• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

V

VTZ

Guest
Pa dobro nikad ne ide brez poteškoča dapače još više se naučiš!!!! Pitati se ZAŠTO neka stvar ne radi mislm da je temeljni princip da čovjeka orientira prema zadanome cilju!!! Zar nije tako?????

Ti stari mehanički regleri su najčešće osim funkcije regulacije napona mjerili (ograničavali) i (izlaznu) struju punjenja. Ispod poklopca takvog reglera bila su dva svitka, jednan naponski s tankim žicama, i drugi strujni, s debelim žicama. Kad toga ne bi bilo, dogodilo bi se to da dinamo daje ispravan napon, ali se pregrijava zbog prejake struje, koja odlazi prema trošilima, ili pak prema praznom akumulatoru.

Dakle, čemu se vraćati na nešto, za što već odavno postoje bolja rješenja?
 
Posljednje uređivanje:

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Ti stari mehanički regleri su najčešće osim funkcije regulacije napona mjerili (ograničavali) i (izlaznu) struju punjenja. Ispod poklopca takvog reglera bila su dva svitka, jednan naponski s tankim žicama, i drugi strujni, s debelim žicama. Kad toga ne bi bilo, dogodilo bi se to da dinamo daje ispravan napon, ali se pregrijava zbog prejake struje, koja odlazi prema trošilima, ili pak prema praznom akumulatoru.

Dakle, čemu se vraćati na nešto, za što već odavno postoje bolja rješenja?

OK OK --- znam i ja da je alternator svakako bolje rješenje!!! Naravno al eto rado bi to popravit sa što manjim izdatcima (ova opcija sa SS reglerom košta 20 eura, a ona sa NOVIM ALTERNATOROM 100 eura), ak se ustvrdi da ne bude baš najbolje riješenje još uvjek možemo kupit NOVI alternator!!! :finga:
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav svima sa "ruske fronte".Evo ima par novosti kod mene,vratil se sa terena pa švrljam po postovima koje ste pisali dok me nije bilo.Prodan je Same i stari prodal i auto sad se kreće u potragu za traktorom.Samo da ga uspijem nagovoriti na Vladeka i ok.Tražim malo po njuškalu i oglasniku,a možda iskrsne nešto.Idem sad na kobase,celi tjedan guštam!
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Prodan je Same i stari prodal i auto sad se kreće u potragu za traktorom.Samo da ga uspijem nagovoriti na Vladeka i ok.Tražim malo po njuškalu i oglasniku,a možda iskrsne nešto.Idem sad na kobase,celi tjedan guštam!

TOOOO!!! Ma ima da se složi. I moj otac se bunio kad sam odlazio da kupim mog vladimirca od svoje ušteđevine, a posle se celo veče smeškao kad sam se vratio kući sa traktorom. Čak i tada je prvo bio skeptik, ali sada je prezadovoljan. Moj glavni argument pri ubeđivanju oca je bio:"Oćeš ga ti voziti ili ja?"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ma, prave ih majstori po porudžbini. Video sam kako je jedan tip napravio sebi za DT - 20, da ne veruješ da nije original!

vidim dosta pominješ ovaj DT20 , pa me zanima neki detalj više o tome pošto iskreno ja nikad čuo za taj model :scratch
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
vidim dosta pominješ ovaj DT20 , pa me zanima neki detalj više o tome pošto iskreno ja nikad čuo za taj model :scratch

Pravila ga je davno fabrika HTZ koja je kasnije proizvodila i HTZ T-25, preteču vladimirca. Dakle taj DT-20 je imao vodeno hlađenje i pokretao ga je jednocilindrični, četvorotaktni dizel motor. Od pozadi je jako sličan vladimircu, a spreda ima zaobljenu njušku. Video sam do sada tri takva, a imao sam prilike jednog čak i da vozim - smejurija! Spojka mu je rešena u vidu dugačke poluge na desnu ruku, kao ručna kočnica kod vladimirca i moram priznati da mi je bilo teško da se naviknem. Ljudi koji ih još uvek drže umeju i dan-danas maksimalno da ih iskoriste.
Onaj moj prika što me je savetovao da kupim vladimirca ima upravo jedan takav HTZ DT-20 i koristi ga za transport, košenje, pa čak i za baliranje u slučaju da MTZ T-50 zataji. Neki čiča iz susednog sela je do prošle jeseni orao njime sa plugom 1 x 14'' sa crtalom i kopirnim točkom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
a ta zvjerka bi izgledala ovako

dt20_htz_est.jpg


htz7_1_est.jpg


a jednom sam ga vidio u Rumi da se prodaje ali nisam mogao da ga dešifrujem :mad:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
To je taj, samo što ovaj primerak konkretno deluje prilično zapušteno. Da vidiš samo kako ova sirotinja ovde to pazi.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pozdrav svima sa "ruske fronte".Evo ima par novosti kod mene,vratil se sa terena pa švrljam po postovima koje ste pisali dok me nije bilo.Prodan je Same i stari prodal i auto sad se kreće u potragu za traktorom.Samo da ga uspijem nagovoriti na Vladeka i ok.Tražim malo po njuškalu ioglasniku,a možda iskrsne nešto.Idem sad na kobase,celi tjedan guštam!

Pojacavaj frontu sto pre. I nemoj preterati sa kobasicom i :partyman:.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pravila ga je davno fabrika HTZ koja je kasnije proizvodila i HTZ T-25, preteču vladimirca. Dakle taj DT-20 je imao vodeno hlađenje i pokretao ga je jednocilindrični, četvorotaktni dizel motor. Od pozadi je jako sličan vladimircu, a spreda ima zaobljenu njušku. Video sam do sada tri takva, a imao sam prilike jednog čak i da vozim - smejurija! Spojka mu je rešena u vidu dugačke poluge na desnu ruku, kao ručna kočnica kod vladimirca i moram priznati da mi je bilo teško da se naviknem. Ljudi koji ih još uvek drže umeju i dan-danas maksimalno da ih iskoriste.
Onaj moj prika što me je savetovao da kupim vladimirca ima upravo jedan takav HTZ DT-20 i koristi ga za transport, košenje, pa čak i za baliranje u slučaju da MTZ T-50 zataji. Neki čiča iz susednog sela je do prošle jeseni orao njime sa plugom 1 x 14'' sa crtalom i kopirnim točkom.
Ovaj Vladimircov deda zajebano izgleda.Znas mozda koliko ima KS kada ore sa 1x14.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Pozdrav svima sa "ruske fronte".Evo ima par novosti kod mene,vratil se sa terena pa švrljam po postovima koje ste pisali dok me nije bilo.Prodan je Same i stari prodal i auto sad se kreće u potragu za traktorom.Samo da ga uspijem nagovoriti na Vladeka i ok.Tražim malo po njuškalu i oglasniku,a možda iskrsne nešto.Idem sad na kobase,celi tjedan guštam!

Pozdrav i tebi!!! Rus u duši a? Zavolio jih ja dok sam još bio mali, kad me deda vozio njime, i sad kad ga nekad upalim najviše volim TAJ zvuk 2-cilindraša kad "UDARA" pod TERETOM!!! :partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Pozdrav i tebi!!! Rus u duši a? Zavolio jih ja dok sam još bio mali, kad me deda vozio njime, i sad kad ga nekad upalim najviše volim TAJ zvuk 2-cilindraša kad "UDARA" pod TERETOM!!! :partyman:
Ko helikopter kad polječe :rolfer:
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
vidim dosta pominješ ovaj DT20 , pa me zanima neki detalj više o tome pošto iskreno ja nikad čuo za taj model :scratch

A bogami NI ja -- jel to prethodnik T-25??? :scratch
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Savo gde u Rumi stoje prodavci delova za Vladimirce,treba kupiti koji komplet gumica:scratch
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Savo gde u Rumi stoje prodavci delova za Vladimirce,treba kupiti koji komplet gumica:scratch

suprotno (preko puta) benzinske pumpe na onome uzvišenom dijelu , da ne kažem brdu :rolfer:

a za ovaj zvuk dvoklipca , kod mene kada ga opteretim muški na auspuh izlijeću golubovi :D
 
V

VOJVODJANIN

Guest
suprotno (preko puta) benzinske pumpe na onome uzvišenom dijelu , da ne kažem brdu :rolfer:

a za ovaj zvuk dvoklipca , kod mene kada ga opteretim muški na auspuh izlijeću golubovi :D

hvala na odgovoru i cestitam na 2000 toj poruci, treba to ispisati:D:rolleyess:
 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Ovaj Vladimircov deda zajebano izgleda.Znas mozda koliko ima KS kada ore sa 1x14.

http://www.avtomash.ru/katalog/histori/muzei_t/xtz7.htm?PHPSESSID=spcvemadk7nv9kqigqdnonevf2

Prema zvaničnim tehničkim podacima ima 20 ks odnosno 14,6 kw i proizvodio se u razdoblju 1958-1969. Prema istim tim podacima naši vladimirci, pravi, sa oznakom VTZ T-25A, proizvedeni posle 1973. imaju 25 ks, odnosno 18,3 kw dok ovi takozvani vladimirci - HTZ T-25(1966.-1972.) i prva serija vladimirca - VTZ T-25(1972.-1973.) imaju isto kao i DT-20.
Prema tim podacima LTZ T-40 ima 40 ks / 29,4 kw; MTZ T-50 i T-52 imaju jednako 55 ks / 40 kw.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
http://www.avtomash.ru/katalog/histori/muzei_t/xtz7.htm?PHPSESSID=spcvemadk7nv9kqigqdnonevf2

Prema zvaničnim tehničkim podacima ima 20 ks odnosno 14,6 kw i proizvodio se u razdoblju 1958-1969. Prema istim tim podacima naši vladimirci, pravi, sa oznakom VTZ T-25A, proizvedeni posle 1973. imaju 25 ks, odnosno 18,3 kw dok ovi takozvani vladimirci - HTZ T-25(1966.-1972.) i prva serija vladimirca - VTZ T-25(1972.-1973.) imaju isto kao i DT-20.
Prema tim podacima LTZ T-40 ima 40 ks / 29,4 kw; MTZ T-50 i T-52 imaju jednako 55 ks / 40 kw.

Znači teorija 40 KS po plužnom telu ne važi za Ruse.;). I njega tera taj obrtni moment ma šta to bilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
http://www.avtomash.ru/katalog/histori/muzei_t/xtz7.htm?PHPSESSID=spcvemadk7nv9kqigqdnonevf2

Prema zvaničnim tehničkim podacima ima 20 ks odnosno 14,6 kw i proizvodio se u razdoblju 1958-1969. Prema istim tim podacima naši vladimirci, pravi, sa oznakom VTZ T-25A, proizvedeni posle 1973. imaju 25 ks, odnosno 18,3 kw dok ovi takozvani vladimirci - HTZ T-25(1966.-1972.) i prva serija vladimirca - VTZ T-25(1972.-1973.) imaju isto kao i DT-20.
Prema tim podacima LTZ T-40 ima 40 ks / 29,4 kw; MTZ T-50 i T-52 imaju jednako 55 ks / 40 kw.


LTZ dosta gledam u zadnje vrijeme, jer ga želim kupiti.....pa sam našao podatak u knjizi da ima 2 tipa motora D37 (37kW ili 50ks) i D-144 (44kW ili 60ks).......pa neki imaju snagu na 1600 ili 1800 obrtaja........očito ih ima nekoliko vrsta.......jer ovaj d37 mi se čini da ima linijsku pumpu......a za D144 nemogu vidjeti kakva je pumpa, možda rotacijska (noviji motor).......pa je to onda razlika ko 533 i 539.......


kada smo već u zimskom godišnjem dobu, zanimljivo mi je za te ruse, što dozvoljavaju koristiti benzin......ovisno o temperaturama, do čak 70% benzina za temperature oko -50 stupnjeva......i vjerojatno neče biti štetno za pumpu, ako je takva preporuka......

to sam prvi puta vidio kod golfa 1, dok u golf 3 nedozvoljavaju sipati benzin......
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh