• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

volan i kočnice na imt 577(skip)

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
Pozdrav svima ako ima netko tko bi mogao pomoći oko sljedećeg,dakle na skipu iz 1984 g volan je poluhidraulički znači nije čista hidraulika te je s njim jako teško upravljati pogotovu kad je prednja kašika puna materijala onda je to nemoguća misija dali je netko upoznat koja je procedura ugradnje hidrauličkog volana i dali je pumpa koja je sad na njemu dovoljno jaka da pokreće taj sistem pumpa se nalazi na desnoj strani motora gledano iz kabine a na nekim 577 koje sam vidio je na lijevoj strani inače tu mašinu koristim za utovar stajnjaka i sveg ostalog šta mi je potrebno eventualno nešto za iskopat poravnat veliki problem mi pričinjavaju i kočnice kojih takoreći nema a zamijenio sam i glavni kočioni i ona dva cilindra na trubama te i kočinu tekućinu ali bez nekog značajnijeg napretka ako mi možete nešto savjetovati bio bih zahvalan pozdrav
 
B

Bobo

Guest
Ovako: Sto se volana tice, imas onaj servo volan koji se upravlja preko puza volana a ne orbitrolom?

Najlakse bi ti bilo da si nabavis neki orbitrol i njega stavis umjesto puza i problem rjesen za sva vremena!

Pumpa ce ti biti dovoljno jaka da tjera i hidrauliicni volan, jednako kao i servo. vjerujem da je kod tebe problem u ventilu koji nadzire rad cilindra i ja bih ga najprije pokusao malo dostelati.

Ovo je napravljeno na brzinu kod jednog covjeka, jer ga isto zezao original volan i sad koliko cujem da radi bez brige. Malo je u stranu, jer su mu smetale neke ceremonije od starog volana, al njemu nema ni veze, glavno da radi. Ko belarus ;) Cilindar je i dalje s desne strane, samo orbitrol s njime upravlja.


Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Sto s kocnica tice, cuj, rastavljaj sve i vadi van, pregledaj, podmazi sto se podmazat da, promjeni unutra sto se mjenjati treba i drugog rjesenja nema...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Volan ...ako je hidraulicni sigurno nije tako dimenziniran da je teže upravljati kad je prazan odnosno kad je pun..
Vjerojatno neki dio u sustavu nije ispravan ...
Ovako na daljinu je jako teško ..daj neke slike tog polu hidraulicnog sistema ..

Brijem da je skuplja ugradnja neceg novog nego popravag starog ..narociti kaj to nije neki "kinez" ..dakle dijelova ima


Kocnice ...
...jesi li dobro odzracio ?
Jesu li obloge i doboši masni ?
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
što se tiče neispravnosti sistema volanan pokušavao sam mijenjati taj hidraulički dio novim al bez napredka pa sam sve ponovno vratio na staro kaže mi neki majsotor da stavim glavu volana i hidraulički cilindar sa malo nekih prepravki sve će funkionisati ok a što se tiče kočnica sve funkcioniše sve je podmazano tamo imaju kao one lamele u trubama što koče ni one nisu previše potrošene sve dobro ozračeno svi cilindri novi neznam dalje
 
B

Bobo

Guest
Sto se tice volana, to sam ti i ja upravo napisao... stavi orbitrol (glevu volana), a ovaj cilindar mozes iskoristiti sto imas na SKIP-u. Samo moras pronaci neko zabaceni kombajn ili traktor koji na sebi ima orbitrol i prebaciti ga kod sebe... To ti je posao za jedno popodne...

Sto se kocnica tice, ne znam sto bih vise predlozio... Ako je sve sredjeno, podmazano, ozraceno, promjenjeno... to je onda TO...
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
Bobo kaže:
Sto se tice volana, to sam ti i ja upravo napisao... stavi orbitrol (glevu volana), a ovaj cilindar mozes iskoristiti sto imas na SKIP-u. Samo moras pronaci neko zabaceni kombajn ili traktor koji na sebi ima orbitrol i prebaciti ga kod sebe... To ti je posao za jedno popodne...

Sto se kocnica tice, ne znam sto bih vise predlozio... Ako je sve sredjeno, podmazano, ozraceno, promjenjeno... to je onda TO...
taj cilindar koji je trenutno na skipu nije kao svi klasični cilindri to je u principu sve što tu ima od hidraulike postavljen je na dugačku gurajuću sponu i pri pomjeranju volana on unutra otvara valjda neke ventile ili što već nema ništa više spojen je izravno na pumpu
 
B

Bobo

Guest
Pa jel nije taj ventil s vanjske strane cilindra i da iz tog ventila dalje crijeva idu u jednu i drugu stranu cilindra?

Nesto na ovu foru:
Obrisan neispravan link.

Ne vide se sva crijeva, ali koliko se sjecam da je ovakav cilindar vrlo lako moguce pretvoriti u obicni, na taj nacin da se iz kruga toka ulja izbaci taj ventil, pa da se iz orbitrola direktno spoje crijeva na jedan i drugi kraj cilindra a ventil nek stoji bez ikakve funkcije...
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
hm da moglo bi to bit nešto na tu foru samo nisam sad baš najbolje siguran pokušat ću to sve poslikat pa ako budem se sanašao sa imageschackom da to stavim onda će sve biti jasnije ok . do tada hvala na trudu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
joj lijepo izgleda ovaj klip BOBO

ne bih rekao da bi bilo lako da se prepravi posto je on ugradjen u jedan oklop klip nije ovoga precnika ima jos jedna cijev unutra
a kada bi izvadio onaj ventil pozadi ni tamo ne bi bilo lako da se spoji
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
e sada malo bolje gledam ovaj klip sa slike bi bilo lako za prepraviti

ovo sto sam napisao u predhodnom postu se odnosi na klip koji je na 577
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Netreba ti deblji cilindar ja imam skipa i imam isti cilindar i mota se odlično gotovo da nema razlike pun-prazan,najvjerojatnije ti nevalja pumpa probaj vidjet dali ti pumpa ima dosta pritiska kad traktor radi ???kad počneš motat na lajtung bi trebalo ulje izletit 5-10 metara....dali ima dosta ulja.??...ako je to ok probaj vidjet gumice u cilindru....meni je bila problem pumpa u radu jedva da je ulje išlo van,kad sam ju reparirao ulje šprica ko ludo...a što se kočnica tiće....zamastili su ti se diskovi....pomoći nema....rastavi i stavi nove....možda ti malo semerinzi puštaju i to je razlog...imaš za kupit baš za skipa pojačane u odnosu na 577....(znam koji je to posao jer sam to radio...skidaj zadnji kran,noseču šasiju, kabinu odšarafi da bi mogao do truba...3 dana posla....)
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
vinogradar kaže:
Netreba ti deblji cilindar ja imam skipa i imam isti cilindar i mota se odlično gotovo da nema razlike pun-prazan,najvjerojatnije ti nevalja pumpa probaj vidjet dali ti pumpa ima dosta pritiska kad traktor radi ???kad počneš motat na lajtung bi trebalo ulje izletit 5-10 metara....dali ima dosta ulja.??...ako je to ok probaj vidjet gumice u cilindru....meni je bila problem pumpa u radu jedva da je ulje išlo van,kad sam ju reparirao ulje šprica ko ludo...a što se kočnica tiće....zamastili su ti se diskovi....pomoći nema....rastavi i stavi nove....možda ti malo semerinzi puštaju i to je razlog...imaš za kupit baš za skipa pojačane u odnosu na 577....(znam koji je to posao jer sam to radio...skidaj zadnji kran,noseču šasiju, kabinu odšarafi da bi mogao do truba...3 dana posla....)

u petak mi dolazi majstor sa opremom za mjerenje pritiska hidraulike pa ću točno znat šta je neispravno znači kod tebe je isti ovaj princip i sve radi besprijekorno a što se kočnica tiče nisu masne al jednostavno ne koče sve sam cilindre stavio nove i nisu istrošene a što se tiče rastavljanja to je stvarno jako puno posla i ja sam gledao i baš bi se sve moralo skidat vidjet ću puno je to posla kako si ti zadovoljan sa radom zadnje kašike kod mene sad malo popušta odnosno pada skidao sam cilindre i nosio ih na repariranje kaže majstor sve je bilo ok nije ništa morao radit vidjet ću sa ovim u petak vjerojatno je do razvodnika da oni popuštaju
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Kod mene radi super ...a kočnice su sigurno masne(diskovi)unutra su masni to nemožeš vidjet iz vana...možeš stavit nove kočione i neznam šta ali ništa dok ne promijeniš diskove....a zadnji kran i meni propušta....tu pomoći nema...ja sam isto prepakirao cilindre i sam kompletne komande razmetao i promijenio sve gumice ali problem je što u njima ne brtve gumice već konusni elementi a na svakom od njih je mali utor (poderano) to je možda 1-2 desete ali na tom tlaku on propušta....namoj se uopće trudit popravljat....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako vam smeta popuštanje ,a cilindri su OK . na svaki cilindar ugradi kocioni ventil i uživajte u kopanju
 
A

agroslavonac

Guest
S kočnicama nije neki problem ako je sve promenjenoProblem je verovatno u one dvije šipke koje potiskuju klipove u glavnom kočionom cilindru naime one moraju imati jako mali zazor u slobodnom položaju kako bi se klipovi vratili na nulzi položaj i omogućili da nastali vakum povuče ulje iz posude za ulje.Tako isto mali zazor trebaju da imaju i klipovi u trubama kako kočnica ne bi odma bila tvrda.Ako je sve ovo podešeno i ako cijev od posude nije zapušena mora jednostavno da radi.

Što se tiče volana ako nigde ne curi ulje i ako pumpa tjera ulje onda trebaš skinuti prednji dio cilindra što ga veže sa sponom i tu pritegnuti jednu maticu sa vanjskim navojem tako da kugla koja pokreće razvodni ventil nema lufta,a u isto vreme da nije čvrsto stegnuta.Ako ti pumpa nije u redu to je lako prepakovati par o prstenova i semeringa košta oko 20 kuna i tjeraj dalje.Inače ovaj tip volana je daleko sigurniji od orbitola jer tamo ako zablokira čovjek se može ubiti na cesti a ovdje tjeraš dalje samo mehanički Ako trebaš detaljna uputstva piši na mail
 

DEUTZ FAHR

Član
Tu od
12 Sij 2008
Poruka
37
puknuti kaže:
Ako vam smeta popuštanje ,a cilindri su OK . na svaki cilindar ugradi kocioni ventil i uživajte u kopanju
mislim da nisam baš najbolje razumio taj kočioni ventil možeš li mi to molim te pojasnit .hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
DEUTZ FAHR kaže:
mislim da nisam baš najbolje razumio taj kočioni ventil možeš li mi to molim te pojasnit .hvala
Kocioni ventil je po funkciji kao blok ventil , samo kaj blok ventil uz sebe treba još i prigušni pa dodatno komplicira stvar ..a ovisno o primjeni , konstrukciji i još 150 razloga ,prate ga neugondni zvukovi kad otvori itd.
Kocioni (uokviren plavo) stalno na opterecenoj strani koci tlakom koji realno treba za održavanje tereta ..
Zamisli da je na ovom cilindru teret F
Prati na slici cjevovod "B " , kada dižemo teret , ulje prolazi preko nepovratnog i bez otpora ide u cilindar i diže teret .
Druga komora cilindra se prazni svojim cjevima , bez otpora

U stanju mirovanja nepovratni ventil drži tlak u cilidru i iako je razvodnik loš teret ne propada ... ;)

Kada spuštamo teret u gornju komoru cilindra nabijamo tlak koji preko "PIL" voda (smeđa crta) svlada oprugu u ventilu , pomakne zelenu strelicu i otvori put ulju natrag prema razvodniku ...
Ustvari ulje sada gura teret prema dolje ,kamo teret pada slobodno svojom težinom

Nadam se da si skužio ....tih ventila ima i duplih tj. radi prema opisu kad se cilindar uvlaci i izvlaci

2nbulqw.png
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
nepovratni ventil ne drži tlak u komandama već u cilindru a njemu propuštaju komande tako da mu nebi to pomoglo....
 

Najnoviji postovi

Na vrh