• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

volan i kočnice na imt 577(skip)

B

Bobo

Guest
kako ne bi pomoglo? Komandom mu nabijes tlak u cilindru i ventil ga drzi tako... kad komadnu okrenes na drugu stranu, ventil se otpusta i radis dalje normalno...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja imam te ventile na stabilizatorima i svejedno mi propuštaju....reparirani su cilindri i ventili...ali i trebalo bi na svaki cilindar dva takva ventila pošto su dvoradni na oba crijeva....a na skipu ima 13 cilindara mislim da bi to bio prevelik financijski izdatak....
 
B

Bobo

Guest
pa pobogu, ne trebas valjda svugdje te ventile stavljat?

U oglasnikku je neki bajaprodavao nove komande sa 1,2,4 i 6 rucica i imo je vise komada... mislim da je to onda najbolje rjesenje, zamjeniti kompletan razvodnik i stvar rijesena...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
pa morao bi to imat na stabilizatorima i iza bar na dva cilindra...a nebi škodilo ni naprijed....a komande trebaju 7 ručica...a i pitanje u kakvom su te stanju...!!!
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
Hvala svima na informacijama i pomoći jučer sam napokon riješio problem sa skipom (opet ostale kočnice neriješene ali...)volan riješen tako da sam reparirao pumpu odnosno samo je prebrusio sve gumice ok i na cilindru volana doštelovao unutrašnju maticu i sve radi super najveći problem je od samog početka i bila pumpa nije imala dobar pritisak,a što se tiče krana e to je bio malo veći posao majsotor prije 10 dana odnio kompletan razvodnik i izmjenjao sve gumice koje su postojale unutra nakon 2 dana sve pokopčali a ono tri komande neće da rade ured nikako samo na punom gasu nešto malo,skidaj opet pa još 3 dana opet montaža promijenjeni konusi na te tri komande i opet sve na istom tri komande ništa ali kran stoji ne pada,skidaj opet i čekaj šta će majstor uradit sve do jučer,montaža pa malo gledaj u nebo i onda pali SVE RADI KO NOVO KRAN NE PADA snaga krana duplo jača nego prije napokon probali malo kopat sve ide super.Utvrđeno da je na dva elementa bila pukotina u unutrašnjosti i nije se mogla vidjet pa je majstor svaki elemenat ispitao posebno dok nije našao koji su napukli te ih zamijenio (jako puno posla i pripreme) ali sada sve radi savršeno cjelokupan rad me je koštao 300€ bez dijelova ssamo majstor dijelove sam dobio ured besplatno od jednog prijatelja(sva sreća).
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
ljudi imam imt 577, i planiram raditi kocnice posto mi hvataju skroz slabo!!!
imam informaciju da cu ih bezveze popravljat jer se rasteluju nakon 4-5 mjeseci
sta sad da radim??? i jel imt 577 1990. godiste ima 69 ili 75 konja!??
i sta mislite?, koliko sam shvatio treba sve kompletno procistiti, izmenjati gumice i to je to!??
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Podaci iz kataloga 1976.

page00092.jpg

By kemolisnik at 2012-04-19

Podaci iz kataloga od 1988.

414201190359pm.jpg

By kemolisnik at 2012-04-19
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pisano je vec dosta o kocnicama na 577.Malo pretrazi forum IMT i mehanicku radionicu.Trebalo bi tu negdje biti sve o tim kocnicama.

Ako ne najdes nije problem ima nas dosta na forumu koji znamo o njima sta god te zanima.
 
M

Miško 007

Guest
ljudi imam imt 577, i planiram raditi kocnice posto mi hvataju skroz slabo!!!
imam informaciju da cu ih bezveze popravljat jer se rasteluju nakon 4-5 mjeseci
sta sad da radim??? i jel imt 577 1990. godiste ima 69 ili 75 konja!??
i sta mislite?, koliko sam shvatio treba sve kompletno procistiti, izmenjati gumice i to je to!??

Ubaci potopljene i miran ces biti....
A da se i ove sredit ali nije to to..
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
možeš to malo opisati ili neku sliku staviti,
mislim kakvih dorada tu treba ?
jel treba neki semering premjestiti ili izvaditi, da bi ulje iz transmisije došlo i potopilo kočne diskove-lamele ?
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
i mene zanima kako da izvedem to!
msm kako da napravim da budu potopljeni diskovi-lamele
mozes ubaciti sliku ili objasniti da znam sta da radim! :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ma on ni sam nezna šta je predložio. Naklapa ko baba kaka.. Ubacit potopljenje kočnice, samo pitanje čim ih potopit.

Eto, i ja bi volio čut kako to izvest i gdje tu ima matematike?
 
M

Miško 007

Guest
Ti si baba mulac jedan.
Lijepo kupiš lamele kočione imaš u auto poljostroju ja zvao...
I složiš samo moraš ulje dovest i začepit odozgo kod kočionog da ne ide smeće...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Šta složiš i kako dovedeš ulje?
Odozgo većinom bi trebala biti zaštitna guma da inače neupada smeće, voda..

Šta sve treba osim lamela, da li ovo ostalo odgovara?
 
Posljednje uređivanje:
M

Miško 007

Guest
Samo lamele trebaju imaš sve u auto poljostroju.
Ove lamele su loše pa se potroše pa ne koči.
Dok mesingane traju i bolje prihvaćaju jer je ulje.
Dok se na ove mast ili nezzz sto zalijepi i gotovo.
Samo volja rad i novci i sve se slozi..
 

rankos

Član
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
38
Samo lamele trebaju imaš sve u auto poljostroju.
Ove lamele su loše pa se potroše pa ne koči.
Dok mesingane traju i bolje prihvaćaju jer je ulje.
Dok se na ove mast ili nezzz sto zalijepi i gotovo.
Samo volja rad i novci i sve se slozi..

nisam bas skontao! treba da uzmem mesingane lamele i samo da sipam ulje?
jel treba kakav semering ili bilo sta drugo?koje ulje da sipam, i dje?ili sta drugo??
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pa daj objasni čoveku kaj da napravi.Ima svega kaj si mu napisal osim najbitnijeg.Kak si ti to zamislil pa da se i ostali razvesele?
 
M

Miško 007

Guest
nisam bas skontao! treba da uzmem mesingane lamele i samo da sipam ulje?
jel treba kakav semering ili bilo sta drugo?koje ulje da sipam, i dje?ili sta drugo??

Semeringe on sam po sebi ima i zatvorene su trube ako si nekad raskapao...
Sad evo izvukao sam baš za tebe komplet cijene iz autopoljostroja.
Lamele za kočnice potopljene u ulju koštaju 482,00 kn (cijena je sa PDV-om)

Glavni kočioni cilindar košta 696,00 kn (cijena je sa PDV-om)

Pomočni kočioni cilindri koštaju 760,00 kn (cijena je sa PDV-om)

Specijalna gumica za kočnice košta 61,00 kn (cijena je sa PDV-om)
To su orginal dijelovi i kvalitetni tako da ce kociti.
Ali dzaba ako nije dobar majstor...
 
Na vrh