• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Vladimirec

vladimirec81 kaže:
Ajde onda ti 'majstore' očisti dize s aditivima u ulju :lol:
Ja ovdje govorim opčemito o aditivima a ne da će aditivi iz ulja "srediti" dizne .
Uostalom stavljajte vi u svoje strojeve kaj vas volja , možete ih ispirati naftom , vodom , najbolje benzinom pa poslje upaljačem gledati jel sve dobro oprano .
Svi ti moly aditivi su porez na bedake

Možete zimi stavljati antifriz u naftu a u rashladni sistem benzin ,možete i brenerom ispuštati ulje (da ne kupujete nove brtve).
Dekom tjerati komarce da ne probuše gume ,preko zime unositi akumulator pod stol
Sretni ste kaj je to rus pa se možete igrati sam svog majstora , nekad oprosti a nekad ne pa gas u hungaRiju
U duhu mog nacina izražavanja mogu samo reći boli me ku_rac .
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Re: Vladimirec

Onda idi doktoru :lol: ,šalu na stranu.

Ne kužim kaj se tu ima puno filozofirati.toči nutra ulja koja pišu u uputstvu ili bolja(osobno vjerujem da nutra možeš staviti bilo koje motorno ulje za strojeve i traktore , hipenol u mjenjač i to je to -nema nauke).nek samo neko još napiše da mora ići u njega ulje 505.01 :toimonster: .to je stroj napravljen za uvjete di je najbliža radiona 200km tak da čovjek više manje može sve napraviti sam ako ima malo smisla za mehaniku.kaj mislite kakva su ulja i gorava bila u Rusiji 70-ih godina kad je traktor konstruiran??euro dizel,dizel,loža-nebitno, stroj ide.malo su neki čitali savjete za moderne motore pa to pokušavaju prodati da vrijedi i za vtz :lol: .Moj je '81 4680rh i vjerujte mi još ide bez dvije generalke , hrpe majstora i rezervnih djelova.taj stroj je KRAMP.dok god točiš ide.onda se pametnjakovići nađu raspravljati dali je bolji dizel ili eurodizel sipati,kolko mu šteti 3% dizela u hidrauličkom sistemu itd...

Ajde ljudi molim vas nemojte piskarati bedastoče u inače vrlo dobroj i korisnoj temi.

pozdrav!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: Vladimirec

@ vladimirec81 , slazem se sa tobom pa 70tih godina nije bilo ni ''P O J M A'' o kojekakvim aditivima i slicnim sranjima
mada i ja mislim da su kojekakvi aditivi samo ''porez na ......'' al ajd sad ko oce da ga sipa neka
ruske masine su napravljene tako da ja postavljam samo dva pitanja prije paljenja
1 ima li nafte ?
2 ima li klipova u motoru ?
PALI

to je makina koja radi i sa zazorom ventila 0.1mm i 1mm njemu to ne smeta previse
i sa pritiskom 0.1bar i 10bar , nema veze , moze i bez ulja ako treba
aman ljudi pa ruske zvijeri se godinama voze na preradjeno ulje i nist' im ne smeta a vi pricate o kojekakvim aditivima sumnjivih kvaliteta :madmana:

neko rece da je kanstruisan tako da je najbliza radionica 200km :lol: tacno traktor je to nije svemirski brod jebote

koliko ja znam traktor se gasi takodje na dekompresor a ne na gas :scratch imao i jedan prije ovoga vladimirca takodje nije mogao da se ugasi na gas , svi traktori u mome komsiluku nemogu da se ugase na gas :scratch
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Sada vec pocinjete da preterujete, zaboravljajuci da je tehnicka kultura prosecnog ruskog traktoriste '70-tih godina proslog veka bila veca no danasnja tehnicka kultura nasih traktorista .To sta Ruske masine mogu da izdrze,govori o njihovom kvalitetu za razliku od zapadne tehnike,ali...sta bi tek mogle da izdrze da su dosle u ruke nekih malo savesnijih vlasnika ??? Jel neko o tome razmisljao ? Poznata je cinjenica da nas covek neku stvar ceni onoliko koliko je i plati.Na nesrecu ruske masine su svojevremeno bile jevtine pa je to odredilo i odnos ovdasnjih ljudi prema njima!Cinjenice su da je vecina vlasnika prezadovoljna njima spram toga koliko mogu za koliko malo para i koliko malo paznje traze. Ono sto ja tvrdim je da Ruska tehnika koja je inace robustna, istovremeno i nezna jer zbog mehanickih resenja na vecini sklopova lako dodje do razdesavanja.Tu se sasvim slazem sa VTZ da zahteva malo veci IQ od proseka nasih traktorista i tada, i samo tada je cak i pouzdanija od zapadne tehnike iako je neuporedivo jevtinija .
Sto se tice gasenja traktora.....bez obzira sto jako cenim Savorisa i njegova dostignuca u "Sam svoj Majstor" disciplini, ipak cinjenice ga ozbiljno demantuju ! evo....da malo procita :

http://img339.imageshack.us/img339/4547/lastscana.jpg

Naravno da nije dovoljno samo sipati naftu, treba posvetiti paznje i odrzavanju !

http://img19.imageshack.us/img19/9760/lastscan1ai.jpg

Pitam se samo kako bi ste se odnosili prema traktoru da na masci pishe Deutz-Fahr i da ste ga platili 3 puta vise ?
Naravno nasim ljudima nista nije "sveto" sem Volkswagen Golfa ,makar mu neko poklonio Renaulta. :mrgreen:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: Vladimirec

***** li ga , u mene nemoze da se ugasi na gas
ok cinjenica je cinjenica :prayer:

mada nevolim da poredim traktore ali ipak moram
a sta mislis kada bi se neki ''divljak'' od vlasnika ophodio divljacki prema ruskoj masini i nekoj drugej nebitno kojoj (pricamo o traktorima) koja masina bi prije najebala ? :mrgreen:
ne interesuje nas niti cijena stroja niti cijena rezervnih dijelova ;)


ocu da kazem da imam osjecaj da se ovdje malo pretjeruje po pitanju odrzavanja cini mi se da bi jos spojili traktor i na dijagnostiku :lol: na vladimirca mislim
a jebati ga evo pogledaj recimo vladimirec 2048 , sranje od traktora , odrzavaj ti njega kako god 'oces on nevalja pa nevalja , zalosno

da vi samo znate u kakvom je stanju moj vladimirac bio kada sam ga kupio :oops: nije mogao ni svojom snagom doci kuci nekih 15tak KM nego sam ga morao donijeti na slep sluzbi , kao lesinu on je sada ''kao nov'' u odnosu na stanje u kojem sam ga dobio
jedna jedina rijec koja mi pada na pamet da opisem to stanje je "ZALOSNO"

lako je odrzavati traktor koji kupis relativno mlad neizradjen ocuvan i koji radi 100tinjak sati godisnje , to je lako odrzavati , odrzavaj ti druze moj traktor koji je ljeti stalno u sumi i izvuce ohoho drveta

i nemoze se porediti nikako traktor koji je u sumi i onaj koji je u ajde da kazem nekim normalnim poslovima ;)
suma je suma slijatanje , prevrtanje , granje po kabini , pa upadne ti grana i pokida crijeva nafte i signalizaciju
pa budes frajer kao ja i oboris drvo po traktoru pa jos milion kuraca :blackeye
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Savoris nemoj me razočaravati,čoveče....pa ja sam sasvim drugo mišljenje imao o tebi gledajući tvoje rukotvorine ,na nekim drugim temama ovog istog foruma. Pa šta je za tebe da mu napravis rešetke za prozore i zaštitni ram ? Tada bi bio "pravi" šumski traktor!Složićeš se da je u pitanju samo lenjost....zar ne ?Uvek ima nešto preče...znam to.Moj je na sreću, jako dobro očuvan,neizradjen ali....zub vremena čini svoje.Sem toga moramo se pomiriti sa činjenicom da su T25A zapravo već old-timeri među traktorima ,pa se smatram tako prema njima treba i ophoditi.Još će se koju godinu proizvoditi delovi za njega...i posle....ko zna !?Uostalom na uputstvu piše da je vek trajanja proizvoda 7 god. :scratch
pogledaj dole...pri dnu ! :lol:
http://img13.imageshack.us/img13/2585/lastscangc.jpg
Traktor koji puno radi,mislim da je lakse i održavati....jer puno i zaradi !a kod mene sa voćnjakom od 0,5 ha ne samo da nije rentabilan,već mi ga dodje i žao jer će previše stajati i propadati.
Nego,pitanje za tebe,dali bi se ovo moglo odraditi i malo elegantnije i šta bi ti stavio ? Koje komponente ?
http://img692.imageshack.us/img692/5156 ... 627big.jpg
http://img692.imageshack.us/img692/650/ ... 626big.jpg
Jel uopšte postoji T25 sa fabrički ugrađenim kompresorom ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: Vladimirec

:lol: ja bih prije rekao da mu je garancija 7god posto gledajuci starosnu dob nasih traktora 'ladno bi mogla biti tolika garancija
zaboravio sam napomenuti da ja otkako sam doveo moj traktor u red nisam dao skoro nista para za odrzavanje , jednostavno se nista ni ne kvari

a kompresor je malo pojebeno nabudziti , i mogu ti reci da je ovo sto si ti postavio jedno od ''elegantnijih'' rjesenja koje sam do sada vidio
veoma je malo prostora da se stavi to cudo , prije svega trebalo bi naci neki manji kompresor , a postoji varijanta ventilatora onoga za hladjenje motora koji u sebi ima ugradjen alternator ili prije bih rekao dinamu
e kad bi se to nabavilo onda bi ugradnja kompresora bila djecija igra , tada bi mogao da se stavi umjesto sadasnjeg alternatora

inace posto imam sve komponente za servo volan i ugradio bih ga trazio sam mjesto da postavim hidraulicnu pumpu i nisam nigdje uspio da je nabudzim , toliko daleko sam isao da sam cak razmisljao sa skratim rezervoar za naftu sa donje strane i ispod njega stavim pumpu koju bih opvezao nekakvim vratilom direkt na remenicu , stvarno jebeno

mozda bi se kompresor mogao staviti i na onaj izlaz iz mjenjaca koji je namijenjen za sajbu (nalazi se ispod kocnica) ali ta osovina je reverzibilna , znaci okrece se i naprijed i nazad e sad naci kompresor dvosmijerni je vec jebeno

u VTZ2048 kompresor se nalazi izmedju bosh pumpe i motora , znaci spojeni su serijski
 

Comi014

Novi član
Tu od
19 Stu 2008
Poruka
14
Re: Vladimirec

Ovo na slici je kompresor od malog Ursusa (335) sa zaokrenutom glavom za 180 stepeni,cisto da znate ukoliko neko bude hteo da iskoristi ovo resenje.
Pozz
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Hvala za informaciju,nego imaš li podatke za taj kompresor ? pritisak,potreban brj obrta i sl.

Savoris, šta mislis o vijčanim kompresorima za razliku od klipnih ? Kod mene u Smederevu je firma FAGRAM koja je nekada bila poznata po kompresorima u bivšoj SFRJ.Sada su prešli sa klipnih na vijčane kompresore po licenci Maycom Japan.Puno su manji a daju solidan pritisak!? Možda bi to bilo rešenje za Vladimirca !?
http://img4.imageshack.us/img4/2374/vijcanipresjek.jpg
http://img4.imageshack.us/img4/3223/vijci.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: Vladimirec

nemam nikakvo iskustvo sa vijcanim , neznam nista o njima :oops:
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Ugradnja kompresora na traktor po meni ima smisla jedino ako vam treba pneumatska instalacija za zračne kočnice, i u tom slučaju najbolji bi bio kompresor, čiji se pogon može isključiti, kada vam nije potreban. U protivnom on samo povećava potrošnju goriva.

Postoje razni proizvođači iz država bivšeg SSSR-a koji nude takve kompresore, cijene su im u večini slučajeva bagatelne. Ovo je jedan od takvih kompresora, cijena 250 grn (ukrajinska valuta, to je cca. 20 eura)

100 gr = 8,3 eura

kompressor-t-40.gif


Ova ukrajinska firma po sličnim cijenama nudi kompresore, hidromotore, razvodnike, cilindre, sve i svašta....

http://www.gidro-terra.com.ua/product-11-89.html
 

Comi014

Novi član
Tu od
19 Stu 2008
Poruka
14
Re: Vladimirec

Evo malo podataka za taj kompresor sa malog Ursusa:
Precnik klipa: 62 mm
Hod klipa: 36mm
Nominalana brzina:1400 obr/min,ali se vrti istom brzinom kao i motor jer su obe remenice iste velicine
Kapacitet pri nominalnoj brzini 90l/min
Nominalni pritisak 5 bara
radni pritisak 4.8-5.3 bara
Podmazivanje buckanjem
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Re: Vladimirec

Kako sam i obećao,završeno je skeniranje Uputstva za rukovanje traktorom VTZ T25A .Veličina datoteke je 105MB u .jpg formatu, odnosno 140 MB u PDF formatu. Sada samo ostaje problem kako da ga negde hostujemo da bude svima dostupan za download !? Ko će se pozabaviti tim problemom ?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Re: Vladimirec

http://www.2shared.com/
ovdje je ograniceno vrijeme boravka fajla na njihovom serveru
ako neko ima pouzdaniju varijantu neka napise
uploaduj ovdje pa nam daj link koji ce ti dati na kraju uploada
mozda je bolje da razdvojis u 2 ili 3 dijela :scratch
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Re: Vladimirec

Uspio sam napraviti kuku :D i sutra krećem u nove pobjede. Idemo po pilanski otpad. Stavim par slika sutra
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Svaka ti čast na trudu i zalaganju Sasha, napokon imamo u elektronskom obliku i taj priručnik - uputstvo o korištenju i održavanju! :D
 
V

VTZ

Guest
Re: Vladimirec

Malirus kaže:
Uspio sam napraviti kuku :D i sutra krećem u nove pobjede. Idemo po pilanski otpad. Stavim par slika sutra

Čestitam na obavljenom poslu, mene je netko od forumaša zamolio da mu napravim tu kuku, ali stvarno više nemam potrebnog materijala za to.. Već sam pisao o tome, nekad se na Univerzalu u Vžd moglo naći svega što je trebalo za takve poslove, ali oni već par godina građanima ne žele prodavati nikakvo željezo.. :(
 

Najnoviji postovi

Na vrh