• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
ja bio danas! kažu može i rješenje o opg u ili jedno ili drugo.


kolega prodaje vočnjak u punoj rodnosti 1,2Ha na ulazu u bračevce ( od đakova ) s lijeve strane . voćnjak je u punoj rodnosti ( pola breskve, pola šljive ). eto ako je ko zainteresiran iz tog kraja.

voćnjak je prekrasan i ograđen. nije baš kao od kontam a ali blizu je!

Vjerujem da su mu breskve bolje od mojih 10 puta. Ove niske temperature su bile pogubne za moje breskve osim Royal Gema, izgleda ono nešto kraljevsko u njemu ga štiti ;) Tako da se ja šaltam na kruške, trešnje, breskve i marelice. Poz
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Tako da se ja šaltam na kruške, trešnje, breskve i marelice. Poz

Šalto nešalto i to je nasradalo i moje trešnje,kruške danas uslikam ali nevjerujem izgleda da sve ošlo u PM a i marelice isto tako,sve u svemu great shit
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
r.m.koliko sadnica breskve ,šljive, koja godina , uzgojni oblik koliko talira???:mrgreen:

ne znam točno oko 300 šljiva i oko 250 bresaka ( ili obratno ) i ima još mjesta sastrane gdje sadi rajčicu. nasad je star oko 8g i voćke su u super kondiciji ( jedne od boljih što sam vidio ) oblik vaza solidno formirano. godišnje se može izvuči cca 30-40.000kn bruto ( možda ne ove godine koja je najdrugačija ) ali da ne brljam evo ga njegov broj pa zvrckajte 091/525-3114 ( za cijenu idr ). uglavnom smo računali da tko kupi može novce vratiti za 5-6g i voćnjak ostaje gratis! malo mu je daleko i sadi nešto novu u satnici. s obzirom da sve rukom radi oboje mu je previše. ali voćnjak je na oko milina za vidit.

lješnjaci su prošli tako tako. mladih ima nešto smrznutih, a kod starijih ima dosta smrznutih vrhova grana ( gdje i bude najviše ploda ). mislim da mraz nije napravio previše štete ali zima je ( pre dugo je to tralalo, u l.varoši su izmjerili -27C, znači u voćnjacima je mjestimice bilo i niže i to 10-15 dana i kad uzmeš voda do 6mj, pa "beton" do 1.mj, lagani +10 i šećer na kraju -25C pa ti preživi, proglašene 2.element. nepogode u istoj godini a ni banke nismo dobili ). juće sam gledao pupove i nisu suhi, ali još je rano za reći. vidjet ćemo na ljeto kad se plod formira.

njoko naši voćnjaci su cca 2-3 km zračne linije ( s jedne i druge strane šume ), a ja od 2007g imam strašnih problema sa sušom. i ljudi nisu vjerovali dok se to nije prenelo na cijelu regiju a tako smo blizu
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-kobac jesi li ti siguran u sve što pišeš o voćnjaku za prodaju ili pišeš napamet....jer ja jesam upoznat s stanjem tog voćnjaka ...
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
-kobac jesi li ti siguran u sve što pišeš o voćnjaku za prodaju ili pišeš napamet....jer ja jesam upoznat s stanjem tog voćnjaka ...

pa gle sad. ne bih volio da ispadne nekakva rasprava oko ovoga samnom jer ja sa tim nemam ništa. smo sam objavio informaciju i želim pomoći kolegi.
ništa više. za sve informacije treba čovjeka nazvati a ne mene. svako ko je zainteresiran če otiči i pogledati "robu" i sam procijeniti da li ga to zadovoljava ili ne. meni voćnjak izgleda OK. i u voćnjaku imaš dvije strane koje nisu iste!

... a i u tuđe poslove se ne volim mješati... proslijedim informaciju pa nek se ljudi sami dogovaraju...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
njoko naši voćnjaci su cca 2-3 km zračne linije ( s jedne i druge strane šume ), a ja od 2007g imam strašnih problema sa sušom. i ljudi nisu vjerovali dok se to nije prenelo na cijelu regiju a tako smo blizu

Joj da,suša čuda čini voda je ko zlato,bome i košta dok se sve izgradi.
Bunar( još ako je arteški joj joj),pumpe,navodnjavanje za moj voćnjak 30-40 000 kn x 2 u kruškama još i više za sve oko 15000 eura. :madmana:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Joj da,suša čuda čini voda je ko zlato,bome i košta dok se sve izgradi.
Bunar( još ako je arteški joj joj),pumpe,navodnjavanje za moj voćnjak 30-40 000 kn x 2 u kruškama još i više za sve oko 15000 eura. :madmana:

šta znači to arteški bunar??
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja imam ponudu na 86 000 kn sa svim papirima, elaboratima, gradnjom, zidanjem i slično. Garantirana dobava vode 25 m3/h. Promje rbunara fi 500 mm, dubina 50 metara i cijev unutra 200 mm sa tvorničkim rađenim sitom.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja imam ponudu na 86 000 kn sa svim papirima, elaboratima, gradnjom, zidanjem i slično. Garantirana dobava vode 25 m3/h. Promje rbunara fi 500 mm, dubina 50 metara i cijev unutra 200 mm sa tvorničkim rađenim sitom.

Može na PM tko ti je radio ponudu?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Njoko Vodovod d.d. Osijek g. Laušin. Moraš im javiti točno gdje želiš bunar, parcela, lokacija sve. Onda oni vide po bušotinama gdje ima vode i u kojoj količini. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Al se netko ponovio ;)
zvonisnavodnjavanje.jpg

Forumaš Zvonis u lovu na navodnjavanje :)
Iznenadili smo se kad smo vidili fi 20 za samokompezirajuće kapaljke. Termoplast plastika vrhunski ih je napravila. Čim je stigla odmah smo turali prst da vidimo kako je glatko ;) Jako je glatka fi 20 :) Fi 50 ima minimalno "rebara" ali cijena je vrhunska. Što reći za cijenu 5 kn + pdv za fi 50? Ovaj zvonis povukao preko 2km alkatana :) Još da ima bunar hi hi ;)
Poz
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Prijatelju znači puno love http://hr.wikipedia.org/wiki/Arteški_bunar

cijena je od 50-100 eura metar,prije ono drugo.

Njoko, vidim da si iz okolice Đakova i da te zanima kopanje bunara!
Pričao sam nedavno sa čovjekom iz Kuševca koji buši bunare i rekao mi je da je uzeo kamion kojim može bušiti do 300 m dubine, a i rekao je da je cijena oko 50 eura/m sa cijevima i sitima pa ako te zanima imam njegov broj!
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko, vidim da si iz okolice Đakova i da te zanima kopanje bunara!
Pričao sam nedavno sa čovjekom iz Kuševca koji buši bunare i rekao mi je da je uzeo kamion kojim može bušiti do 300 m dubine, a i rekao je da je cijena oko 50 eura/m sa cijevima i sitima pa ako te zanima imam njegov broj!

Može na Privatne poruke,ali kako mi se čini ove godine bankrot ošlo sve u p.m,sve ofurio mraz danas obilazio katastrofa:madmana:
 

Najnoviji postovi

Na vrh