• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
...da, tako se radi kad je propisana količina preparata po jedinici površine. Kad je propisana koncentracija preparata, a ne količina po ha - onda ako trošiš manje vode od 1000 l povećavaš koncentraciju sukladno smanjenom utrošku vode.

evo ovo je dobar post kao primjer kako se krivo shvati. dakle ovo gdje piše AKO TROŠIŠ MANJE VODE OD 1000L POVEĆEVAŠ KONCENTRACIJU...ne povećavmo mi ništa nego se smanjenjem vode automatski povećava koncentracija,to je naglašeno kao upozorenje a ne kao napravi to....koncentracija se sama od sebe povećava u oba slučaja.
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
E sada biraj; ćevapi i Žuja za ekipu ili "ban" na tjedan dana?
:weedman:
p.s. Ili bon za Kozum; može i to...

pa zar smo dotle dogurali bobostar, bonovima Konzuma da se iskupljujemo, a

neće ići to kod mene , kad je bal nek je bal, ja sam za Žuju.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
..... ali definitivno loše napisana uputa

uputstvo treba nešto razjasniti, pojasniti i pojednostaviti, a ne napraviti zbrku
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Joj što ste vi svi napisali :) A samo treba čitati upustva :) Ja još nisam pročitao da upustva nisu dobra ha ha.

1. Ako je koncentracija u kilogramu po hektaru (znači površinsko računjanje) . Voda je medij i ako uspiješ baciti npr 1,5 kg nekog sredstva sa foggerom i 10 litara vode onda je to 1,5 kg sredstva sa 10 litara vode, ako je sa atomizerom 400 litara, prskalicom 1000 litara i bla bla.

2. Ako je koncentracija zadana za tekučinu (koncetracijsko računjanje) onda voda nije medij nego je rastvor i onda se pridržavate upustava, npr 0,20% to znači na fogger ide 20 grama ili 20 mililitara sredstva u 10 litara vode. Na 100 litara 0,2% je 200 grama ili 200 mililitara i bla bla

Zašto to u praksi nije tako jednostavno?
Zato što recimo proizvođač u slučaju 2 ubaci površinu i onda vi tu tiltate. Npr kaže 0,2% je dovoljno za 100 m2 ili 1000 m2 e onda svi tilt tilt, to je preporuka za koju oni smatraju da će biti sredstvo biti dobro aplicirano za određeni aplikator! Ali neću vas buniti čitajte upustva i razvrstavajte u ove dvije kategorije.

Kome ovo nije jasno neka se mane poljoprivrede ;) Ili neka me pita na PP.
Poz i samo konstruktivno!
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
upravo tako Kontam,lani smo raspravljali o tome na deset stranica i opet izgleda nekom nije jasno. ali ako si čitao moj post gore pri vrhu onda ti je jasno zašto se ljudi bune,a i loše je napisano na uputstvima,previše se koriste književne i nove ili izmišljene riječi umjesto da se to napiše zdravo seljački,da svatko razumije. da je jasnije nebi bilo toliko zbrke.
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Joj što ste vi svi napisali :) A samo treba čitati upustva :) Ja još nisam pročitao da upustva nisu dobra ha ha.
poz i samo konstruktivno!


Konstruktivno ću ti uputstvo naljepiti na čelo. Zaboravio sam prošle godine u ovo vrijeme i sad se ti opet povampirio.:weedman:

Ne treba puno palamuditi. Bobin post treba uokviriti i toga se držati ili biti malo orginalan i raditi po svom. Svakom na volju.:mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ti ja smo raspravljali oko signuma mi se čini, opet nešto prčkaš ;)
Moj post je "Sveto Pravilo", tko nevjeruje neka kaže :) Neće biti kamenovan ;) To je tako i jednostavno za razumiti.

Forumaš Batad!
Signum za višnje, 400 litara atomizer !!!
Donja koncentracija 0.056 ide 224 grama
Gornja koncetracija 0.075 ide 300 grama

Signum za višnje, 1000 litara atomizer !!!
Donja koncentracija 0.056 ide 560 grama
Gornja koncetracija 0.075 ide 750 grama

Signum za višnje, 330 litara atomizer !!!
Donja koncentracija 0.056 ide 184,8 grama
Gornja koncetracija 0.075 ide 247,5 grama

Signum za višnje, 2500 litara atomizer !!!
Donja koncentracija 0.056 ide 1400 grama
Gornja koncetracija 0.075 ide 1875 grama

E a da te pitam koje eš ti to višnje prskati signumom? Hi hi iste ove kao i ja šljive ha ha, malo crnjaka ;)

Pazi vamo!

Kontamova paprika recimo jutro prskam sa prskalicom 400 litara !!!

Signum za papriku, 400 litara prskalica !!!
Donja koncentracija 0.1 ide 400 grama
Gornja koncetracija 0.15 ide 600 grama


Pazi vamo forumaš Ivanz krumpir !!!

Signum za krumpir, 10 - 1000 litara prskalica...!!!

250 grama / ha !!!
143 grama / jutro !!!

Pazi vamo forumaš Cabage kupus !!!

Signum za kupus 10 - 1000 litara prskalica...!!!

1000 grama / hektar
575 grama / jutro

Kaj veliš? Kaj Kaj kaj kaj kaj :p Tko ne zna? A ;)
Što se tu treba raspravljati i pisati drame,ha? ;)
Ja znam a ti? :p
 
Posljednje uređivanje:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Je lako i jednostavno ilako ako hoću. Ali ako neću.:rolleyess:

Ali ajd najprije bobin pa onda duggo dugo ništa, pa onda tvoj post.:prayer:



Viš. viš, kakao znanje frca na sve strane (kad se malo isprovocira), i to konkretno a ne uopćeno.

Provociraćemo se mi još.
 
Posljednje uređivanje:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Jesi neki Kontam da te ovo pitam na cesti sve bi mi reko pa i dva puta a sad se ljutiš veliš bila tema i lani, dvaput je dvaput dok mi neki ne usvojimo znanje.Biče opet nekih problema ko i lani pa lakše mi vas pitat nego tražit od lani postove . Eto imo sam potrebu ovo napisat .
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Zbog mraza i niskih temperatura, proglašeno je stanje elementarne nepogode u Osječko-baranjskoj županiji. Šteta se procjenjuje na gotovo 152 milijuna kuna, a ta će brojka, strahuje se, u konačnici biti i veća. Stradali su šećerna repa, vinogradi i voćke, i to i do čak 100 posto.
http://www.agroklub.com/poljoprivre...-nepogoda-u-osjecko-baranjskoj-zupaniji/6691/

E ovako je izgledalo dan prije brrr...
sljivacvijet.jpg

Vidit ćete sutra svježu sliku...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Zbog mraza i niskih temperatura, proglašeno je stanje elementarne nepogode u Osječko-baranjskoj županiji. Šteta se procjenjuje na gotovo 152 milijuna kuna, a ta će brojka, strahuje se, u konačnici biti i veća. Stradali su šećerna repa, vinogradi i voćke, i to i do čak 100 posto.
http://www.agroklub.com/poljoprivre...-nepogoda-u-osjecko-baranjskoj-zupaniji/6691/

E ovako je izgledalo dan prije brrr...
sljivacvijet.jpg

Vidit ćete sutra svježu sliku...

ne kvari ovu svježinu lošiom svježom slikom da se naslutit (za to nam netreba mašta)
 

brle7

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
92

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
To ti je kopija potvrde da si prijavio poticaj. Kopiraj potvrdu koju imaš i odnesi:p pozzzzzzzz

Jeb..ga prijavio prije mj dana,jer mogu skinuti s agroneta i to im doneti?
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Jeb..ga prijavio prije mj dana,jer mogu skinuti s agroneta i to im doneti?

ja bio danas! kažu može i rješenje o opg u ili jedno ili drugo.


kolega prodaje vočnjak u punoj rodnosti 1,2Ha na ulazu u bračevce ( od đakova ) s lijeve strane . voćnjak je u punoj rodnosti ( pola breskve, pola šljive ). eto ako je ko zainteresiran iz tog kraja.

voćnjak je prekrasan i ograđen. nije baš kao od kontam a ali blizu je!
 
Tu od
20 Tra 2011
Poruka
106
ja bio danas! kažu može i rješenje o opg u ili jedno ili drugo.


kolega prodaje vočnjak u punoj rodnosti 1,2Ha na ulazu u bračevce ( od đakova ) s lijeve strane . voćnjak je u punoj rodnosti ( pola breskve, pola šljive ). eto ako je ko zainteresiran iz tog kraja.

voćnjak je prekrasan i ograđen. nije baš kao od kontam a ali blizu je!

koliko sadnica breskve ,šljive, koja godina , uzgojni oblik koliko talira???:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh