• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9
pozdrav svima.Interesuje me da li je neko uspeo da smiri vladimirca da ne zavukava na leru i da ima nestabilan rad na leru.Muku mucim vec dosta vremena,probam jedan ventil,probam drugi ne mogu da ga smirim.Imam i onaj radni ventil sto se stavljao u ugradnji sa klipom u njemu.Sa njim solidno radi ali preko noci izgubi pritisak,onda sutra vrti dok ne nabije ponovo vazduh.Ne mogu da nadjem bazdaren radni ventil nigde
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
dodaš mu gasa...ili ugradiš slavinu da zatvoriš naftu kad ga ugasiš... 🤭
 

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9
druge nema vec to probaati,koliko vidim jos se nije pohvalio onaj ko je vladimirca u leru smirio sa kuglicnim ventilom....a onaj iz ugradnje sa klipicem,to nema nigde da se kupi.Fabrika napravila da taj traktor radi sa klipnim radnim ventilom a svugde se nudi onaj sa kuglicnim.A taj originalni i ne moze lako da se napravi kod strugara posto je klipic presvucen nikasilom.Ja taj traktor imam 15 god i uvek mi je problem pravio taj ventil i ac pumpa!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ja mislim da tebi šuplo dolazno crijevo od rezervara, ili vuče zrak ispod bakrenih podložaka...zato i ostane bez nafte preko noći...
a zamisli se nad time da u dolaznom vodu nikad nafta ne curi, nego kroz rupu srče zrak...
pa ga ajd ti smiri... 🤭
 

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9
vidi ako mu stavim ventil sa kuglicom,on upali posle dan dva stajanja na zub,nema nikakvog fals vazduha i nista,jedino sto ne mogu ispod 1000 obrtaja da ga umirim da ne zavukava sa tim ventilom a to me strasno nervira i iritira.Znaci kuglica u ventilu radi svoj posao nepovatnog ventila.Kada stavim stari ventil iz ugradnje sa klipicem u sredini on ima stabilniji dosta rad na leru ali preko dana ako odstoji ne drzi taj ventil naftu i stvori se neki fals vazduh.I onda kad traktor prvi put palim ujutru desi se da upali na zub i ugasi se i onda luftiraj i vrti 20 sekundi dok ponovo ne spoji.Eksperimentisao sam sa tri cetiri radna ventila i sa svakim se traktor drugacije ponasa.Ac pumpa nema vise nigde da se nadje ruske proizvodnje svi nude kineske.,ventil radni nigde nema da se uzme ruski samo kineski sa kuglicom ili bog te pita cije proizvodnje.Ja jos nisam cuo vladimirca skoro da je stabilan na nekih 700 obrtaja u leru,jedino sa poljskom pumpom slicnom kao kod ursusa 335 ali sa tom pumpom vladimirec nije zivahan kao sa ruskom pumpom...Zato sam i dosao na ideju ugraditi ispred filtera elektricnu ac pumpu sa isporukom pritiska do 0.7 bari,ona ima konstantan pritisak i mislim da bi se tu mogao smsiriti ler.Stim sto nepovratni ventil mora ostati iza pumpe da odrzava pritisak a povrat iz te cevi ggde je nepovratni ventil vratiti u rezervoar .Nijedan traktor nema ovako glup resen sistem sa podpritiskom izmedju bos i ac pumpe...Voleo bih ako neko ima na forumu da je probao da stavi elektro ac pumpu umesto ove mehanicke da mi objasni sta i kako da uradim.




ovo je moj vladimirec jos pre deset godina kad se mogla naci ac pumpa ruska i ventil iz originala,promenis ac pumpu original ventil i savrsen ler imas.sad ne mogu da ga dobijem nikako zato sto ne mogu da kupim originalan deo...
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Joj .
Al ajmo polako. Odmah da te demantujem da taj ventil nije nepovratni nego radni.

Za početak uzmi i na dnu (pri dnu) rezervoara zavari holender i odatle napoj AC pumpu.
Onda uzmi i provjeri dali je holender na filterima onaj sa malom rupicom u funkciji.

To kad uradiš onda idemo dalje. A ako još jednom pomeneš električnu pumpu završili smo priču.
 

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9
ok,neka se zove i radni ali on ima neku funkciju da ne vraca gorivo u smeru bos pumpe,bar ovaj sa kuglom i oprugom u sredini.Holender onaj sa malom rupicom sam proverio i prohodan je.Jos nisam probao da uvarim holender u dno rezervoara,imam onu cev sto ulazi odgore ali nije lose probati to,ac pumpi ce biti lakse svakako i nece vuci fals ako ga ima.

Savoris jedno pitanje.Koja je bila potreba da ubacujes pumpu od cetvoroklipca u vladimirca,citao sam o tome sto si pisao negde na forumu.Je li to bio eksperiment ili isto tako potreba da se postigne stabilan ler?

Dobro,necu vise pominjati elektricnu ako smatras da bi to bio neuspeo ekseperiment.I da li smatras da je kojim slucajem rezervoar projektovan na mestu akumulatora kod vladimirca to jest da bude iznad nivoa ac i bos pumpe i da nafta ide slobodnim padom u ac pumpu,da vlatko ne bi imao problema sa fals vazduhom i ostalim trokeljanjima?I koji radni ventil staviti koji po t tvom misljenju moze da fino izregulise taj podpritisak izmedju bos i ac pumpe,gde da to uzmem u Novom Sadu?

skoro sam se ulogovao na ovaj forum,ali smo ja i ti jos pre na nekim drugim forumima vodili polemiku oko ovog problema i veruj mi druze da ja to nisam uspeo da resim,radi on nekako ali ne kako bi trebalo.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ja još nijednom nisam diral te radne ventile niti na jednom od mojih rusa...uvijek se sranje događa negdje u dovodu goriva
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ama čovječe , shvati šta ti govori @DARIJUS .
Taj radni ili nepovratni nemože spriječiti da se gorivo povuče u rezervoar ako negdje u sistemu imaš mogućnost za falśiranje.
Linijsku sam ubacio jer sam je imao a moja rotaciona je bila loša u svakom pogledu.
A ujedno i kao eksperiment a i da ućutkam neke pametnjakoviće.

Normalno da rezervoar iznad pumpe rješava mnoge dječije bolesti ali kako kod mene na kombajnu sve radi a rezervoar niži od pumpe skoro dva metra.?
 

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9
pa radi valjda zato sto ti je dobra ac pumpa,dobri ventili,gura dobar pritisak na visinu,tako je to sve projektovano da radi.burazer bas taj problem imao na 142 ci sa tim sto kod tebe radi.On je stavio tu elektricnu sto ne volis da ti se prica o njoj i zavrsio je ovogodisnju sezonu preko 100 hektara.to o elektricnoj to je samo moja zamisao,mozda ona i nije dobra ali zato sam i potrazio savet od vas na forumu,.Ovo sa holenderom na dnu rezervoara cu da probam sutrra vec
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Imaš već dole čep za ispust iz rezervoara koji možeš da iskoristiš . Samo u holender koji uvrćeš ubaci komad metalne cjevčice od 1-2cm da ti ne vuče mulje sa dna.
 

dobrodol

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
@djoka
Ko veli da Vladimirec ne može raditi stabilno ispod 1000 odbrtaja ? 😉
Oš se kladiš ? 🍻
Moj radi stabilno na 600 obrtaja bez problema, ALI NIJE PREPORUČLJIVO !!!!
Njemu je "ler" na 800 obrtaja MINIMUM i ne bi trebalo traktor siliti da radi na manjim obrtajima od toga....
Prepravio sam sečku za kukuruzovinu na kardan, i zato mi je potrebno da traktor radi na malim obrtajima....
Čak i kardan uključim bez upotrebe kvačila....
Tebe muče dizne i PVP...
Kakav radni, nepovratni i slično, kad kupiš kvalitetne uloške dizni, bošista ih namesti na 165 bara, PVP reparira i tarira, garantujem da će paliti ko mina i raditi stabilno i na 550 obrtaja....
Bez zaletanja....
 

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9
ne muce mene ni dizne ni pvp ni fals vazduh vec iskljucivo radni ventil....Oko fals vazduha u sistemu nisam nista cackao kao sto mi je preporucio savoris,misljenja sam da traktor treba da radi u varijanti sa fabrickim postavkama.Ako je radio tako kako je napravljen sa tim dovodom goriva kad je napravljen,mora raditi i sada.Ulosci dizni nemaju nikakve veze sa zaletanjem kod vladimirca,pvp pumpa pregledana kod bosiste i receno mi je da je odlicna i da ravnomerno baca.Iz mog iskustva za ovih 15 god koliko je traktor kod mene jedini uzrok zaletanja na manjim obrtajima je ac pumpa i radni ventil iza pumpe i tu je sto se mog traktora tice kraj potrage tom problemu.Druga je stvar kad vuce fals vazduh u sistemu do ac pumpe,tada se pojavljuju neki drugi simptomi,puckanje,neradi na jednoj dizni itd.Tvoj traktor Dobrodol radi dobro na leru iskljucivo zahvaljujuci dobrom punjenju ac pumpe i verovatno radnim ventilom iz ugradnje sa klipicem i oprugom u sredini ili dobro bazdarenim ventilom sa kuglicom.Dosta njih bas zbog tog zavukavanja motora i po stranim forumima i po you tube servisu ima,odlucuju se za ugradnju pumpe od cetvoroklipca ili kupovinom poljske pumpe modifikovane od malog urrsusa dvoklipca...Zavukavanje vladimirca je uopste poznat problem i 50 posto t25 na you tube una manjim obrtajima zavukava....Cak ni bosisti ne znaju bas da rese ovaj problem,stave pumpu na radni sto i kazu ravnomerno baca ako je dobra.. Cak je i uvazeni clan Savoris za kojeg smatram da ima ogromnog znanja oko ruske tehnike i puno ideja oko modifikacije napisao negde na forumu da zavukavanje vladimirca nije niko apsolvirao.Ja nisam hteo da diram nista oko dovodnog sistema do ac pumpe,malo sam se igrao sa stelujucim nepovratnim ventilom.uspeo sam da mu umirim obrtaje i traktor kad upali posle dva dana nema nikakve knedle,nikakvog fals vazduha.Imam 5 ventila radnih i sa svakim se drugacije traktor ponasa.Vladimirec zavukava zbog lose ac pumpe,lose i nebazdarenog radnog ventila koji ne odrzava dobar podpritisak u sistemu a na zadnjem mestu je pvp pumpa...ulosci dizne nemaju nikakve veze sa zavukavanjem.niti originalna ac pumpa nema gde da se uzme,niti radni ventil original nema gde da se uzme.Kineske pumpe pustaju na ventilicima,ne odrzavaju dobar pritisak,ventil iz ugdradnje je sa malim cilindrom u sredini i jednom oprugom a na vasarima i pijacama moze da se uzme samo sa kuglicom a to nije nikako isto ni slicno i onaj ko je rasklapao te ventilice zna o cemu pisem.Ovo je moje iskustvo vezano za probleme koje ja imam sa mojim traktorom sto ne znaci da nekog drugog moraju muciti isti.Po svim oglasima koji nude polovne delove za vladimirca,pokusao sam pronaci taj ventilic iz ugradnje polovan i svi su mi rekli to se brzo rasproda.

Sad i moj traktor radi dosta stabilno na nekih 700 800 obrtaja a videcemo i dokle ce.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Joj romana. A nisi ni pomislio reći jesi li usis prebacio dole i kako se sad ponaša.

Ako si 100% siguran da je ventil onda nema potrebe da pitaš šta bi mogao biti problem. Nabavi ventil i kraj priče.
 

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9
a neka je i roman ali ce bar neko koga ovo pati iz mog iskustva i posta nauciti gde da trazi uzrok problema zavukavanja kod ovog traktora ispod 1000 obrtaja.Necu da premestam cev na dno rezervoara zato sto to nije uzrok ovog problema,fabrika je napravila da radi stabilno sa usisnom cevi ogdore pa neka tamo i ostane.

Savoris,ventil ne moze da se nadje i kupi iz originala,moze samo sa kuglicom a onaj kome zapadne nebazdaren moze da ih promeni 15 komada i potrosi 50 bakarnih podloski menjajuci ventile.

nisam promenuo usis dole i dobro se ponasa

Malo uzvisen stav prema meni koji se trudi da pomognem i da ukazem sta je po mom misljenju uzrok problema kod ovog traktora.Vid romana reci bas nekako deluje omalovazavajuce.
 
Posljednje uređivanje:

djoka

Novi član
Tu od
10 Stu 2020
Poruka
9

to bi trebalo biti to,stavljen radni ventil stelujuci i uz muku izbazdaren priblizno dobro da radi kao original.
 

ibro

Novi član
Tu od
23 Srp 2018
Poruka
22
Postovanje kupio sam vladimirca T 25 i on nema upaljaca pa me interesuje kako bi mogo spojit upaljac da bi mogao ukljucit rotaljku
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa uzmi mu + negdje posle osigurača ako možeš da ga uloviš ili postavi poseban osigurač za to.
Probuši lim gdje ti odgovara i spoji i to je to.
 
Na vrh