• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Vremenske prilike-neprilike

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Dajte molim vas! 🤜
Od čega bi živjele osiguravajuće kuće.:mad: Tko ima dionice CO?:unsure:
Kakve veze ima ko ima dionice CO. Pa nije da ce osnovati firmu i raditi s gubitkom? Kaj je s tobom? Osiguraj usjeve i ak se desi osigurani slucaj dobis naknadu za stetu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,849
Ne kužiš!
Nema protugradne obrane i moraš platiti osiguranje! Sigurno tim društvima ne odgovara obrana sa raketama.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Ne kužiš!
Nema protugradne obrane i moraš platiti osiguranje! Sigurno tim društvima ne odgovara obrana sa raketama.
Ti ne kuzis, nije u interesu isplatiti osiguravajucem drustvu stetu, a svaka mjera zastite je dobro dosla. Sva osiguranja u poljoprivredi generiraju gubitak i to u omjeru 1:3. I sad trebas negdje generirati drugdje dobitak da bi pokrio gubitak na poljoprivredi. Mislis da je to jednostavno?

Drobis bez veze....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kak im se nebi isplatilo? Pa nema tuče svake godine, to ako jednom isplate ni ne osjete, kolko godina niš ne isplate a ti stalno plaćaš osiguranje. Tak da.. Imaju oni masnu korist od toga ako nekome i isplate.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
A, kako tek vrše procjene štete. Inače izgleda da danas pišem "kišne vure"
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A i u HR prvi ozbiljni zimski dan... Temperatura u Trilju: 20220125_075158.jpg
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Srtan put,nekad sam tam stajal na kafi,poslije mosta onaj restoran nadesno prema Imotskom. ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Čitam da prognoziraju početkom drugog mjeseca hladni val i i dosta vlažnog zraka. Kod nas navodno i dosta snijega.
Moram pratiti prognozu, pa ak bi tako bilo krenut izorat kaj sam planirao prije tih minusa i snijega.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Samo ti čekaj, ništa ne budeš propustio.
Ne pamtim nekih jačih snijegova u veljači zadnjih sedam godina a i prije - ja pred kraj siječnja svake godine palim termogen u malom plasteniku za proizvodnju presadnica i "na rijetke svetke" sam hodala po snijegu kontrolirati noću radi li termogen dobro.:)
Ostavi si posel za po toplijim danima za sljedeću snježnu sezonu. :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Samo ti čekaj, ništa ne budeš propustio.
Ne pamtim nekih jačih snijegova u veljači zadnjih sedam godina a i prije
Prošle godine 31 siječnja palo kod mene oko 25 cm snijega😉
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Bah, ti na bregima......:)
Mi na ravnome ćemo uskoro vama na bregima plaćati ulaznice da vidimo snijeg.
Nadam se da bu u cijenu biti uračunan i čaj i sendvič sa baranjskim kulenom.
Ok, ne mora biti baš baranjski, može i kulenova seka, ali da je kruh barem chia čakovečkih mlinova ili njemačka žemlja. Može? :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Užarila se ko da joj se upalila regeneracija dpf-a :hahah:
 
Na vrh