• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
to ti ja baš sad ne kužim,ali kad stavim slike valjda ćeš mi moć bolje objasnit,jer recimo ne znam ti ja šta su produljnice,ni čepovi....
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Ja kada sam počinjao rezati držao sam granu s jednom rukom a u drugoj škare i gledam koliko su škare iznad pupa....ma joj to možeš raditi kada imaš dvije tri voćke u dvorištu ,za više toga samo furaš,škare samo štekču...

Joj ja ti imam 21 jabuku, 4 šljive, 9 trešnji i 3 breskve (koje crkavaju) i sve je još malecko.
Tak da se imam vremena igrati :).

Samo sam danas još rezao još 7 jabuka i 5 kruški koje su već bile divlje da divljije ne mogu biti.

Zato me i zanima sada dok imam vremena koliko daleko.

E još jedno pitanje. Taj vočnjak koji je podivljao nisam još spricao- koliko je još vremena dok se smije još špricati s crvenim uljem? Do pojave mišjih ušiju ili je kad se pojave mišje uši zadnji tren.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
to ti ja baš sad ne kužim,ali kad stavim slike valjda ćeš mi moć bolje objasnit,jer recimo ne znam ti ja šta su produljnice,ni čepovi....
A da nama dvojci netko održi tečaj?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Milijun pokaznih rezidbi se održava svake godine, brdo CDa izdano, knjiga napisano, a da Vi malo protegnete noge i ugrijete stolicu? ;)
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Milijun pokaznih rezidbi se održava svake godine, brdo CDa izdano, knjiga napisano, a da Vi malo protegnete noge i ugrijete stolicu? ;)

joooj da znaš koliko sam toga ja pročitao i pregledao,al to ti niš ja nemogu skužit tak iz knjiga i sa filmova....možda sam malo kratak.......
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
E istina, treba iz godine u godinu ići na pokazne rezidbe. Sjećam se prvih rezidba mulio sam kao tele, kako su godine prolazile, napredovalo se. Nije to samo kod mene, kod pokazne rezidbe kod forumaša Zvonisa se vidjelo da večina ljudi sada već kuži rezidbu. Ima par načela i treba govoriti što se i zbog čega reže i ide lakše. Poz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Milijun pokaznih rezidbi se održava svake godine, brdo CDa izdano, knjiga napisano, a da Vi malo protegnete noge i ugrijete stolicu? ;)

da nema koji CD sa rezidbom breskve,gdje bi ja to nabavio?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
njko72 koliko staviš? Kilogram i pol?
Danas uzeo pakovanje u Prvči 10 kg = 340kn
Bijelo ulje 5 lit strašno 250 kn poskupilo-50kn popusta=200kn
Na atomizer 440 lit bordoške 7kg+7lit bijelo=kruške
Da otprilike 1,5 kg i malo više na 100lit al se plave kruške
Nordox sam htio uzeti ali ga nema još u dolasku je
Samo jedno znam zimsko prskanje postalo preskupo, nenormalno prije 2 god bijelo ulje 13kn sada nekih 60 kn lit?
 
Posljednje uređivanje:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel dobro rode, meni se čini previše stabla?

Molim da se prilikom citiranja izbrišu slike , osobito kada je citat kratak kao ovaj . pozdrav Žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

MOCO

Guest
a bože dragi! ti si te sve slike morao citirati a nisi se potrudio pročitati gdje čovjek kaže da SLABO rode i zato je stavio slike da mu se pomogne i pokaže kako da oreže!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ovako ja to obrezujem


Jao prašuma čovječe:scratch

Ovako previše grana imaš,nemaš svjetla,ako ti je sve zagušeno i raste u početku vegetacije ko ludo i najgore sada što si orezao iz tog reza izbiju ti još 2-3 nove mladice,nema svjetla nema ni cvjetnih pupova:cry:
Rezidba nije samo u 1,2i joj zakasnio sam brže bolje u 3mjesecu.
Največa greška kod večine je ova pusti da naraste mladica i onda nagodinu je opet oreže ili još gore nadomak cilja oreže u drugoj godini pa opet nema roda.
Kod tebe konkretno pila u ruke i ove deblje grane pri vrhu malo napravi svjetla,od njih ionako nemaš koristi i samo ti bujaju vodopije.
Da bi imao ploda moraš pomlađivati drvo a one debele pri vrhu to je več deblo
I kao što sam ti rekao rezidba nije samo prva 3 mjeseca ti ove godine svaki mjesec škare u ruke i pinciraj vodopije koje neželiš da ostaviš da im suzbiješ rast kada je on najači,pa poslje zelena rezidba,a onda ako je potrebno ljetna i tako ove i nagodinu i sigurno biti će roda nakon te dve godine.
Opet nemoj previše debelih grana srezat malo ostavi i za nagodinu postepeno.
Uf kud me boli ruka od rezidbe sada i prsti od tipkanja:D
Pozdrav.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
evo ovdje nekih detaljnijih pa ako mi možete pojasnit za te čepove,produljnice i slično
Da neduljimo pročitaj savjet za Gustavo što sam napisao otprilike tako,samo što si ti imao rezova jako debelih grana:confused:
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
hvala Njko72 na pomoći,pokušat ću se snać u tome,samo mi reci šta je pinciranje vodopije
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nemoj zaboraviti sve veče rane premazati voćarskim voskom imaš u svim boljim poljoapotekama,to su velike rane i to obavezno moraš.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo dodatak na temu gnojidba i kretanje fosfora od 1 cm na godinu.
zemljamedium.jpg

zemljagnojivomedium.jpg


Bila je izlazna strategija da se može ufrezati, ali ionako je to otišlo o ho ho u zemlju ;)
 
Na vrh