• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Voćarstvo savjeti od A-Ž od 1-12mj

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Primjer prodaje OPGa na vlastitom štandu.Pozdrav od forumaša Breskvara uz slike...
dscf00021g.jpg

dscf00011.jpg


3. Moj štand na tržnici, 14. srpnja ove godine
4. Isti štand, detalj
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kontam koja ti je ono sorta nektarine, ekstra su ti svaka pohvala.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A joj nije to moje. Napisao sam više puta da je to od forumaša Breskvar. Doduše nije napisao sortu za nektarinu. Obično napiše, kad se vrati sa planinarenja napisat će. Poz
 
M

Milan1

Guest
Primjer prodaje OPGa na vlastitom štandu.Pozdrav od forumaša Breskvara uz slike...

3. Moj štand na tržnici, 14. srpnja ove godine
4. Isti štand, detalj
slike su super samo se vidi da nemas iskustva i estetskog efekta kako se slaze voce i povrce,da vizuelna slika slaganja privuce kupca..Neljuti se ali to je natrpano zbrda-zdola..Ako ti treba neki savjet oko svega toga,radim svakodnevno na tim poslovima za jednu svjetksu firmu pa ti mogu pomoci da dobro poslozenim gajbama i svega ostalog privuces kupce odmah,da izdaleka vide tvoj stand,da im stand zapne za oko...estetika uz cjenu je jako bitna...Te gajbe ispred su lose poslozene,kupac nema pristup dobar standu ,neljuti se ali lose slozeno..U trgovini moras imati i malo psihologije,kupci vole velike gromade voca,vole da mogu sami birati,uzmi par breskvi,pa nasjeci,daj na tanjur neka probaju,neces propasti ako kupac prije proba nego sto kupi...trgovina je jedna jako velika psihologija,mnogi misle da su dobri trgovci a onda se cude sto slabo prodaju....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
evo i mog sa osiječke tržnice

Kao što si stručan u proizvodnji tako si vidim stručan u odabiru lokacije na tržnici (mislim na onu logistiku u pozadini)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
slike su super samo se vidi da nemas iskustva i estetskog efekta kako se slaze voce i povrce,da vizuelna slika slaganja privuce kupca..Neljuti se ali to je natrpano zbrda-zdola..Ako ti treba neki savjet oko svega toga,radim svakodnevno na tim poslovima za jednu svjetksu firmu pa ti mogu pomoci da dobro poslozenim gajbama i svega ostalog privuces kupce odmah,da izdaleka vide tvoj stand,da im stand zapne za oko...estetika uz cjenu je jako bitna...Te gajbe ispred su lose poslozene,kupac nema pristup dobar standu ,neljuti se ali lose slozeno..U trgovini moras imati i malo psihologije,kupci vole velike gromade voca,vole da mogu sami birati,uzmi par breskvi,pa nasjeci,daj na tanjur neka probaju,neces propasti ako kupac prije proba nego sto kupi...trgovina je jedna jako velika psihologija,mnogi misle da su dobri trgovci a onda se cude sto slabo prodaju....

Štand je na udarnom mjestu, treća klupa od ulaza u prvom redu, u trajnom zakupu. Gajbe su namjerno složene ispred da imaju što je manje moguće prigodu stiskati najatraktivnije plodove koji su složeni na klupi. Pokojni otac imao je mlatilicu za muhe, u svrhu lupanja po prstima bezobraznih baba sa navadama iz turskih vremena :))
Ljutnje nema.
Na našoj lokalnoj tržnici poznati smo po kvaliteti i po 2 stvari: po jednom štandu s najskupljom i najboljom robom i po jednom sa najlošijom i daleko najjeftinijom. Prvi je na ulazu - drugi na izlazu iz tržnice. Sinergija ta 2 štanda daje rezultat: 100% prodane robe uglavnom. Ako malo ostane - to ode u preradu i podijeli se.
Na ovoj fotki su nektarine sorte Caldessi 2000
A evo, poslat ću fotku svojeg drugog štanda na tržnici u Belišću. Tamo prodajem samo extra klasu, na fotki su nektarine sorte New Jersey 58. Kontam će objaviti kad uzmogne.
Pozzz
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Caldessi mrak sorta (bar meni) nevidim cijene, ove godine nebi trebalo bit za preradu...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Jel ima tko za prodat kruške viljamovke ?

Ako ima molim pp.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pa jb... jer u ovoj jeb... Slavoniji uopće misli padati kiša,u Đakovu u 5mj 2mm kiše katastrofa,rekord 25 kapi na m2 danas:twisted:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajmo vi profi vočari i amateri,gdje u okolici Bjelovara do 100 km ima dobar rasadnik gdje bi se mogle kupiti starinske sorte vočaka,htio bih ove jeseni posaditi oko 100 kom raznog voča u ogradi ispod kuče,na vidnom mi mjestu ,nagib 40 %,dobro je okrenuto suncu a i htio bih imati nešto tako kod kuče malo za hobi
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
ajmo vi profi vočari i amateri,gdje u okolici Bjelovara do 100 km ima dobar rasadnik gdje bi se mogle kupiti starinske sorte vočaka,htio bih ove jeseni posaditi oko 100 kom raznog voča u ogradi ispod kuče,na vidnom mi mjestu ,nagib 40 %,dobro je okrenuto suncu a i htio bih imati nešto tako kod kuče malo za hobi

za 120 kilometara ti je Agro car u Jakovlju. Oni imaju dosta od starinskih vočki.
Ja sam tamo kupovao i dosta sam zadovoljan sa njihovim stvarima bio.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
ajmo vi profi vočari i amateri,gdje u okolici Bjelovara do 100 km ima dobar rasadnik gdje bi se mogle kupiti starinske sorte vočaka,htio bih ove jeseni posaditi oko 100 kom raznog voča u ogradi ispod kuče,na vidnom mi mjestu ,nagib 40 %,dobro je okrenuto suncu a i htio bih imati nešto tako kod kuče malo za hobi

Starinske voćke radi osobnog gušta ili prodaje voća?
Ako misliš zbog bolesti napasnika,izdržljivosti ništa ti to više nepali,s novim sortama su uvezene bolesti,štetočine koje se naše starinske sorte ne mogu boriti.
To je sve bilo OK do jedno 1950 god a onda počinju sranja,s uvozom voća,povrća iz Amerike bilo južne bilo sjeverne,tj i tako počinje rat u miru kupi ovo kupi ono a ko ubire kajmak i sami znate.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma to malo za obitelj,jer ima tu oko mene nekih 5-6 vrsta starih jabuka i krušaka starijih od mene izgledom nisu nešto ali okus,to je ono što se traži,uglavnom to meni za gušt
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Ma to malo za obitelj,jer ima tu oko mene nekih 5-6 vrsta starih jabuka i krušaka starijih od mene izgledom nisu nešto ali okus,to je ono što se traži,uglavnom to meni za gušt

Onda sadi šareno, po par stabala raznih sorti i nemoj se ograničavati samo na stare nego sve šaraj.
 
Posljednje uređivanje:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Evo sa sajma iz Donjeg Kraljevca
Uređaj AMS-2200 pogoni se preko kardana brzinom 540 okretaja u minuti potrebna snaga 25 kw može radit preko zasebnog motora uz automatiku da se sam pali kad je potrebno ovisno o temperaturi,štiti 3-5 ha ovisno o konfiguraciji terena podiže temperaturu 3-4 stupnja.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh