• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
- zaključak: netko je čak išao "lakirati" taj traktor, a očito je to odradio kranje traljavo (vjerojatno samo zbog prodaje). Pitanje je koliko je uopće vlasnika do sada taj traktor promijenio, i u kakvom je stanju sve ostalo na njemu.

NHF ali nije sve u boji pogotovo ako je traktor za šumu. Ja, kolko sam uspjel zamjetiti na slikama - gume vrlo dobre, bosch pumpa mijenjana, stup volana skračivan samo mi je sumljiv lijevi krak okvira koji je šarafljen na zvono nekak mi se čini da je to bilo švasano(ili je samo slika - neznam).
 
V

VTZ

Guest
NHF ali nije sve u boji pogotovo ako je traktor za šumu. Ja, kolko sam uspjel zamjetiti na slikama - gume vrlo dobre, bosch pumpa mijenjana, stup volana skračivan samo mi je sumljiv lijevi krak okvira koji je šarafljen na zvono nekak mi se čini da je to bilo švasano(ili je samo slika - neznam).

Pa naravno da nije sve u boji, nju je u stvari i najlakše srediti. Krak okvira gotovo sigurno je zavaren, a kad se ta fotka dodatno poveća, vidi se da je hauba jako zgužvanja na svojemu kraju. Ispušna grana ili početak auspuha također su vareni.

Traktor je najvjerojatnije poletio nizbrdo i udario u nešto, ili pak se je okretao - prevrtao. One debele cijevi od okvira inače ne pucaju baš tako lako. Ako je puknuo okvir, što je bilo sa spojem bloka motora i zvonom?

Sve u svemu, ovo je tek samo dio nedostataka, pitanje je što se još u njemu skriva.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Eh,baš je super Vlatko!Sve pohvale!Da se barem takvih more naći.Al izgleda da mene samo krševi prate.Pazite današnju situaciju.Došlo mi je da čoveka ubijem na njegovom dvorištu.Van plana je uletil jedan IMT 542,pa veli stari ajmo pogledati.Veli gazda traktor u odličnom stanju,sve uredno,papiri ok i pali i vozi.Ja rekel njemu da bumo došli oko 11,a mi v pol 8 kod njega i k tome potegnuli 160 km.Stari več pare zel,kupujemo,ne?Kad mi tam,a on i sin zaprepašteni!!!Dečki,to je sve bilo samo ne odlično stanje!Blok pukel,var duljine 10 cm i to jedan na drugom,zavareno ko da bi dete od 5 let prčkalo elektrodom,pral ga je tolko da ga je uspel poslikati da izgleda čist te mi je to bilo sumnjivo odmah,al ajde,inače sve zmazano pod haubom,motor masni od ulja,menjal je AC pumpu,a na njoj pušta ko blesavo,skoro ko da rakija ide.Da popizdiš!Jedino na njemu gume dobre.Stari i sin se nemogu dogovoriti kolko radnih sati ima,jedan veli 4000 drugi pojma nema,a na satu piše 5444.Meni su lasi rasli od toga.Da ne govorim kak je htel upaliti,a gazda flegma,veli:A dečki,šta ću vam ja?Ima i drugih traktora.Pa ima gov*o jedno,al 160 km nas vlečeš radi traktora u "odličnom stanju".Papiri su takvi da ni oni sami neznaju ko je vlasnik,a dan prije kad smo razgovarali,je sve super i sve je ok!
Pa ti izvoli kupovine takve!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Eh,baš je super Vlatko!Sve pohvale!Da se barem takvih more naći.Al izgleda da mene samo krševi prate.Pazite današnju situaciju.Došlo mi je da čoveka ubijem na njegovom dvorištu.Van plana je uletil jedan IMT 542,pa veli stari ajmo pogledati.Veli gazda traktor u odličnom stanju,sve uredno,papiri ok i pali i vozi.Ja rekel njemu da bumo došli oko 11,a mi v pol 8 kod njega i k tome potegnuli 160 km.Stari več pare zel,kupujemo,ne?Kad mi tam,a on i sin zaprepašteni!!!Dečki,to je sve bilo samo ne odlično stanje!Blok pukel,var duljine 10 cm i to jedan na drugom,zavareno ko da bi dete od 5 let prčkalo elektrodom,pral ga je tolko da ga je uspel poslikati da izgleda čist te mi je to bilo sumnjivo odmah,al ajde,inače sve zmazano pod haubom,motor masni od ulja,menjal je AC pumpu,a na njoj pušta ko blesavo,skoro ko da rakija ide.Da popizdiš!Jedino na njemu gume dobre.Stari i sin se nemogu dogovoriti kolko radnih sati ima,jedan veli 4000 drugi pojma nema,a na satu piše 5444.Meni su lasi rasli od toga.Da ne govorim kak je htel upaliti,a gazda flegma,veli:A dečki,šta ću vam ja?Ima i drugih traktora.Pa ima gov*o jedno,al 160 km nas vlečeš radi traktora u "odličnom stanju".Papiri su takvi da ni oni sami neznaju ko je vlasnik,a dan prije kad smo razgovarali,je sve super i sve je ok!
Pa ti izvoli kupovine takve!

sa frendom sam išao kupiti motor, sve super, sve 5, prešli 600km, i nismo ništa napravili......da ga nisam uhvatio i strpao u auto, mislim da bi ga ovaj ubio, jer je bio na granici......al što da radiš, takav je život......zato, kada idem nešto uzeti, tražim 10 tak slika, i onda odlučujem, gledam slike i pričam s likom......

ovaj je meni nakaradan s tom kabinom od IMTa.......bolje da je bez kabine, nego s njom......uglavnom, moraš znati, da ono što je tebi dobro, možda nekom i nije, svi mi imamo različite kriterije pri pogledu na traktore, pa i na sve drugo oko sebe.....
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ma ali kak budala veli onak,pa idite pogledati još neke traktore.Ko da su tu par metri dalje samo.Ima sreće kaj smo ipak civilizirani ljudi,jer da je nabasal na pravog tipa v vlastitom dvorištu bi mu kosti polomil,a nadam se da bude tak kak god neprimjereno zvučalo_Ovaj vladimirac izgleda bolje nego oni iz devedestih koje sam ja gledal.A kabina ko kabina,nekom lepa,neko grda.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Knjiga T-25

Pozdrav svima!

Evo kao šta sam obečao, našao sam knjigu --- na poljskom je jeziku --- neki Slovenac ju je stavio na nekom AGRO forumu, možda ju imate možda ne --- al svejedno -- ako kome pomogne toliko još bolje --- JAVITE MI DA LI LINK RADI:


KNIJGA: http://rapidshare.com/files/446515092/W__adimirec_t25a1.pdf

p.s --- Da morate sačekati 50s da link proradi a kniga se skida oko 18min ako ste neprijavljen korisnik, tak da STRPLJIVO (koju LJUTU na tašte pa dobar dimljeni špek i kobasica, i dok svega nestane, EVO KNJIGE :mrgreen:)
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Struja!!!

Šta mislite o ovim repariranim alternatorima sa poljske -- koštaju skoro BADAVA!!! Dali ima ko iskustva sa njima?
alt.jpg
 
V

VTZ

Guest
Šta mislite o ovim repariranim alternatorima sa poljske -- koštaju skoro BADAVA!!! Dali ima ko iskustva sa njima?

Teško da netko kod nas može imati iskustva s repariranim alternatorima iz Poljske. Ali vjerujem da su oni ispitani, isprobani, i da se za te novce isplati kupiti ih.

A ovo uputsvo koje si stavio odnosi se na stare modele iz 1977., i još je k tome na poljskom jezimu.
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Moj traktor po Rusima ima 25 ks, a u saobraćajnoj dozvoli mu lepo piše da ima 23 kw. Kod Rusa je "vsyo ogromnoe" pa su i njihovi "konji" valjda veći od ostalih. :D
A za kabinu znam da preko, kod nas ima jedan u Vrbasu, zove se Jusuf Tiganj - Juki i taj pravi lepe kabine po porudžbini, a posebno se specijalizirao za vladimirca. Možda može Vojvođanin da pripomogne, to je njegov kraj, a možda se taj pojavljuje i u Rumi na vašaru.

Nije problem otići do Jukija ,12 KM od mene, samo neznam koliko se to isplati hrvoju, malo je daleko za njega,ali ako nekome treba javite se proveriću.
 

Ahilis

Član
Tu od
14 Sij 2011
Poruka
84
Teško da netko kod nas može imati iskustva s repariranim alternatorima iz Poljske. Ali vjerujem da su oni ispitani, isprobani, i da se za te novce isplati kupiti ih.

A ovo uputsvo koje si stavio odnosi se na stare modele iz 1977., i još je k tome na poljskom jezimu.

Pa tako sam i naveo -- al možda če slike dobro doči - dobra je kvaliteta slika!!! A šta se tiče poljskog jezika to je lako zaobiči -- skineš GOOGLE TRANSLATOR i problem riješen!!!:mrgreen:
 

FARMER T-25

Novi član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
11
Pozdrav svim ljubiteljima Vladeka,a koliko vidim ima ih dosta. novi sam na forumu avidim da se i drugi suočavaju sa istim problemima kao i ja.Španeri ! Nekavu preradu nas napravio ali mi se cini da je prirubnica koju sam vidio na forumu mozda i najbolje rješenje. Zanima me koja su iskustva jel to ok ili ne ?
 
V

VOJVODJANIN

Guest
Pozdrav svim ljubiteljima Vladeka,a koliko vidim ima ih dosta. novi sam na forumu avidim da se i drugi suočavaju sa istim problemima kao i ja.Španeri ! Nekavu preradu nas napravio ali mi se cini da je prirubnica koju sam vidio na forumu mozda i najbolje rješenje. Zanima me koja su iskustva jel to ok ili ne ?

Pozdrav i tebi i dobrodosao.Sto se spanera tice ne mogu Ti pomoci kod mene su ukrsteni a tako ce i ostati posto malo radim sa kardanom, a ipak je ovako najjace.Forumasi koji su preradili sigurno ce ti pomoci.
 

FARMER T-25

Novi član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
11
Pozdrav i tebi i dobrodosao.Sto se spanera tice ne mogu Ti pomoci kod mene su ukrsteni a tako ce i ostati posto malo radim sa kardanom, a ipak je ovako najjace.Forumasi koji su preradili sigurno ce ti pomoci.

Ja radim najvise sa grabljacicom jako malo sa plugom, pa opet ta cijena od 80 kuna mi se ne cini puno pa da ih dajem nekom da mi radi vise će mi uzeti za same prirubnice .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,106
Ja radim najvise sa grabljacicom jako malo sa plugom, pa opet ta cijena od 80 kuna mi se ne cini puno pa da ih dajem nekom da mi radi vise će mi uzeti za same prirubnice .

na kojoj ti je visini traktor ?
 
V

VTZ

Guest
A šta se tiče poljskog jezika to je lako zaobiči -- skineš GOOGLE TRANSLATOR i problem riješen!!!:mrgreen:

Pametno zlato mamino, pa radi se o PDF dokumentu, koji je u stvari slika, fotografija ili sken, od neke stare knjige... Translator ti ne može pomoći na način kako ti misliš, jer ne možeš označiti tekst koji želiš, kopirati ga i prevoditi! :roll:
 
Na vrh