• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

M

m123

Guest
hvala vam na pomoći, mislim da sam odlučio, ako još nešto zatreba tu sam :):):)
 
M

m123

Guest
još nešto, ovi usmjerivači, to se može naknadno uzeti i montirati? možda je glupo pitanje alisam neiskusan što se tiče toga :)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
još nešto, ovi usmjerivači, to se može naknadno uzeti i montirati? možda je glupo pitanje alisam neiskusan što se tiče toga :)

Nemožeš,ako i kupiš onda moraš sve komplet mjenjat a ostanu ti stari to ti je bacanje novca,ako ti je skup možeš voćke prskat i s onim ali malo niže
 
M

m123

Guest
znači da odma naručim sa usmjerivačima i gotovo, moram samo vidjeti koliko to utiče na cijenu i ostale faktore.
a sada da razmišljam da li ću nekad prskati i visoko voće, kad već kupujem da kupim kako treba i gotovo
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
znači da odma naručim sa usmjerivačima i gotovo, moram samo vidjeti koliko to utiče na cijenu i ostale faktore.
a sada da razmišljam da li ću nekad prskati i visoko voće, kad već kupujem da kupim kako treba i gotovo

Nije ti to za visoko voće nego za voćnjake dizne su ti ravno postavljene i širi je atomizer nego god bez koje su postavljene po obodu kruga (vinogradarstvo)
Usmjeruje zrak kužiš,jako mala razlika u cijeni.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Nije ti to za visoko voće nego za voćnjake dizne su ti ravno postavljene i širi je atomizer nego god bez koje su postavljene po obodu kruga (vinogradarstvo)
Usmjeruje zrak kužiš,jako mala razlika u cijeni.

Tako je,mala razlika u cijeni a za voćnjak su usmjerivaći zakon...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
pa nema tu puno matematike,ili nisi oženjen ili si oženjen već 30 godina:lol:

ON OPREZNO BIRA NEČE SVAKA CURA VOĆARA MORA SE PUNO RADITI PAMETO:lol:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
vidim da je taj usjerivač dodatna oprema, to mogu i naknadno uzeti, bitno mi je sada samo model da upišem, a ovo mogu i naknadno naglasiti.

e sada imam još jedno pitanje, ja imam imt 539, voćnjak mi je na moglo bi se reći izrazito brdovitom terenu, ne znam da li mi je puno da uzmem od 300 litara? nekako kontam da će mi 200 litara biti malo kad se proširim na nekih 4-5 hektara, šta vi preporučujete, a po ovim specifikacija ta od 300 i nije nešto puno veća?

440 litara za tu površinu i imaš taman za jedan hektar kad prskaš,pet puta i gotov si,ovo od 200-300,uvijek će ti zafaliti tekućine:twisted:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Malo je 440 litara za hektar, ja trošim oko 500 litara za pola hektara.
 
M

m123

Guest
ma mislim da je za moje terene i 440 litara previše, imam mjesta gdje je jako nezgodan teren, pa ako uzmem 330 litrara biće po meni knap, moraću i za 330 litara staviti tegove, a voćnjak mi nije daleko od kuće, pa kad zahvali vratim se dopunim i gotovo, ne smijem uzeti veći od 330 litara.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Malo je 440 litara za hektar, ja trošim oko 500 litara za pola hektara.

Nije malo,zašto i ja bacam 440 lit na he ali povećam dozu sredstva na duplo,jer zlatno pravilo koliko puta smanjuješ škropivo toliko puta moraš povećati dozu sredstva za zaštitu nasada.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Netko radi a netko zabušava tak ti je to:), a čuj mora se i jesti dokazano da su muški bolji kuhari.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nije malo,zašto i ja bacam 440 lit na he ali povećam dozu sredstva na duplo,jer zlatno pravilo koliko puta smanjuješ škropivo toliko puta moraš povećati dozu sredstva za zaštitu nasada.

na koliko to povećaš za duplo,i koliko si smanjio škropivo,de malo pojasni to? znam o čemu pričaš ali da vidim kako ti to tumačiš,jer ima svakakvih shvaćanja.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
na koliko to povećaš za duplo,i koliko si smanjio škropivo,de malo pojasni to? znam o čemu pričaš ali da vidim kako ti to tumačiš,jer ima svakakvih shvaćanja.
Evo ovako:
Primjer ja trošim točno 440 lit na 1 he tako sam izračunao(brz,dizne,okr.motora) ja stavljam 3kg sredstva konc 0.20%na taj he i do sada nisam imao problema ni sa bolestima ni sa štetočinama to je manje po PS-u bi trebalo 4 kg. (1000l-2kg)po uputstvu , smanjena količina škropiva ( 500l-4kg)
Nadam se da si skontao malo sam to zakomplicirao:)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
voda + zaštitno sredstvo = škropivo
voda + zaštitno sredstvo + okvašivač = škropivo
voda + zaštitno sredstvo + folijarna prihrana = škropivo

Zeznio se samo voda =škropivo ;)
5 kg championa wp 50 na 1000 litara za 1 ha
5 kg championa wp 50 na 500 litara za 1 ha

smanjio vodu za duplo i toliko povećao kg championa wp 50
inaće bi na 500 litara išlo 2,5 kg i to bi bilo za pola hektara
Znam da znaš ovo ali da ne bunimo ostale :)

Inaće mrzim noćno prskanje, otišao signum uzalud. 200 litara 6 redi od 170 m, hm hm, sipam novu šaržu emulzije u 100 litara i dosipam još 100, napravim 2 reda i nema škropiva, mrak ne vidim ništa. Ujutro će biti iznenađenja :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
napisali ste različito,ti kažeš na 1000 litara 2litre ili na 500 litara 4 litre,znači za duplo si smanjio vodu i za duplo povećao količinu sredstva što je ok. Kontam kaže,5kg na 1000 litara i 5kg na 500 litara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh