• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Probao ja savijat grane isa čačkalicama, da se uštedi koja kuna na savjačima grana. Nije loše :)
savijanjegrjive.jpg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Prijatelju Kontam pa ti teraš sve u rod:p
Dolazi mraz sredinom tjedna (ako je istina) a nadam se da nije,jer smo naj...li i kako se boriti protiv njega,savjeti dobrodošli:?:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jel bolje prije ili poslije kiše, da sačekam da prođe ova kiša?

Bolje prije ako ti bolest (fuzikladij) uđe u list anije poprskan preventivom onda još više problema (onda moraš koristiti sistemik)a riješi se uši što brže.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Bolje prije ako ti bolest (fuzikladij) uđe u list anije poprskan preventivom onda još više problema (onda moraš koristiti sistemik)a riješi se uši što brže.

Dakle sutra navečer kad nema pčela pošpricat, idem s karate+cadilac tj mankozeb, a jel će djelovat karate, da ga kiša ne spere?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Prijatelju Kontam pa ti teraš sve u rod:p
Dolazi mraz sredinom tjedna (ako je istina) a nadam se da nije,jer smo naj...li i kako se boriti protiv njega,savjeti dobrodošli:?:

Nije ovo ništa da vidiš kod drugog švabe ;)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Dakle sutra navečer kad nema pčela pošpricat, idem s karate+cadilac tj mankozeb, a jel će djelovat karate, da ga kiša ne spere?

Neće on je kontaktni što uhvati to sredi:rolleyess:
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nije ovo ništa da vidiš kod drugog švabe ;)

I ja sam sredio 10 km špage i 15 kom gumene samo za kruške sada toliko još za jabuke bit ću gotov do kraja 5 mj:lol:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Sad je nemoguće uhvatiti vrijeme bez vjetra da poprskam višnju Signumom pa sam razmišljao o noćnom prskanju. Ima li neko iskustva s tim i jeli to pametno ili čekati da prođe ta najavljena kišica i mraz ali to će onda biti negdje sredina cvatnje i gubim ovo prvo prskanje 5-10% cvjetalo.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Sad je nemoguće uhvatiti vrijeme bez vjetra da poprskam višnju Signumom pa sam razmišljao o noćnom prskanju. Ima li neko iskustva s tim i jeli to pametno ili čekati da prođe ta najavljena kišica i mraz ali to će onda biti negdje sredina cvatnje i gubim ovo prvo prskanje 5-10% cvjetalo.

Moguće je uhvatiti malo prati,a ja pratim već od srijede u četvrtak prskao oko18-20 sati nemaš vjetra ili jako malo,izuzev danas valjda su mu zadnji trzaji:supris:
Malo info o mrazu koji su najavili sredinom tjedna?????

http://www.vojnici.com/vijesti/stete-i-zastita-od-mraza-u-vocarstvu
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Sad je nemoguće uhvatiti vrijeme bez vjetra da poprskam višnju Signumom pa sam razmišljao o noćnom prskanju. Ima li neko iskustva s tim i jeli to pametno ili čekati da prođe ta najavljena kišica i mraz ali to će onda biti negdje sredina cvatnje i gubim ovo prvo prskanje 5-10% cvjetalo.

Prijatelju sutra oko 19 h kreni pa koliko stigneš ;)


Uploaded with ImageShack.us
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
ponedjeljak 11 tra
Vrijeme za Vašu stranicu
Lokalno vrijeme Temp
°C Smjer vjetra Brzina vjetra
Km/h Vla % Vrijeme
02:00 7 °C SSZ 14 Km/h
(3Bf) 68 Vedro vrijeme
05:00 5 °C SSZ 12 Km/h
(3Bf) 78 Vedro vrijeme
08:00 7.4 °C SSZ 15 Km/h
(3Bf) 69 Vedro vrijeme
11:00 11.5 °C SSZ 11 Km/h
(3Bf) 44 Vedro vrijeme
14:00 14.1 °C SSZ 12 Km/h
(3Bf) 35 Vedro vrijeme
17:00 14.3 °C SZ 11 Km/h
(2Bf) 33 Nekoliko oblaka
20:00 7.2 °C ZSZ 6 Km/h
(2Bf) 52 Nekoliko oblaka
23:00 7.7 °C ZJZ 9 Km/h
(2Bf) 49 Nekoliko oblaka

Ma pratim ti ja nekoliko izvora ali mi je sve to na klimavim nogama a polako me hvata nervoza da neću uhvatiti taj trenutak pa mi je noćno neko riješenje ali neznam dali uspješno riješenje.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Moguće je uhvatiti malo prati,a ja pratim već od srijede u četvrtak prskao oko18-20 sati nemaš vjetra ili jako malo,izuzev danas valjda su mu zadnji trzaji:supris:

Nisu zadnji trzaji. Letjeli su NATO avioni i ispuštali sredstvo za razbijanje oblaka i erwiniju.
Razbilu su bazu sa 200 m i digli je na iznad 2000 m, otvorili put cikloni. Prošli put je to bilo iznad Osijeka sada je čini mi se iznad Slavonskog Broda. Kod nas je tada vladao prodorni intezivni kašalj, upala krajnika i drugo. Njima će sada svi voćnjaci jabuka nagrabusiti + zdrastveno stanje razdražljivosti i ...

chemicaltrailmedium.jpg

procjenabazeoblaka.jpg
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja koristim američki ARL za prognozu,za sada nema fulanja,jel prati netko na toj stranici?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Plastenik zatvoren nije bilo štete hvala Bogu šta kažete na najavljen mraz ili ga seru s prognozom iliti Nas plaše
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Tarantino mi nije do koljena ;) Uči :) Nismo još došli ni do protugradnih raketa sa pseudomonasom :) Kad nemamo proizvodnju, kada smo prodali nebo, sad nas je*u :)
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
ja koristim američki ARL za prognozu,za sada nema fulanja,jel prati netko na toj stranici?
Misliš NOAA ?
Nju sam prvu počeo pratiti prije nekoliko godina i pouzdana je - relativno. Što dalje to nepreciznije uostalom kao i ostale prognoze ali im je dobra opcija točna lokacija na kojoj si i ona dugoročna prognoza.
Pratim i Freemeteo i Wetter de.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ja koristim američki ARL za prognozu,za sada nema fulanja,jel prati netko na toj stranici?

Ubaci link:!:
I ti Kontam link za tvoju stranicu.
 
Na vrh