• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vogel & Not u cvijeću , khmm , gorušici ...

B

Bobo

Guest
Cuj, mi u Pozestini oremo do 25cm "duboko", a koliko razumijem iz prijesnjih postova, Ratarko ore i do 40cm zbog toga sto je to repi potrebno. E, da mi je vidjeti plug koji ima manje daske a da okrece toliku zemlju. Ja sam s jednom brazdom 16" orao 50cm i zemlja se vracala nazad, a dio je preko daske padao nazad u trag oranja, to ja ne zovem oranje, jer se zemlja mora sva dici gore i trag bi trebao ostati cist koliko toliko.

Sad si zamislite orati 40cm duboko, i ici oko 6-8km/h pa tu bi manji plug radio cudesa. Ne zelim ni pomisliti na sto bi to licilo.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ne kažem da nije dobar! Daj malo poslikaj kad nešto takvo radiš!
 
R

robert

Guest
ja uvijek radim na 15 il 16,tada plug radi najljepse...
kad drugom orem,onda na 17 il 18,da sto prije zavrsim.... :wink:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
[/quote]
Beee , nije baš tako 8) :wink:
Orem na 16 cola po defaultu , 17 ako može , 18 ponekad , 19 da vidim jel ide , 20 kad se pravim važan , 21 kad sam ljut , 22 kad želim otkinuti sigurnosni vijak :lol:[/quote]

Hehehehe, ti si onda neki stvaarno opasan lik :lol:. Imaš zgodnu filozofiju...jadan plug...kako pati. Koja je to onda sveukupna širina koju okrečeš kod 22 cola? Ako ja znam računati...na 16 x 4br je 192 cm , a na 22 x 4br je 264 cm? Vjerujem da je to na tako teškoj zemlji kao što pričaš prilična razlika u opterečenju za traktor. Ja imam OLT 2 br 16" i Vogel starije proizvodnje 3br 12-14-16" (poštelan na 14") i mtz 820 mi u teškoj zemlji lakše radi sa 3 br nego sa 2, a i ljepše ispadne...
 
R

Ratarko

Guest
@zjockoo

Matematika nam nije jača strana , tako sam i ja neki dan bubnuo da mi je ORO dužan više od 100.000 kn za zakasninu kad ono to je za cijelu godinu cifra a ne za 60 dana kako sam ja izračunao :(

Kada orem na 16 cola to ti je 40 cm x 4 brazde = 160 cm
Moj plug ore maksimalno 2 metra i 20 centimetara , to je na 22 cola po brazdi.

Peta brazda za moj plug , nemam ju ali sam pitao koliko košta , ima cijenu od 5500 € , da,da, 5500 € dobro ste pročitali ...
Zato i imam samo 4 brazde ali i to mi je dosta , peta brazda je teška za nositi i okretati u polju , pravi veliko opterečenje na traktor.
 
B

Bobo

Guest
Covjece boziji...

Kad sam gledao da kupim jednobrazni plug s losijom daskom, daska kosta 500Kn i jos se gratis dobije novi lemes, te mi se to tada cinilo puno za dati...


Kad sam ovo procitao, doslo mi slabo. Dobro pa sam sjedio...


5 500€ je ipak previse za jednu (dvije, posto je okretni) brazdu da je ne znam kakva. Posto sam iz prijesnjih postova vidio da pucaju, onda pogotovo toliko ne vrijedi.

Sto si veci poljoprivrednik, to vece izdatke imas za kojekakve "gluposti", pa da neces...

Uzas jedan!
 
B

Bobo

Guest
Cuj, mario... Ako njegov plug kosta 18 000€ onda tu racunica nikako ne stima!

5 500€ po brazdi bi iznosilo 22 000€, a gdje je jos hidraulika i nosaci za sve to??

Sto vise stvari ovdje saznam, sve mi se vise nekako gadi poljoprivreda "na veliko"...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Bobo, znam i ja koliko je 5500 X4 , ali tako je svugdje da kad nešto želiš nadograditi da to masno platiš!
 
B

Bobo

Guest
To nije normalno... Traziti za brazdu vise 5 500€ a Ratarko kaze da mu plug puca...


To mi nikako ne ide u glavu...
 
R

Ratarko

Guest
mario kaže:
Bobo, znam i ja koliko je 5500 X4 , ali tako je svugdje da kad nešto želiš nadograditi da to masno platiš!

Tako je , ili kupi u startu ono što ti treba ili masno nadoplati kasnije.
Moj plug je koštao 165.000 kn , skoro 23.000 € prije malo više od dvije godine.
Firma koja mi je prodala plug se raspala jako brzo iza toga i nikada nisam reklamirao niti jednu stvar što se pokvarila a dosta toga se slomilo. Novi zastupnik neče da čuje za mene i moja potraživanja.
Dobro birajte s kim vašerite još jednom kažem .
 
B

Bobo

Guest
Eto, samo kod nas se takve stvari dogadjaju...

Ako je kostao 23 000€ tu onda i ima neke klimave racunice od 5 500€ po brazdi, no opet mi se cini da je to puno...


A ovo oko zastupnika se potuzi udruzi "POTROSAC" i objasni ljudima svoje stanje i da ti novi zastupnik ne zeli priznati reklamaciju i ako ona jos uvijek vrijedi i ako imas racun od stroja...


Izlaze na teren zbog graficke kertice koja vrijedi 1 000Kn, a za 23 000€idu svakako... I da vidimo sto nece priznati!
 
R

Ratarko

Guest
Bobo nitko nije rekao da 5500 € nije puno za jednu brazdu više .
Zato ju i nisam uzeo.
 
M

marko

Guest
Sto se tiče plugova pa tko i ostlih strojeva " STROJ SE NA MAJSTORA UMETNE" ? pa tako i vogel napočetku ove priče nije imao dobrog gospodara pa je završio u cviječu! U mom kraku jedan poljoprivrednik ima vogela 12-14-16 3 brazde naj običnijeg "nikakav vario i ostale gluposti" takodjer ima landinija od 136 ks a ne traktor od 240 ks i svake godine poore oko 250 ha i a možda i više i kaže da je to "negov najbolji plug i da če svaki drugi plug biti opet vogel"!
 
R

Ratarko

Guest
Sve to stoji , kakav gazda takav stroj ali ako ti ideš danas orati sa V&N plugom i znaš da češ nešto otkinuti ili polomiti onda to i njie najbolji plug za tebe . Kod nas je upravo tako sa V&N plugovima pa su ti vlasnici koji su ih imali pokupovali druge plugove u međuvremenu . Jedan je uzeo Kuhna a drugi ne znam točno ali mislim da ore sa Eberhardt-om .
 
B

Bobo

Guest
Evo, malo cu potpaliti vatru i spomenuti neke druge usporedbe na ovom forumu...

Tako je i s plugovima. Kod nas je Vogle "THE plug" kako cijenom, tako i kvalitetom. I ja kad bih kupovao neki veci plug ne bih dalje gledao od Vogela, a Kverneland ce uvijek biti nedosanjan san...
 

Najnoviji postovi

Na vrh