• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vladimirec T-25

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ovaj novi vijak je smiješan , stavi stari i osiguraj OBAVEZNO
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
01052013406i.jpg
[/IMG]evo i mog vlatka doduse u malo razbucanom stanju al sta cu kad volim .
01052013404.jpg
[/IMG][/IMG] a evo glavnog problema zasto je zaglavljivo menjac
25042013398.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
o pa to ne izgleda loše:(clap):čestitam naa kupovini ruske makine daj mi reci jesi li zamjenio ležaj isemering na kardanu i jel komlicirano jer bi ija na svom vladiki trebao to mjenjati
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nista komplikovano.odvrnes zadnju plocu sa semeringom a imas maticu sa limenim osiguracem matice sto steze lezaj. odvrnes i lezaj mozes sa kardanom izvuci. samo ispusti ulje iz menjaca i prilikom izbijanja iskljuci kardan. to je parce kardana oko 20cm duzine i sa druge strane ulazi samo u biksnu. zvuces lezaj iz kucista sa kardanom a posle izbijes lezaj sa kardana..tako je najlakse . menjam i lezajeve na snopovima menjaca i jednu biksnu zupcanika jer ostalo je u dobrom stanju . hocu celog da ga ispretresam jer ipak ima lepih godina i da podignem zadnji kraj ujedno ali vredi dosta vise od vecine dosta skupljih koje sam gledao.naletio sam u pravom trenutku jer su vlasniku hitno trebali novci. na slici se vidi pozadi kardan koji sam samo vratio na mesto a nema lezaja na njemu. jedino su skracivali osovinu volana i ferdzino sediste stavili da bi bio nizi. imali par plastenika da frezuju pa bio visok za prolaziti. ovako je ok.
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
@vica
jel zaglavljivao zbog one iskrenute viljuške ili kaj?
...moraš nam malo i prstom uprijeti, a ne samo getribu cijelu slikat....:eek::
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
evo ti objasnjenja. sleva brojeci 4 osovina za zabravljivanje. viljuska lepo stoji u lezistu. kraj viljuske je veca matica koja se otpustila i zakrenula se kocka [kud seta rucica biraca] i zajedno sa njom i osovina u desnu stranu. ta udubljena kocka treba da bude uz samu kocku na 3 osovini i kad rucica reverzera se ubacuje u rikverc lagano sklizne sa jedne kocke u drugu. a kod mene se fakticki pojavila rupa jer rucica propadne izmedju kocki i vise se nezna u kojem je polozaju reverzer. a opruga pukla od rucice i leziste pojelo [kugla na rucici] pa se nije moglo snaci u kojoj je brzini. brava za zabravljivanje zaglavljivala jer je osovina bila nakoso i nije mogla kugla da uskoci u kanal da zabravi pa je ostao tako u sporim brzinama zaglavljen. tako sam ga i kupio i kad smo se dogovorili odglavio ga na osovinama i natovarili na kamion. ima jos slika samo sto ih jedva dizem na net ili su lose nesto me zeza telefon. nabavio sam danas veoma povoljno lezajeve za menjac i ulje tako da ce se sklopiti ovih dana dok praznici prodju pa ce biti slika .4 lezaja za oba snopa i lezaj i semering kardana zadnji i 10L ulja 40 eur .ko nadje povoljnije skidam kapu a lezaji u klasi s3
 
Posljednje uređivanje:
R

rista traktorist

Guest
Re: Vladimirec

Savoris,uspio sam ubaciti lamelu,provozao trakto i funkcionira. Ali ! Ostao je problem koji sam mislio da će riješiti nova lamela, a očito nije. Brzine mogu prebacivati samo dok traktor stoji ili kad se jaaaako polako kreće,sve ostalo nije moguće i prati ga UŽASNO krčanje.
Komšija,kamiondžija, kaže da ne prebacujem dobro brzine (traktor nema sinhrone),da to moram raditi s dva puta stiskanjem kvačila i međugasom . Probao,ne pomaže.

Šta ti misliš? Trebam li kopati i po mjenjaču i kako se to radi?

Probat ću kupiti knjigu za T-25, u S.Brodu našao za neke veće i modernije ruse,sad kontaktiram firmu Gibanj iz Vinkovaca,navodno su oni specijalizirani.
Da li je ova šema ispravna?
Postoji li uopće lošiji T-25 od moga? Ako postoji,vlasnika vodim na pivo!!!!!


ja isto imam vladimirca...sto se tice toga krcanja jedini problem je sto su ti se rastelale tzv cape koje se nalaze kod lamele imas 4 komada i uz pomoc njih ti odvaja...rjesenje nije nova lamela pet ti ostaje isto kada su cape rastelane...dakle skines ovaj poklopac (vidi na slici) i tu ce vidjeti 4 cape (na kljuc 13 ili 14 ako se dobro sjecam) i njih 4 stelas dok ti krcanje ne prestane neznam sad tocno u kojoj su ti poziciji...jedini problem krcanja ti je tu...ako su cape rastelane prilikom velikog opterecenja npr teretom postoji mogucnost da capa izleti iz svoga lezista i da probije poklopac oznacen na slici..Naravno dok sve to radis neka traktor bude ugasen a pajserom okreces capu koju zelis stelati... SLIKA http://poljoprivredni-forum.com/attachment.php?attachmentid=5242&stc=1&d=1367619064 Pozdrav
 

Prilozi

  • images.JPG
    images.JPG
    13 KB · Pregleda: 514
R

rista traktorist

Guest
pozdrav
evo ja napokon jučer uhvatio vremena pa krenio raskopat vlatka da mjenjam semering i raspustio desni reduktor,blokirao šperu kako ste rekli i povučem van ali ne ide izvuče se poluosovina nekih 15 cm van i ne mogu je izvuči
gdje je zapelo?

kad skines trubu i nosac trube(s kocnim paknama i 2 lezaja) ostaje ti poluosovina koja viri iz traktora i tamo imas dekl identican onome na trubi (gdje ti bio prvi lezaj) skini taj dekl i ispod njega imas zupcanik koji moras otpustiti da bi mogao izvuci poluosovinu van.
 
R

rista traktorist

Guest
'si siguran da su 4 cape ?

izvini imas 3 cape sad sam se sjetio.... to sam radio prije cca 2 godine pa sam rekao jednu vise... njih popustas ili stezes ovisno o situaciji u kojoj se nalaze...

to je neki noviji model od naših...:eek::

nije isti je s ovim sistemom mjenjaca sto je prikazan samo sam davno to radio pa sam se pobrkao..3 su cape i zbog njih mu krci. Pozdrav

nije isti je s ovim sistemom mjenjaca sto je prikazan samo sam davno to radio pa sam se pobrkao..3 su cape i zbog njih mu krci. Pozdrav

evo i slika http://poljoprivredni-forum.com/attachment.php?attachmentid=5243&stc=1&d=1367620758
 

Prilozi

  • 38006.jpg
    38006.jpg
    43.3 KB · Pregleda: 1,527
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
kad skines trubu i nosac trube(s kocnim paknama i 2 lezaja) ostaje ti poluosovina koja viri iz traktora i tamo imas dekl identican onome na trubi (gdje ti bio prvi lezaj) skini taj dekl i ispod njega imas zupcanik koji moras otpustiti da bi mogao izvuci poluosovinu van.
Pa valjda viri iz reduktora koliko ja znam , poluosovinu ništa ne drži za mjenjač nego za mali zupčanik u reduktoru
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zeljko hancic za polozaj reverzer rucice trebao bi imati jos jedan hod za rikverc kod brzohodnih brzina. tako je bar kod mene .rucica kao kod sporohodnog rikverca tako i kod brzohodnog kad spustis dole imas brze brzine rikverca. moguce je da se kvacilo treba nastelati ali moras saltati sa duplim kvacilom i gasom po potrebi. a moguce da su se i zupcanici zajeli pa nemaju ugao da uskacu kako treba.ako neuspes sa kvacilom trebalo bi pregledati i lezajeve u menjacu i zupcanike . poluosovinu nema sta drzati u trubi .jedino kajla i dobos od kocnica ako nezezaju da nece sici sa nutova.mozda je nut ostecen na kraju poluosovine .
 
Posljednje uređivanje:

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
evo neće slike da mi učita
uglavnom sam skinio reduktor skupa s trubom van i izašla je poluosovina skupa sa svime bez problema,onda sam odvrno onaj doboš što na maticama ima zavrnute limiće i s pomoću dva vijka ga izvukao van u njemu se nalazi taj semering (45/65/10) koliko sam uspio pročitati s njega i sad ćekati ponedjeljak pa u trgovinu ali trbao bih još sad i obloge izvadit i zamjeniti jer su zamašćene pa ako ima netko nekakav prijedlog za jednostavno vađenje i mjenjaje iako mislim da bih trebao možda sve raskopat pa izbrisat tu masnoću
ako netko ima neki prijedlog!?
još ću većeras pokušat staviti slike da vidite to čudo od traktora :(doh):

photo0463n.jpg

evo jedne ukradene slike jer neće moje da postavi
znači izavadio sam ovaj doboš što je zašarafit s 8 vijaka i osiguran savijenim limićima u sredini je semering koji je puštao ulje u trubu i zamastio mi kočnice
e sad tu na mjestu gdje dolazi truba vidim da je nešto namazano, kod mene je na tome djelu nešto poljuskano kao silikon ili nekakva brtva
dali trba tu ići brtva ili da namađem silikono i kojim je najbolje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Zašto si skidao taj pokliočić ako si samo mijenjao semering ?

Na tom spoju može a i nemora biti dihtung , po meni je bolje da ga ima samo ih razloga boljeg nalijeganja trube na mjenjač
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
skinio sam ga čisto da vidim kakvo je stanje unutra
vidio sam da je taj ležaj tu uredu i malo pogledao unutra koliko se vide zupčanici i tak nisam ga nikad otvarao skroz pa me zanimalo:D:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
evo neće slike da mi učita
uglavnom sam skinio reduktor skupa s trubom van i izašla je poluosovina skupa sa svime bez problema,onda sam odvrno onaj doboš što na maticama ima zavrnute limiće i s pomoću dva vijka ga izvukao van u njemu se nalazi taj semering (45/65/10) koliko sam uspio pročitati s njega i sad ćekati ponedjeljak pa u trgovinu ali trbao bih još sad i obloge izvadit i zamjeniti jer su zamašćene pa ako ima netko nekakav prijedlog za jednostavno vađenje i mjenjaje iako mislim da bih trebao možda sve raskopat pa izbrisat tu masnoću
ako netko ima neki prijedlog!?
još ću većeras pokušat staviti slike da vidite to čudo od traktora :(doh):

photo0463n.jpg

evo jedne ukradene slike jer neće moje da postavi
znači izavadio sam ovaj doboš što je zašarafit s 8 vijaka i osiguran savijenim limićima u sredini je semering koji je puštao ulje u trubu i zamastio mi kočnice
e sad tu na mjestu gdje dolazi truba vidim da je nešto namazano, kod mene je na tome djelu nešto poljuskano kao silikon ili nekakva brtva
dali trba tu ići brtva ili da namađem silikono i kojim je najbolje
Dali je semering - rupa kuda prolazi polu osovina strogo u centru ovoga dekla - dijela koji dolazi na kućište mjenjača u centru. Kod mene nije i zato su mi 2 majstora prošle godine 3x radili kočnice (majstori koji rade ruske traktore) i skompletirali mi uređaj za kočenje ASS (ako stane - stane), ali bez uspjeha. Kada sam kupio traktor nisam imao kočnice, ali sam imao nešto love u džepu, a sada nemam ni love ni kočnica :(punch):
 

marko1985

Član
Tu od
22 Ožu 2012
Poruka
47
Dali je semering - rupa kuda prolazi polu osovina strogo u centru ovoga dekla - dijela koji dolazi na kućište mjenjača u centru. Kod mene nije i zato su mi 2 majstora prošle godine 3x radili kočnice (majstori koji rade ruske traktore) i skompletirali mi uređaj za kočenje ASS (ako stane - stane), ali bez uspjeha. Kada sam kupio traktor nisam imao kočnice, ali sam imao nešto love u džepu, a sada nemam ni love ni kočnica :(punch):

nisam mjerio dali je u centru ali na oko mi se čini da je
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Ljudi imam jedan problem sa vlatkom pojavilo mi se ulje na sastavu izduvne grane i auspuha , inače pritisak ulja mi je 4 kad je hladan a u oranju oko3, ne gubi ulje ne duva na iber lauf tj nevidi se da duva šta može biti uzrok pojavi ulja na auspuh ,vuče dobro pali dobro .Darijus@ sta je kod tebe bio uzrok pojave ulja na auspuhu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mozda ti pomalo prolazi kraj vodjice i izduvnog ventila ulje. skini izduvnu granu pa pogledaj na ventil jel vlazan od ulja. ja sam zapeo na osiguracu sto drzi ona dva tanjirasta zupcanika na prednjem snopu. nece se zakrenuti pa bog. polomio sam ga pa zavario i obradio pa ponovo i nece. jedva sam ga i skinuo sav je nikakav. napustio sam rad da ga nebih isecko u atome. jedna sitnica a ceo dan zeza. na kraju cu ja njega preraditi kaki sam blesav. a imam jos jednu nelogicnost i to na drugom gonjenom snopu . sleva drugi zupcanik sto ide cevasta caura na njega seta skoro 2cm slobodno a nevidim nigde sta bi ga drzalo na mestu. po meni nema nikakve logike za to .moram sutra podici tocak da izokrecem snop da vidim dal nema sta a ni na semi nevidim nista
 
Na vrh