• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vogel&Noot plugovi

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Imate li iskustva s takvim plugovima :?: Jeste li zadovoljni sa njima :?:
Ja imam vogelnoot m1020 3x14 okretni (premetnjak) resetkaste brazde i jako smo zadovoljni...
 
B

Bobo

Guest
Evo, ja se namjerno trpam u ovu temu, jer sto se mene tice i ja imam Vogel plug ;)

Ovako se oralo ovog ljeta, pa da imate malo slika i od tih radova:







nevolje su se pocele dogadjati par dana nakon sto sam izorao ovo:
 
B

BAGERISTA

Guest
To sam i ja htio pitat,,,uzeo mi riječ iz ustiju..........:?:?
 
B

Bobo

Guest
Kakve nevolje?

Decki moji, razno razne...

Problemi iskacu sa svih strana odakle bi trebali i odakle ih se nikad ne bih nadao... Imam nekih svojih "muha" koje treba pod hitno rijesiri, ali nikako da to dodje na red, jer se iz dana u dan pojavljuju novi problemi koji zasjenjuju ove stare. Nikako ove jeseni na zelenu granu, pa i da se zelim o nju objesiti ne bih mogao...
 
B

BAGERISTA

Guest
Decki moji, razno razne...

Problemi iskacu sa svih strana odakle bi trebali i odakle ih se nikad ne bih nadao... Imam nekih svojih "muha" koje treba pod hitno rijesiri, ali nikako da to dodje na red, jer se iz dana u dan pojavljuju novi problemi koji zasjenjuju ove stare. Nikako ove jeseni na zelenu granu, pa i da se zelim o nju objesiti ne bih mogao...

Šta reč,,,problema je bilo i bit če ih.........samo se neke pute treba i znat nosit s njima....(ako je moguče):(
Glede ovog nije da vijerujem da to donosi neke stvari(mislio sam pozitivne,ili negativne) :confused:
 
B

Bobo

Guest
Cuj, ono, potkova... dobro pa nije naokovanj bio, pa da sjebem novi plug ;)
 
S

seljaček

Guest
dali netko ima iskustva sa V&N 2brazde prekretač vario 12-22" sa rešetkastim daskama. Iskustva u radu nabava polovnih i slično molim.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
dali netko ima iskustva sa V&N 2brazde prekretač vario 12-22" sa rešetkastim daskama. Iskustva u radu nabava polovnih i slično molim.

Ja sam danas malo po internetu tražio V&N LM 950, rabljeni u Sloveniji od 1500-1800 eura. Trebalo bi vidjeti kako ga dopeljati u Hrvatsku.
Kod mene ima susjed takvog i plug je dobar, ostalo neznam.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
Ja sam danas malo po internetu tražio V&N LM 950, rabljeni u Sloveniji od 1500-1800 eura. Trebalo bi vidjeti kako ga dopeljati u Hrvatsku.
Kod mene ima susjed takvog i plug je dobar, ostalo neznam.

Ovaj je 1650 eura u Sloveniji. Molim znalce za mišljenje.
 
S

seljaček

Guest
Ovaj je 1650 eura u Sloveniji. Molim znalce za mišljenje.
Mislim koliko vidim da nije vario nego obični pa tak da je puno 1600€ u "Janeziji" nigdje nevidim drugi šlauf za hidrauliku.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Pa dok bi ga dovezo kod nas,to bi onda bio skupi plug.
A drugi šlauf za hidrauliku nevidiš zato što vidiš feder,što znači da ima jednoradni cilindar = jedno crijevo.

Po meni 2 br vario plug,preskupo i neisplativo,koliko bi ti zemlje sa 2 br morao poorat da bi ti se on donekle isplatio,ja nikad nisam ni vidio 2 br vario plug.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
Pa dok bi ga dovezo kod nas,to bi onda bio skupi plug.
A drugi šlauf za hidrauliku nevidiš zato što vidiš feder,što znači da ima jednoradni cilindar = jedno crijevo.

Po meni 2 br vario plug,preskupo i neisplativo,koliko bi ti zemlje sa 2 br morao poorat da bi ti se on donekle isplatio,ja nikad nisam ni vidio 2 br vario plug.

Zašto bi morao biti vario i koja je razlika između cilindra s jednim ili dva crijeva?
 
K

KRESO

Guest
jel netko zna koji je ovo plug mislim tip nisu mi jasna slova ispred pluga

Fotografija-0091.jpg
 
S

seljaček

Guest
vario zato sto jednostavno štelaš zahvat čak i u oranju a izvedive su i neke akrobacije kao npr uređivanje međa raznih nagiba na parceli uzbrdo oreš 2x14 nizbrdo 2x20 ili 2x22 brzina i opterečenje traktora isto. drugo crijevo za štelanje radnog zahvata.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
vario zato sto jednostavno štelaš zahvat čak i u oranju a izvedive su i neke akrobacije kao npr uređivanje međa raznih nagiba na parceli uzbrdo oreš 2x14 nizbrdo 2x20 ili 2x22 brzina i opterečenje traktora isto. drugo crijevo za štelanje radnog zahvata.

Mislim da brkate neke pojmove:eek:

Za štelanje radnog zahvata(vario),ide dvoradni cilindar i on ima 2 crijeva.
Za okretanja pluga,jedno crijevo je stariji sistem koji isto radi dobro,a noviji sistem je s 2 crijeva..
Vario sistem na svakom plugu je jako dobar.
 

hurli

Član
Tu od
25 Kol 2010
Poruka
55
Mislim da brkate neke pojmove:eek:

Za štelanje radnog zahvata(vario),ide dvoradni cilindar i on ima 2 crijeva.
Za okretanja pluga,jedno crijevo je stariji sistem koji isto radi dobro,a noviji sistem je s 2 crijeva..
Vario sistem na svakom plugu je jako dobar.

Svakako da je vario sistem bolji,ali je tu i pitanje razlike u cijeni.Ja nemam puno toga za oranje pa mislim da bi mi ovaj stariji model bio isplativiji.Meni je bitno da ima hidrauliku za okretanje.
Htio bih znati koliko novaca realno dođe takav plug kod nas i gdje ga naći.
Slovenac bi ga možda dao za 1500 eura,možda bi ga nekako dopeljal bez carine i poreza pa mi recite da li bi to onda bilo puno para.
 

Najnoviji postovi

Na vrh