• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
hvala na informaciji da se nemucim za djabe .
a imam da prodam za vladimirca donju vucu orginalnu , cenu neznam koja je pa ako nekome treba neka ponudi neku lovu . poslacu je brzom postom

ima li sta novo ,, oko vladika moi pali ko da je leto vise se vozam sa njim nego astrom allloooooo ima li zivi

volim i ja vas xaxaxa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,560
Zdj%25C4%2599cie0373.jpg

evo od mog "veznog" iz Poljske...zimske radosti...;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kordunaš

Član
Tu od
30 Ruj 2011
Poruka
95
Zdj%25C4%2599cie0373.jpg

evo od mog "veznog" iz Poljske...zimske radosti...;)

pozdrav , reci mi dal može gurat bez lanaca , dali klizi u stranu prednji kraj i koliko veliki snjeg, može još koja slika ovog ispod ojačanja...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Ovo je slika od njegovog drugara koji mu dobavlja dijelove , koliko ja znam nije u pitanju njegov traktor
Ja imam naprijed kašiku za nsijeg i gura lako da se iznenadiš , nema zabacivanja u stranu ni milimetra , sada tek vidim da sam trebao napraviti i širu kašiku , namjerno sam ''štedio'' na širini iz dtraha od zabacivanja ali mogla je lagano da bude 180-200cm širine
 

veselin

Član
Tu od
24 Kol 2012
Poruka
131
Ovo je slika od njegovog drugara koji mu dobavlja dijelove , koliko ja znam nije u pitanju njegov traktor
Ja imam naprijed kašiku za nsijeg i gura lako da se iznenadiš , nema zabacivanja u stranu ni milimetra , sada tek vidim da sam trebao napraviti i širu kašiku , namjerno sam ''štedio'' na širini iz dtraha od zabacivanja ali mogla je lagano da bude 180-200cm širine

moja kasika je siroka 2,oometara i gura bez problema neklizi e sad ja sam u ravnici i veruj mi vozim ga kao po putu jednostano saltam brzine kako de mogu i samo gas
, upravo sam je otkacio posto evo za koi minut kreem da baam vestak na njive sad je mraz stego pa zato idemo u 3 ujutro axaxaxa , aji kad se vrati slikacu je pa je vidi ako moze nesto da pomoge
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj je dobar.......


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=kgLiFo5Sqfc[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Još samo da je riješio problem jednostepenoga kvačila onda bi bio faca :prayer:
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
Prvotno napisano od VTZ
Evo, ja ću ti napisati neke najosnovnije podatke, i količine ulja:

- zazor ventila - 0,3 mm (usis i ispuh)
- pritisak početka podizanja igle u dizni goriva - 170 kp/cm2
- položajni kut ranijeg ubrizgavanja goriva prije GMT - 24-26 stupnjeva
- pritisak ulja za podmazivanje motora 1,5-3,5 bara (minimalno 0,8 bara)

MOTORNO ULJE - ukupno cca. 16 litara
- karter motora - 7 litara
- kučište pumpe za gorivo (Bosch pumpa) - 0,1 l
- prečistač zraka - 1,05 l
- hidraulika 7,5 litara, od toga 5,85 l u rezervoar i 1,65 u sistemu cijevi, pumpe i razvodnika

TRANSMISIJSKO ULJE (Hipenol) - ukupno cca. 15 litara
- kučište mjenjača - 10 l
- završni prijenosi (bočni reduktori)- 2x1,5 l
- kučište pogona hidraulične pumpe - 0,3 l
- kučište volana - 0,75 l

Za glavčine prednjih kotača trebao bi posebnu mast, slično kao ona za podmazivanje homokinetički zglobova na autima.

Imam dvije godine Vladimirca T25, baš o kakvim raspravljate, kad sam ga kupovao dobio sam informaciju da u motor, hidrauliku i getribu ide jedno te isto ulje tj motorno. U motoru i hidraulici sam promijenio ulje i stavio ina super 5. Po toj uputi i u getribu bi išla super 5-ica ili hipenol 90? Neki dan mi čovjek rekao da u "šunke" tj bočne reduktore nalijem 1/3 istopljene tovatne masti, a ostatak 2/3 ulijem hipenol 90. Tako piše u knjizi, kaže čovjek!?

Zna li netko nešto o tome?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da će ubrzo otvarati mjenjač:rolfer:

možda je bolji mjenjač na t25 nego na vtz2048.......iako to sve meni izgleda potpuno isto, samo razlika u motoru......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
mislim da će ubrzo otvarati mjenjač:rolfer:

Neće ne boj se , siguran sam da može da izdrži

A mast se stavlja u te reduktore po želji , nemoj da podcijeniš i otpor koji ona stvara
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ta kombinacija s tovatnom masti se zove tzv. suho podmazivanje...

savo, a što se tiče ulja u getribi, da li ide motorno ulje ili hipenol 90? (kao što sam ranije rekao, kod kupovine traktora prodavač mi rekao da ide motorno ulje pa mi se to učinilo malo nelogičnim...)

SERVO ili HIDRAULIČNI VOLAN me također zanima za Vladimirca T25...

postavio sam pitanje u temi pomoć oko serva...pa evo i ovdje...

Dakle, ako je netko ugrađivao na Vladimirca T25 takav volan, zamolio bih ga precizniji odgovor sa opisom sistema i slikama, koliko ga koštalo itd...???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
riješio je jedan cilindar više i pogon servo pumpe. koliko ima konja taj motor sa tri cilindra?
Osnovna snaga je 48ks

Ulje za mjenjač je dvosmisleno , negdje u priručnicima se može naći i podatak za 90ku i 30ku , to su vjerovatno varijacije na klimatske uslove u kojima se koristi traktor pošto rusi imaju svoj sibir :rolleyess:
Za ''naše'' uslove po meni treba i mora da ide 90ka

Volan ja koliko znam da ovdje niko nije radio , negdje u temi imaju slike koje sam ja postavio kako je moj komšija bio uradio servo kućište od auta mercedes ali je to skinuo jer nije to dobro funkcionisalo
Možeš ići na dvije opcije
-potpuno hidraulični , orbitrol
-servo pomagač
po meni je bolja prva varijanta , druga nije poželjna ako imaš lufta u već postojećem sistemu upravljanja
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
...gledao sam na jednom forumu, gdje si i ti učestvovao u raspravi...čovjek je ugradio glavu volana tj orbitrol, nekakakv ventil u obliku kocke sa jednim ulazom i dva izlaza te cilindar i koliko vidim to je najjednostavniji sistem... da li znaš nešto o tome savo?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
Nemogu da se sjetim GDJE smo o tome raspravljali a znam da je bio predmet rasprave , a koliko se sjećam da on nije bio zadovoljan rezultatom , imao je problema sa tim prioritetnim ventilom
 

Najnoviji postovi

Na vrh