• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ovo je vrijeme cisto uzas. Ako su dobro nabijene bale nista im nece biti, budu mokre odozgo jedno ,2-3 cm. Samo ostavi da se osuse, nikakvo bacanje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
A da se voziš po desnoj traci, da te ne moraju obilaziti po njoj?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
krenul je od TPK (žitanjk) tip s tamičem prek slovonske/ljubljanske ili kak se več tad zvala , naravno po ljevoj traci ..svi ga zaobilaze po desnoj , trube , mašu ...
Nakon par semofora suvozača je bilo sram pa prigovori šoferu zakaj se ne makne u desno ..Pa kaj , ionak na savskoj idemo ljevo -odgovori ovaj
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nama je prvo unistilo usjeve a onda i kucu krov ocupalo samo za krov kuce treba 10000 eura.
Krumpira nije ni pola ostalo ,zelja pola ostalo ostecenog kukuruz razbusen jako .
Ova godina je presudna za propast za nas koji zivimo od poljoprivrede
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kad, sad na friško? Strašno... Krumpiru nebude ništa, i mojeg je led pomalčirao, u roku 10 dana se skroz oporavio...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da ma taman je u cvijetu bio ,sad ga pola nema isli smo odmah sa zastitom.
Bas nas je raspalilo tek smo danas struju dobili
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ova kiša sad već pretjeruje, i uopće po prognozi neće prestati par dana. Od sinoć kad sam stavio kišomjer do sada napadalo 35 litara po m2. Bit će zanimljiva berba kukuruza..povuci..pa ga potegni..u blatu. Na ovu kišu još samo treba jači vjetar i kukuruzi će ovako izgledati.(slike posuđene od kolege s drugog foruma).
 

Prilozi

  • 20170918_130227.jpg
    20170918_130227.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 113
  • 20170918_123120.jpg
    20170918_123120.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 115

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ma bit će još lijepog vremena do Svih Svetih, ali ja imam problem s tikvama. I s krumpirom. I repom. I kupusom... A lijeva ko da ga treba. Da nisam podrivao, do sad bi već sve plivalo...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Baš ljepo pada mogu sanjat da zavezem kombajn za krumpir u njivu...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mrazevi sve češće kasne od uobičajenog doba.
Ih, i dobro, i nedobro.
Meni trenutno odgovara i snijeg do koljena - ne bih imala ništa protiv.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene je već u nekoliko navrata bilo malo bijelo jer sam u kotlini. Danas je bil pošteni mraz. Na vodi za kokice se napravil tanki sloj leda.
Ne znam kak bu na taj mraz reagirala rauola na kojoj su se počeli pojavljivati prvi cvijetovi.
 
Na vrh