• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Naravno, poslije toga procijediš i istaložiš naftu i upotrijebiš je kao gorivo ;)

Ispiranje naftom ima smisla u getribama, jer je to otapalo male viskoznosti i velike kapilarnosti, pa lako dospije i ispere i mala i tijesna mjesta. Problem je nafte da nema "ljepljiva svojstva" pa na sebe baš i ne veže sitne čestice, već ih ostavi kao talog u kućištima. Isprati naftom ima smisla, no završno ispiranje bi trebalo ipak biti uljem, tak da ono pokupi talog na sebe da ga se more ispustiti. Osim toga, isperu se i ostaci nafte, koja sigurno nije kompatibilna s uljem.
Hidrauliku nikak ne bi ispiral naftom, jer ona nemre povleći sitne čestice sa sobom, a i ostaci nafte djeluju agresivno na gumice.
Znam da to nebu nitko delal, ali čisto da se neke stvari imaju na umu.

Napisal sam već prije: na strojevima s "kojima se družim", i hidraulika i getriba s hladnjacima, pumpama...se ispire s 1/5 količine ulja koja ide u sustav, a onda se ulijeva novo ulje.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Darijus ... jesi več pogledao oko one špere što smo jućer prićali? ... jel to mogu možda naručit novo .. ili da gledam njuškalo?
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav ruso-prijatelji ... imam još jedno pitanje ... ne razumijem što mi se dešava sa mojim "vlatkom" ... to je onaj "stari" model .. prvi model .. 3 ručice mjenjača ... slike ču vam stavit uskoro .. trenutno radim u Ljubljani .. vikendom sam u Hrvatskoj di je traktor ...

e pitanje ... što se dešava sa traktorom kad stisnem kvačilo on neče da izbaci brzinu .. to mi se dešava u sporohodnim brzinama (frezanje) i primetijo sam i u višim 5,6 ... jel to treba šta podesit na KVAČILU??? ...ja prvi put sad malo popravljam vladimirca .. pa da posao napravim kak treba od prve ... još nisam otvarao onaj "prozor" ili pokrov kod kvačila ... možda je treba samo podesit zazor capica do druk ležaja ... tako nekak mislim da bi moglo biti to ... ili ima tu "veće" mudrolije :unsure:...sad slobno hod pedale kvacila je negdje 5cm ali nisam siguran .. ovo govorim po siječanju .. na traktoru nisam sjedio od listopada/oktobra...stalno padala kiša ... :confused:
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Možda je potrebno samo doštelovati a možda i treba zameniti pojedine delove,čapice bolce itd,prvo probaj smanji prazan hod papučice pa ako nema ništa bolje moraće rasturanje,a moguće da ti je pukao neki od ona 3 podmetača ispod čapice preko koga ide prekrt čapice
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Lamela , vjerovatno kriva ili strano tijelo u njenom prostoru.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Kod mene na t40 nije odvajalo kvačilo i bio je pukao jedan onaj podmetač ili ne znam ni sam kako se zove što je sa jedne strane zaobljen i taj zaoboljeni deo upada na kraj čapice i ona preko njega pravi polugu,njih sam sve zamenio jer su i druga dva bila loša i sad odvaja kao novo
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Hvala @savoris i @LAKI ... budem baš otvorio taj pokrov na "zvonu" kvačila .. pa da vidim u čemu je riječ ... nešto ga zeza a i ovak sad su temperature ispod nule i traktor je zavezen u garažu - ne palim ga, pa ću malo ključeve u ruke uzet :) ... javim se sa slikama ...

Jel capice i bolcne možeš mijenati preko toga otvora u zvonu ili treba traktor razpoloviti?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Poklopac je sa strane i kroz njega se mogu zamijenitu pracne mada je malo nezgodno.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav

Evo mene opet .. :) … tražim broj boje koja se koristi kod bojanja vladimiraca iz 1972? Dakle boja za šasiju i boja za felge.

Radi se o crvenoj i nekakovoj "prljavo" bijeloj (vuće malo za svijetlo žutu).

Da li ima neko to napisano u prometnoj?
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
"Bijela" za felge je upravo "slonova kost"...
Ne znam koji je to RAL...
Kada sam farbao, tražio u radnji tim riječima, i to i dobio...
Za šasiju ne znam, u staroj prometnoj je pisalo narandžasta, a traktor bio izmolovan u drečavo crveno, kupio "orange" farbu i ofarbao...
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Izgleda mi to to...traktor ti je super....da li si isao bezbojnim lakom preko boje?...jel bolje kupit boju u spreju ili na kompresor?...sledeci vikend cu malo uslikat svoju "starudiju"...al ne da se on...:))...za 3g imat ce okroglih 50...:)))...nagradit cu ga sa farbanjem...zato skupljam info...:)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ovo je isto kupljeno pod "Slonova kost". Kad je zamješao boju napisao je na posudu i nekakav kod po kojem mogu ponovno potpuno istu boju kupiti, ali nije RAL nego nešto drugo napisano.
 

Prilozi

  • 20200104_160508.jpg
    20200104_160508.jpg
    168.6 KB · Pregleda: 14

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Ako imaš trgovinu koja prodaje Lechler boje, oni imaju ton kartu po vozilima.
Ako nema te, nek ti naprave Fiat bijelu, koja je vrlo slična toj.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Jedna zanimljivost .. da li ste znali da se je VTZ (Vladimirsky traktorsky Zavod) ili VMTZ (Vladimirsky Motor-traktorny Zavod) udružio u AGROMASH holding nakon što je propao. Zapravo kupio ga je AGROMASH ... ali koliko vidim traktore rade po nekim VTZ smjernicama .. evo njihov najnovijeg modela ... AGROMASH 85-TK ... taj je najjači zračno hladjen traktor koji sam vidio zasad ... evo slikice dolje ..
DA LI MOŽETE VJEROVATI .. DA TAKAV TRAKTOR U RUSIJI KOŠTA 990.000 rublja .. što bi u Europi bilo ... 14.612,99 EUR-a.

DA imam više "zemlje" odma bi ga kupio .. jer za te novce niti jedan europski ili zapadni traktor ne bi dobio ... Klima se plača kao opcija ...


22864

EVO I KARAKTERISTIKE OVOG STROJA... da malo obnovite rusku čirilicu ... :)
22865
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Kablovi mijenjani nedavno. Sklopku mase prešpricao WD-om očistio. Još uvijek nema pomaka. Sporo vergla. Kaže mi đed da ja bio jedanput neki "majstor" koji je pođštelao ventile i ujak kaže da od tad primječuje da teže pali? šta ne valja u ventilima da podesimo?

Pozdrav...nisam nikad uspio da vam odgovorim na ovaj problem .. riješili smo to tako, da smo kupili češki Magneton 2,7kW brzi alnaser .. pali na 3 zuba ... :)))
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav,

Koji navoj imaju cijevi visokog pritiska na sekciji VP na boš pumpi?
M12? ili M10?

Radim si "tečnosti momentoskop" :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
problem s jednim vladimircem u mojoj blizini...
hladan pali i radi normalno, kad se dobro ugrije (sat-dva frezanja) počne gubiti snagu i ugasi se...kad se opet ohladi sve je u redu...
što je tu mogući problem?
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Karike?..kompresija?....Dimi li?...ili je problem sa gorivom?...tu bi zapoceo dijagnozu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh