• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
de, de...uspori malo...nije baš svima mraz obrao urod...

Mislio sam na nas kojima je mraz obrao, bolje da sad i tuča udari pa nas poštedi iduće godine jedno i drugo.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
e gustavo kad bi to bilo kako mi hoćemo, bilo bi odlično

nego jer ima tko kakvih informacija što se tiče elementarne nepogode
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
e gustavo kad bi to bilo kako mi hoćemo, bilo bi odlično

nego jer ima tko kakvih informacija što se tiče elementarne nepogode

Jedina vijest kod nas je da je lanac poljoprivrednih apoteka PRVČA snizio sav asorptiman sredstava za prskanje 20%,solidarnost s voćarima i vinogradarima.
Imam popis sredstava sutra stavim na ovu temu 100-tinjak sredstava.
E i šta velite o novom zakonu?
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=24852
 
Posljednje uređivanje:

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Jedno pitanje.
Jedan mali divlji zec mi se nastanio u vočnjaku.

Jel to dobro ili loše ili kaj.
Za sada sam ga ostavio na miru (osim jednom kada sam ga slučajno zalio vodom :) jer ga nisam vidio).

Znači govorim za sada (ne kad je zima). Mislim da se sada nastanio jer po zimi nisam vidio tragove a niti mi je išta bilo pojedeno (svako stablo sam omotao plastičnim mrežama da ne progrizu).
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jedno pitanje.
Jedan mali divlji zec mi se nastanio u vočnjaku.

Jel to dobro ili loše ili kaj.
Za sada sam ga ostavio na miru (osim jednom kada sam ga slučajno zalio vodom :) jer ga nisam vidio).

Znači govorim za sada (ne kad je zima). Mislim da se sada nastanio jer po zimi nisam vidio tragove a niti mi je išta bilo pojedeno (svako stablo sam omotao plastičnim mrežama da ne progrizu).

Tu ga niko ne uznemirava,sada neće ništa voćkama jedino u ciću zimu mora preživjeti i jesti.Koliko će uspjeti dohvatiti kore preko zime zavisi od dubine snjega i koliko se može propeti na zadnje noge,sada ti vidi kolika ti je mreža.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Tu ga niko ne uznemirava,sada neće ništa voćkama jedino u ciću zimu mora preživjeti i jesti.Koliko će uspjeti dohvatiti kore preko zime zavisi od dubine snjega i koliko se može propeti na zadnje noge,sada ti vidi kolika ti je mreža.

A što je meni oglodalo par mladih voćki ovih dana, ma nema mi drugo nego kupit pucaljku i deri pa nek me trpaju u zatvor.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
A što je meni oglodalo par mladih voćki ovih dana, ma nema mi drugo nego kupit pucaljku i deri pa nek me trpaju u zatvor.
Susjed ima vrt sa svime i svačime :) To je valjda bolje od kore mojih vočaka :)
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Voćari i sada kada se dobro vidi urod,Kakav i koliki spram prošlogodišnjeg?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Znači Slavonija poharana,prvo suša,pa onda mraz,pa malo tuče,pa sada opet suša i to dobro.
Šta je sada na redu,ustvari zab... me ionako je za ovu godinu gotovo,ali bojim se i za sljedeću,kako če cvjetni pupovi ragirati na ove extreme od suše?
Nikada nisam imao manje vode nego ove godine:madmana:
Povrće sve popije.
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
to ćemo bojim se, saznati nagodinu
a da će biti dobro , nisam baš siguran
a još nije ni došao 21.12.2012
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Voćari i sada kada se dobro vidi urod,Kakav i koliki spram prošlogodišnjeg?

ljepotica.jpg
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Mogu prepostavit veća nadmorska visina od (140)met,navodnjavanje,adekvatna zaštita,gnojidba+ veliki trud = zvonis01:)
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
nije uvjek u igri bila nadmorska, ispod mene na 120 m kod kolege isto šljive ko u priči a 1000 m dalje niti jedne na stablu ...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Bicikl,auto,ženu pa i vočku treba održavat po cijelu godinu da bi bilo u kondiciji :lol: rezultat po uloženom ...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ja mislim da je tu granu trebalo odrezati. Što ona tu ima stršati bu ha ha ha ;) Ima tamo još grana za izbaciti po pravilima ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh