na radni tlak.usput sam i izmjerio i kompresiju ,19-20 bara.Kad sve smontiram javim vam se ponovo da kažem kakva je situacija.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nisi trebao tu rupicu povećavati , a tvoj glavni problem nije još riješen , sačekaćemo diznu ali ona nemože biti toliki problem.
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
E ljudi imam problem. Hidraulika digne i nemoze drzati,odmah popusti. Ulja ima dovoljno. Pomagajte.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

dadooo

Član
Tu od
8 Tra 2015
Poruka
190
Vrati se rucica u srednji polozaj.

Послато са LG-H502 уз помоћ Тапатока
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ako se vrati onda gumice u klipu ili razvodnik.
Ako je razvodnik nema spasa ni remonta , može samo da se prebace cijevi (crijeva) na komandu od kipe a kipa da ti bude na sadašnju komandu poluga ako ti ne smeta to popuštanje na nekom priključku ako ga imaš.
Ali i to ima izdataka ako nemožeš da uradiš u kućnoj DŽ verziji.
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
vidim da hidrulika pravi problem . evo ako nekom nesto znaci ja sam danas narucio nov ravodnik ... 12.000hiljada dinara nov . ili ti 100eura .. sutra ga ocekujem na kucnu adresu ..
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Cro rus povadi oba filtera nafte pa probaj kako prima gas. Istovetno sam imao takav problem zbog felericnih gumica na filterima a tu rupicu za ozracivanje sistema nisi rebao dirati jer sad ces imati pad pritiska veci u sistemu
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
hidrulika mi neradi , ustanovimo da je razvodnik otisao , kupim nov pre par dana ....nedelju dve .. namotiram sve ok radi ko podmazano .. medjutim danas odem da razbacam djubre vestacko , natovorim 400kila u razbacivac... hidrulika podigne odem do njive razbacam na njivi sve radilo dize spusta ... ... medjutim kad sam zavrsio sa poslom . stanem na kraj njive pokupim dzakove od vestackog djubreta spustim ciklon dole ... potovorim prazne dzakove u razbacivac .. aj da krenem kuci , ja za rucicu da podigne ciklon on nece .... stoi mi hidrulika nemrda ... dam gas turiraj jebi grebi nista .. pogledam nazad kad meni curi ulji nazad na cep de se sipa ulje za hidruliku ... ulje je novo sipano cevi sistem izaprano ... pumpa kokazaivala na kontroli 120 bara .. kazem razvodnik nov ... ja vise nisam papmetan sta sad ...
sreca imao sam sajlu ... nekako podignem ciklon od zemlje zzakacim za kabinu i dodjem kuci ... koi je razlog sto baca ulje nazad na cep ... i sta vi mislite sto neradi ...
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Hidraulična pumpa falšira vazduh...
Ubacuje mehuriće vazduha u sistem, povećava se volumen ulja i izbaci "višak" na čep rezervoara hidraulike...
Uzrok: otišao semering u pumpi...
Skoro sam imao taj problem sa "kavitacijom" ulja i (predusretljiv) narod objasnio o čemu se radi, pa sad znam i ja, a evo, i ti...
Rešenje: kupio set za reparaciju hidraulične pumpe, košta 400 dinara,sadrži gumice i semeringe, promenio, nema više "kavitacije" ulja...
To je što se tiče izbacivanja ulja na čep rezervoara hidraulike...
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
neradi nikako skinem crevo sa klipa i zadam komadu na razvodniku da dize ... pocne da pljuje ulje ... sa vaduhom ... ima mozda logike da je pumpa upitanju ... sutra cu je skinuti i da vidim te gumice i semering sto kaze kolega .... mozda mi on pravi problem ... jer danas sam probao i kipu neradi nista ... kazem skinem crevo sa klipa dam komadu da dize on izbacuje ulje i vaduh ... a cim traktor radi duze od 2 sata .. ulje se pretvori u slag ... i krene naplje na cep da gura ...
 

Fliper

Član
Tu od
6 Lis 2013
Poruka
51
Hvala Dobrodol! :icon_thumright: Napravio sam uzupčenje bošpumpe po uputstvu što si postavio na stranici 914. i ne mogu da vjerujem da traktor može da ovako upali u djeliću sekunde, bez kapi bijelog dima. Kad budem imao viška vremena vratit ću mu stari,spori alanser da vidim kako će ga on palit. Hvala još jednom!
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Nema na čemu !!!
I drugi put...
Oko 2 godine sam se razmišljao šta mi je činiti, da li da kupim "tog Vladimireca" ili ne, kako li ću se snaći sa tim njegovim "sojuz" brzinama, i na kraju prevagne budžet, imao sam samo 1.000 eura na raspolaganju pa naspram toga kupim i traktor, a želja mi bila IMT533...
Sada. posle 4 godine druženja s njim, prezadovoljan, i ne bih ga dao za duple novce !!!
I da mi daju skockan IMT533 i doplate za moj, opet ga ne bih dao !!!
Pre kupovine traktora, prikupljao sam informacije o ovom traktoru po raznim Forumima, čitao sam čak i Ruske i Poljske sajtove o poljoprivredi, gledao snimke na Youtube gde je glavni "akter" Vlatimirec, raspitivao se kod ljudi koji ga imaju, i tako odlučim da ga ipak kupim...
U tom mom raspitivanju, sakupljao sam informacije i pohranjivao ih na moj kompjuter, i sada kada nekome zatreba kakva pomoć, samo kopiram sadržaj iz određene Teme, i "nalepim" ovde kao odgovor...
Naravno, napomenem da znanje nije moje, već drugih, ali nisam vodio evidenciju čiji su Postovi iliti "pisanije"...
NIŠTA NISAM ZNAO oko njegove mehanike i popravke, ali malo po malo, rešavajući probleme jedan po jedan,počev od lamele, druk ležaja, pa preko menjača, hidraulike, elektrike, kočnica i na kraju i neki dan anlaser, naučio sam se mnogo čemu, i više nego dovoljno da ga održavam "u voznom stanju" i ubuduće, ali ipak nedovoljno ko poštovani kolega i super moderator savoris :drink:
Tako da i meni zatreba savet, ili se makar konsultujem oko nedoumica koje ponekad imam, a tiče se rešavanja nekog problema u vezi ovog zahvalnog traktora...
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Pozdrav svima!
Na traktoru mi je instalacija u lošem stanju, pa bih se pozabavio u toku ovih još zimskih dana da to sredim. Zanima me ima li ko neku šemu el.instalacije, po kojoj bi se mogla odraditi nova instalacija. Inače, kontaktirao sam neke autoelektričare i cena komplet inst.je oko 100e,bez delova, što i nije malo... Ako neko ima bilo kakvu šemu ili objašnjenje, bio bih zahvalan. U pitanju je stari tip T25, pa sam mu letos ugradio alternator, jer njegov dinamo koji je smešten u ventilatoru nije punio.
Hvala unapred svima na pomoći!
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Ja sam odradio prošle godine u ovo vreme...
Imam originalne Šeme iz Priručnika, ali ti predlažem da instalaciju osmisliš sam, jer se originalna bazira na dinamo, pa će biti original malo (bespotrebno) komplikovana...
Mogu ti poslati SVE što imam o izradi instalacije na traktoru na email, pa ako budeš imao dodatnih pitanja, tu sam...
elektricna_sema_T25.jpg

elektricna_sema_T25a2a3.jpg

12-03-16_1301.jpg

12-03-16_1302.jpg
 

Kuguar

Novi član
Tu od
29 Kol 2017
Poruka
15
Hvala ti dobrodol na trudu i dobroj volji da pomogneš!
Ova originalna šema je baš komplikovana, tačnije, nema šanse da se tu snađem...
Ako možeš nešto prostije da mi napišeš, na svoj način i svoj crtež uslikaj... gde šta da se poveže, debljina žica, koji osigurači, releji(ako su potrebni) i valjda to može da se uradi u sopstvenoj režiji?

srdjan@kladovonet.com

Hvala ti druže puno!

Pozdrav,
 

Gilera26zg

Član
Tu od
15 Velj 2018
Poruka
156
Vladimirec sređivanje

Pozdrav nasljedio sam vladimirca t25 77 g
E sada posto to deda nije bas održavao sto od starosti sto od bolesti
Red je na meni. Sredio sam neke sitnice oko curenja ulja i tako dalje.
Sad mi je prvi zahvat veći zamjena lamele koja lovi jako visoko i nije moguće
Polagano kretanje sa Traktorom nije moguće.
E sad kako to najbezbolnije obaviti.
Isto tako kočnice love dobro ali jako nisko kako to postelati?
Hvala na odgovoru lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh