• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
pozdrav evo da i ja malo prokomentarisem nema tu neke posebne filozofije i nauke ako si sve dobro uradio nemas sta da brines samo tjeraj ali ako si improvizirao da ustedis kao i sam onda je to druga prica sve je to od slucaja do slucaja ako si stavio nove karike u polovne stubline moze raditi a i nemora nema se tu sta razradjivati ovos ve govorim iz iskustva bar je tako kod mene bilo e sad sve je to lutrija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,044
Nego ja večeras raskopao vladimirca na brzaka , iz nekog meni nepoznatog razloga su popucale karike :scratch moguće je da je uzrok to što sam pri prošlom rasklapanju stavio neke druge stubline jer su bile u boljem stanju od mojih , da ne kažem skoro nove , e sad , 'bem li ga dal' je to ili jednostavno preforsiranje pošto je vlatko radio teškog posla
Možda si baš nisi dal previše truda kod čiščenja utora za karike na klipovima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,044
Ja sam na Ursusu kad sam ga generalisao pustio dvije noci na 2/3 gasa da radi a prije toga par puta palio gasio po pola sata rada.Nakon toga dao jednom tipu da ide na posao s posla 7 dana ali tip pazi a biciklo mu je odmorilo,6 km do posla uzbrdo,nizbrdo.Poslije toga samo gas.Cca 30 litara nafte je potrosio u razradjivanju.
Motor u razradi treba biti pod kakvom takvom kontrolom, a ne po noči ;)
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
mislim da se u ovom slučaju nisu poštivala pravila struke znam za dosta slučajeva di su se koristili rabljeni dijelovi nekad uspije anekad ne al ne treba sumnjati u savu riješiće on to:supz:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,548
lovro ima praf...
nevezano uz vladimirca, sused mi je prošlih godina navodnjaval s tomo vinkovićem, isti gas cijeli dan...e, prvo mu je popadala sva limarija, a što je motor pretrpil to zna samo on...
sad navodnjava sa imt-om i nema nikakvih problema, dakle...naravno, navodnjava se pod stalno jednakim gasom...?
savo, kaj pije tvoj vlado, da mu nije malo suho gorivo?;)
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Muhanicar zasto pod nadzorom?ma boli mene briga za njega kao i Savu to je samo hrpa gvozdja,tko je koga kupio ja njega ili on mene,sta bi trebao slusati kako cijeli dan brekce ispod prozora a ja da mu se divim uh nije mi dosta ostale zajebancije.Ja sam njega metnuo u sljivar nasuo mu ložike i plavog,napravio gemist jer to sam imao haha odmakao 200m od kuce i nek on štekće.Remen nategnut negrije se ne skripi nista par puta po pola sata je odradio u dvoristu sve je ok i sta sad treba jos da strepim nad njim pa tko strepi nadamnom.

Suho gorivo ma da eurodizel ga sijebao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,044
U fazi razrađivanja može doči do kojekakvih komplikacija, a naročito ako nije posel odrađen od početka do kraja.
Sječam se, ne tako davno, radil sam jednu kemiju na jednom motoru (na zahtjev vlasnika), mi smo njega pripekli i mali je brundal jedno pol vure, veli gazda idemo pit, ko ga jebe, pa nebumo ga valjda slušali ionak ga se naslušam cijeli dan. Odemo mi na zasluženu pijaču i žderaču, kad za jedno pola sata ili sat zove susjed (naš bivši forumaš, sad je samo čitać) makina je promjenila zvuk. Taman kad sam izlazil iz kuče mali se više ne vrti, stao.
Da ga je neko malo samo osluškival i kod promjene zvuka ugasil spasili bi klinjaču (koju smo ugradili novu) , a ovak je opet trebala druga. Nakon toga smo posel odradili do kraja i više se nisam brinul da bi trebalo čuvati ga, ali gazda je sedel na sicu i držal ručicu gasa 20-tak RS-a :rolfer::rolfer:
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
danijel983

:rolleyess: :lol: onda policija nebi imala aute :finga:


Od kada su to počeli ugrađivati motore T-25 u aute i davati policiji?:)



Navodno da zrak ima manji kapacitet prijema topline nego voda, te radi toga

vodom hlađeni motor nema tih problema kao kod T-25.[/QUOTE]

ak nisi skužil do sad ni nebuš , nema veze ..

Složiće njega Savo i malo ga pripazit u poćetku i sve bu dobro,lako je nama svima sad pametovat i znat trebalo je ovo trebalo je ono.
I ja sam krivo postavil sputter ležaje na jednom motoru,srečom pa sam se na vreme sjetil jbg. a složil sam ih dosta
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Evo ovako , danas sam malo našao vremena da skinem klipove sa njega
Kada sam povadio bolcne na klipovima i izvadio ih van karike koje su zapekle sam jedva izvadio , ali baš na jedvite jade , e onda sam starom karikom uzeo da pročistim kanale ono detaljno (mada sam i prošli put to uradio) i onda se pojavio problem
Da bi karika prošla kanalom skidala je klip po širini , i to samo na drugoj kariki gledajući odozgo na dole , znači prva brisajuća
to meni malo bude sumnjivo i onda uzmem klip da ga detaljno analiziram
Desilo se sledeće : klip je ispod kompresione karike počeo da nagorijeva ali to je stvarno jako teško za vidjeti , i onda se onaj dio klipa koji je između kompresione i prve brisajuće karike bukvano pomjerio na dole i steglo je brisajuću kariku a kanal od kompresione se proširio
Kada sam uzeo da očistim i drugi klip ispao mi je komad klipa koji opisujem

Za ovo uzrok bi možda mogao biti i to što ja volim da imam pretpaljenje trunčicu ranije od propisanog a i to da sam prije nekoliko godina zamijenio klipove i sigurno oni nisu nekog zadovoljavajućeg kvaliteta pošto se i bolcne od male pesnice već okreću u njima

E sad , sutra idem u Rumu i sam neznam šta bi uzeo , dali da uzmem opet isto nove klipove ili da potražim neke polovne u dobrom stanju i na njih nabacim nove karike
Iskreno ja bi najradije uzeo kompletne sklopove nove da se ne zezam ali me čisto strah od lošeg materijala , moje su stubline u dobrom stanju i skoro da na njima nema tragova korištenja

Neko je pitao šta vlatko pije , pa naravno ložu :partyman:
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Sto god napravio pogresices pricam iz iskustva.Jb.samo sam iskren.Mislim da to nema veze sa pretpaljenjem,ili je los kvalitet klipa ili je ta loza toliko nekvalitetna mozda presuha.Nebi bilo lose usuti bar 1dc dvotaktola na rezervar upravo radi karika a ja to radim isto s vremena na vreme.Ako ne pomaze i ne skodi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Pa neznam ni sam šta bi radio , vidjeću sutra šta se nudi

Kvalitet ovih klipova (a i novih) sigurno nije na nekom zavidnom nivou ali šta da se radi

Što se tiče ulja u loži , može dobiti samo prerađeno
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Obrati paznju kad budes montirao karike da nisu presiroke mozda je "tolerancija"malo veca pa su karike pretijesne ocu reci ako je nekakva mala privreda mozda su karike izmedju standarda i prve specijale a cilindri malo poderani a ti ih jednostavno naglavis.To sam radio na golfu dvojci dizelu jednostavno sam ubacio karike prve specijale na standard klipove jer je cilindar bio toliko poderan i drzalo je 100 000 kod kolege vise nego odlicno.Znam kad sam na Ursusu radio generalno da su novi klipovi duzi za 2mm od starih.Samu sirinu nisam gledao posto je cijeli sklop ubacen pa me nije ni interesovalo ali duzinu klipa sam mijerio posto sam glavu 2-3puta brusio.Mislim da i loza igra veliku ulogu jer je presuha a nit preradjeno nebi smetalo ponekad kad su teski poslovi u pitanju jer ipak je to 30ks a radi sto radi traktor od 50ks.Sijeti se auta npr.Renault,Ford sa plinom sta se desi kad voze na plin a nema ulja za posebno podmazivanje jednostavno klipovi sagore a sipa se 1 dc na 10 000 km u posebnu posudu dok kod Folcvagena to nije slucaj on bi i na kanalizaciju vozio.Drug izvuci najbolji zakljucak i to uradi a nadam se da sam ti pomogao bar malo.
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
ne znam šta da ti kažem ako ideš kemijat sa rabljenim to je opet rizik da se opet ne ponovi isto ali kad si već uradio radilicu ja bih uzeo nove sklopove nekako mi je to najlogičnije rješenje valjda će izdržati 2000 rs malo ste me zabrinuli sa pričama o kvaliteti dijelova jer sam htio moga vladu malo osvježiti a sad se malo predomišljam
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Zasto rizik sa preradjenim uljem,pa procijedi se kao za lanac,ma karike samo drmnes ako je pritisak dobar i ne pada ispod 1,5 na 800 oretaja pri vrucem motoru ako je los onda i letece.To je pola dana posla.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Savo ja ti ppreporučujem nove sklopove u Novom sadu su oko 110€ ipak je novo novo moj prika je uradio tako pre 6god. i dana danas vlatko radi kao singerica pritisak mu je idalje 3 bara kad je u oranju, stavio nove sklopove i urado radilicu inače radi sa njim sve od oranja do setve i prskanja delove je uzimao u prodavnici na Temerinskom putu 200m od najlon pijace u N.Sadu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Prvo da se razmijemo da sklopovi nemaju nikakve veze sa pritiskom ulja

Kupio sam nove karike i klipove sa bolcnama , stvarno nema smisla da uzimam stubline jer su moje kao nove

Pritisak ulja je kod mene zadovoljavajući , možda je nekima promaklo da sam skoro uradio radilicu i stavio nove ležajeve , nisam mjerio ali sam prilično ubijeđen da su mi radilicu obrusili više nego što treba na letećim
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kod brusenja radilice majstoru se ne smije potkrasti greska.To je za degradaciju jer to nije zajebancija.Nije to lemes od pluga pa nije dobro "zaljućen" pa ajde ponove odnesi kovacu da ga okali jos malo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh