• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma nek ide u ku....c,znači dao sam 200kn badava za ove
među piksne nebi isle jer se radi o milimetrima,tj. desetinkanma milimetra
trebao sam odmah do tokara da napravi nove
jel one kajlice ima di za kupit,jednu sam prilikom vadenja poprilično ostetio

kajlice poluokrugle mozes i napraviti .ja sam je pravio meni za hondu i imam materijala za sledeci put ako pukne. bitno je da nadjes parce punog okruglog gvozdja i uporedis sa kruznim oblikom kajle koji ti je precnik potreban. to kom tokara vecinom ima i zgodno ti odsece debljinu koju trebas .mogu ti pokazati parce kako izgleda iz kojeg je isecen deo za kajlu. one nisu skupe ako ih uspes kod vas pronaci a ovo ti je resenje ako zelis praviti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
kajlicu napraviš lako , na strugu napraviš podlošku koja nije šuplja debljine koja ti treba i samo odsiječeš brisulicom onoliko koliko ti treba , onda je ubaciš na njeno mjesto i polako brusilicom skidaš dok ne dobiješ željenu visinu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Isprešali smo stare piksne i idemo upresat nove a one su "tanje" tj,unutarnji prečnik valja ali vanjski je uzi i samo produ kroz kućiste
Šta sad napravit?
Sad ti netreba preša :icon_rofl::icon_rofl:
Zaljepi to gore i gotovo, ionak budu za čas na rukavcima imale lufta
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Sad ti netreba preša :icon_rofl::icon_rofl:
Zaljepi to gore i gotovo, ionak budu za čas na rukavcima imale lufta

Nije mi baš do sale al sta je tu je
Razlika je u desetoj milimetra i nevalja
Sutra ih zovem,valjda budu htjeli zamjenit ili vratit novce
Stavit cu slike sutra,na jednoj se vidi da nema ni one utore za mast,izgleda ko da je brusilicom popravljana
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Deseta izvana nije problem, a utor složiš.
Naprimer na Zetoru su plastične čahure i ugrađuju se rukom, čak nema ni potrebe rajbati, a nemaju ni utora za podmazivanje, pa vozi
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Nije mi baš do sale al sta je tu je
Razlika je u desetoj milimetra i nevalja
Sutra ih zovem,valjda budu htjeli zamjenit ili vratit novce
Stavit cu slike sutra,na jednoj se vidi da nema ni one utore za mast,izgleda ko da je brusilicom popravljana

njihova je greska.ili nisu original za vlatka ili su feler sto me nebi iznenadilo. izmer im tacnu meru i reci moraju ti zamenuti ili vratiti novce. joj sto meni nece da se desi da nece da zameni kad se tako desi. kod nas sad zastita potrosaca je proradila samo bu mu se pusilo da nece. samo je bitan racun
 

danijel983

Član
Tu od
2 Ruj 2010
Poruka
101
Isprešali smo stare piksne i idemo upresat nove a one su "tanje" tj,unutarnji prečnik valja ali vanjski je uzi i samo produ kroz kućiste
Šta sad napravit?

:icon_lol: još nekom se to dogodilo,dvije su vrste piksni al samo jedne pašu ,neznam zakaj je to tak vodi se kao za vladimirca ali ne pašu ,manje su i nemaju utor za prolaz masti dok ove druge imaju utor ,jednostavno ih vrati i traži druge kao što sam i ja par puta
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Danas sam stigao samo svratit do tokara
Potvrdio je sve moje sumnje,materijal od kojeg su izradene nove pikse ravan je kvaliteti cijevi za ogradu-repa
Stara piksa je cementirana,cijelo vrijeme sam mislio da je piksa ta koja bi se trebala trosit tokom vremena,logički kako je naveo Muhaničar negdje su one i plastične
U ovom slučaju osovina je ta koja je potrosena,sto je lose i nju ćemo sad ponovno navarivat i nosit na obradu a stare pikse,posto su bolje i sve četiri jednake će se iznutra skinut na strugu deseta milimetra da se poravna i idu opet gore

Zato bolje ne kupovati nove pikse,za to sto dobijes je i 50 kn puno s obzirom na kvalitet
Zvao sam Gibanj,vele da vratim pikse,novce nitko naravno ne spominje
Račun??? U kutiji nije bio, nisu ga poslali,dokazat bilo sta je problem,imam samo orginal kutiju na koju su oni napisali svoju i moju adresu
Poslat ću im u ponedjeljak robu,neću propast za 200kn, ali imam "školu"




 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma vecina tih delova sad je teska mala privreda. radi ko gde stigne i od cega stigne. ali nije dzaba receno koliko para toliko muzike. mnogi zato sad biksne i osovine prave .
 

bosanac 80

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
32
jesi se mozda raspitao koliko bi ti vrijedila bosch pumpa?
prijatelju mozda ce djelovati NEOZBILJNO ali ne bih prodavao bosh pumpu:icon_blackeye:
znam da ima i boljih nacina za salu ali se nadam da se neces ljutiti:(handshake):
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Jel netko probao stavit plastične pikse na vladimirca?
znam da stariji tipovi zetora imaju takve pikse,kakva im je trajnost?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Jel netko probao stavit plastične pikse na vladimirca?
znam da stariji tipovi zetora imaju takve pikse,kakva im je trajnost?

nije to obicna plastika od koje se rade. od bronze bi ti bilo najbolje ali je poskupa.sta ti je problem metalne napraviti na strugu.samo cesce podmazivati i nema problema
 

kukas

Član
Tu od
8 Pro 2012
Poruka
154
vladimirec

danas sam vladu upalijo sa akulumatorom od 45 ampera od prve pali a nije palijo bar mesec prezadovoljan sam i mislim da stvarno nisam pogresijo sto sam uzeo vladimirca a ne kako su me ubedjivali da kupim imt 533... pozdrav svima
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
nije to obicna plastika od koje se rade. od bronze bi ti bilo najbolje ali je poskupa.sta ti je problem metalne napraviti na strugu.samo cesce podmazivati i nema problema

Znam da nije obična plastika,mora zadovoljavati par stvari,trenje,temperatura...
Nije problem metalne napravit na strugu,nego sam se sjetio zetora i njegovih plastičnih
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Plastike je pun kufer vrsta i tipova, ali polietilen bi se trebal sam podmazivati.

Kolko je vanjski tih čahura, a kolko debljina rukavca?
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
prijatelju mozda ce djelovati NEOZBILJNO ali ne bih prodavao bosh pumpu:icon_blackeye:
znam da ima i boljih nacina za salu ali se nadam da se neces ljutiti:(handshake):

a dobro,sad salu na stranu,ali jel znas gdje bi ju mogao kupiti,al da nije skupa kao suho zlato
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a dobro,sad salu na stranu,ali jel znas gdje bi ju mogao kupiti,al da nije skupa kao suho zlato

kod nas u rumi imas po meni najpovoljnije novu. svakog 3 u mesecu. a inace prodavci su vecinom ukrajinci i zive u novom sadu gde imaju prodavnice. mogu se raspitati za cenu nove mislim da ti je to najbolje resenje jer nisu skupe
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
danas sam vladu upalijo sa akulumatorom od 45 ampera od prve pali a nije palijo bar mesec prezadovoljan sam i mislim da stvarno nisam pogresijo sto sam uzeo vladimirca a ne kako su me ubedjivali da kupim imt 533... pozdrav svima

Kolega ja sam kupio novog prodao ga sa 35 radnih sati bio je t 25 A1 valjda najgori Vlatko nikad ga poslije nisam vozio zamjerio mi se do groba :fiery:
 

Najnoviji postovi

Na vrh