• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 41

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Mi smo imali problem.. i to žešći..

Radili smo sa Tornado Extra šapgom ( tip 500 plava ) i sve je bilo super, i kada smo otišli u drugu poljoprivrednu trgovinu, uzeli istu tu špagu, da smo saznali da je to ipak bila kopija...
Nemaš pojma kolko znači špaga, mi smo sa ovom prije radili sve super, ne razveze mozda 1, a sa ovom kopijom špage, napraviš jedan krug samo je 1 zavezana... Najvjerojatnije ti je do špage ( tako je meni bilo ), namota se puno špage, pa nemoze proci, i nece da se "otkaci" sa onoga petljača... Probaj da ides sa puno vecim gasom ( obrtajima kardana ) jer onda kad on naglo udari od sjeno, ono ce da trgne tu spagu i mozda je svuce sa petljaca... vjeruj mi, sve sam to prozivio :D

Sretno
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da ,,,,,:madmana: moguće jer sam do sad koristio austrijsku špagu tip 400 plavu al mi ponestalo pa sam od kolege posudio dva klupka slovenske,,,, tornado tip 400 i neće ,,,, al nije odmah počela zafrkavat nego nakon nekih 100-150 bala.
Nebum ništa dirao dok ne kupim drugu špagu.
Koja je razlik između tip 400 i 500 , mislim dal bi welgerica radila (vezala) tip 500 ,,,, čuo sam da je 500 deblja i da ju nemože provuć kroz petljače mislim da ju raspertla. Neznam tak sam čuo pa pitam.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Da ,,,,,:madmana: moguće jer sam do sad koristio austrijsku špagu tip 400 plavu al mi ponestalo pa sam od kolege posudio dva klupka slovenske,,,, tornado tip 400 i neće ,,,, al nije odmah počela zafrkavat nego nakon nekih 100-150 bala.
Nebum ništa dirao dok ne kupim drugu špagu.
Koja je razlik između tip 400 i 500 , mislim dal bi welgerica radila (vezala) tip 500 ,,,, čuo sam da je 500 deblja i da ju nemože provuć kroz petljače mislim da ju raspertla. Neznam tak sam čuo pa pitam.

ma kaki da nemoze.. AP 61 Tornado extra tip 500.. Dere ko luda, na 8h mi razvezala 10 bala... pa ti ppogledaj dal to valja :D
Kupili smo kopiju špage i sve je ošlo u k............
Nakupi se špage na onom krugu kod petljača, pa nemože špaga prolazit, to je problem :S
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Da ,,,,,:madmana: moguće jer sam do sad koristio austrijsku špagu tip 400 plavu al mi ponestalo pa sam od kolege posudio dva klupka slovenske,,,, tornado tip 400 i neće ,,,, al nije odmah počela zafrkavat nego nakon nekih 100-150 bala.
Nebum ništa dirao dok ne kupim drugu špagu.
Koja je razlik između tip 400 i 500 , mislim dal bi welgerica radila (vezala) tip 500 ,,,, čuo sam da je 500 deblja i da ju nemože provuć kroz petljače mislim da ju raspertla. Neznam tak sam čuo pa pitam.
tip 500 je tanja od tip 400,sve sto ti je broj veci to ti je spaga tanja
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
tip 500 je tanja od tip 400,sve sto ti je broj veci to ti je spaga tanja

e to nisam znao... A kakva je onda razlika u tome, mislim izmedju tip 400 i 500, samo o debljini špage ili ima još nešto ?
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
pa ako je spaga od istog proizvodjaca tipovi se razlikuju samo po debljini a samim time i duzini spage u klupku jer sto je deblja spaga ima je manje u klupku
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
pa ako je spaga od istog proizvodjaca tipovi se razlikuju samo po debljini a samim time i duzini spage u klupku jer sto je deblja spaga ima je manje u klupku


Vidiš to nisam znao,,,,, bravo majstore,,, uvjek netko zna :partyman: :drinkers:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
sve balirke kod kojih je mehanizam dobro podesen tj da vezu, a da su vitalni dijelovi na mehanizmu mislim na petljace i ostalo nisu potroseni bez problma rade sa spagom tip 500,tip 400 ili 300(radi lakseg vezivanja) koristi se obicno na presama koje su dosta izbalirale pa su im vitalni dijelove na mehanizmu potroseni
 
B

brajce92

Guest
ja imam takvu balirku,bude takvih problema kada stavim spagu od drugog proizvodjaca
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Da ,,,,,:madmana: moguće jer sam do sad koristio austrijsku špagu tip 400 plavu al mi ponestalo pa sam od kolege posudio dva klupka slovenske,,,, tornado tip 400 i neće ,,,, al nije odmah počela zafrkavat nego nakon nekih 100-150 bala.
Nebum ništa dirao dok ne kupim drugu špagu.
Koja je razlik između tip 400 i 500 , mislim dal bi welgerica radila (vezala) tip 500 ,,,, čuo sam da je 500 deblja i da ju nemože provuć kroz petljače mislim da ju raspertla. Neznam tak sam čuo pa pitam.

koliko sam upučen što je veći broj tipa špage to je špaga tanja npr tip 350 je deblji od tipa 500
ja imam balirku kola i radi bez greške kad sam promjenio tip špaga imao sam problema ali mi je kolega pokazao i samo sam na njoj doštelao neka dva vijka valjda koja donose špag na petljaće tj. doteže ih da petljač može napraviti čvor i radi sad bez problema
 

welgermeki

Novi član
Tu od
7 Lip 2012
Poruka
4
Drustvo naso sam problem ustvari sam je se pokazo
puko mi je veliki zupcanik koji okrece petljace
imal ko da zna gdje mogu nabavit uzeo bih kompletnu osovinu sa svim da se rijesim problema
ovamo sam sve zvao niko nezna blizu sam i slavonije ako ko zna nek javi
HVALA
065 689101 majstor mika nazovi coeka i pitaj to se kaze disk pozdrav
 
E

Emirr

Guest
Drustvo naso sam problem ustvari sam je se pokazo
puko mi je veliki zupcanik koji okrece petljace
imal ko da zna gdje mogu nabavit uzeo bih kompletnu osovinu sa svim da se rijesim problema
ovamo sam sve zvao niko nezna blizu sam i slavonije ako ko zna nek javi
HVALA

imas dijelove kod Steve u Tutnjevcu prije Ugljevika evo ti i broj ..065/613-636 ima sve moguce dijelove..

Pozdrav drustvo na forumu.
Interesuje me koja je cijena novih petljaca za welger 41 i da li su kvalitetni?
hvala na odgovoru

8o km kod nas u okolini Tuzle
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

Zetor 5745

Guest
Problem sa welgericom AP41

Pozdrav svima,novi sam ovde.Skoro sam kupio Welgericu ap41,nikad prije nisam se susretao sa balirkom,i pojavio mi se problem,desnu stranu bale odvezuje ili ne zaveze.Do sada sam izbalirao oko 2500 bala i ni jedna lijeva strana bale se nije odvezala,samo desna.I to nekada cesto,nekada malo rjedje.Ima li neko ko bi mogao pomoci,bio bi jako zahvala.Unaprijed hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Pozdrav svima,novi sam ovde.Skoro sam kupio Welgericu ap41,nikad prije nisam se susretao sa balirkom,i pojavio mi se problem,desnu stranu bale odvezuje ili ne zaveze.Do sada sam izbalirao oko 2500 bala i ni jedna lijeva strana bale se nije odvezala,samo desna.I to nekada cesto,nekada malo rjedje.Ima li neko ko bi mogao pomoci,bio bi jako zahvala.Unaprijed hvala
prvo pogledaj taj zatezač špage koju stranu ti odvezuje dali špaga ostane u njemu ili se izvuče prije nego se okrene petljač(ako se izvuče špaga dotegni šaraf s oprugom) zetazač tj držač špage ti je onaj dio prije petljača što ima na sebi kao rog, ako je to u redu onda ti se izrabio petljač ili samo kljun petljača koji drži drugi dio špage i radi čvor. držač špage nesmiješ podmazivati s ničim a petljač možeš malo posprejat s wd40, jer se nakupi prašina pa ponekad nezavezuje dobro.
 
Z

Zetor 5745

Guest
pa izgleda da ispusti onaj drugi kraj spage koji igla donese na kraju,posto na prvom kraju bude cvor,al negdje ne uspije uhvatiti taj drugi kraj da i njega sveze,nema sta nisam radio,zatezo,otpustao taj saraf s oprugom,mijenjao zice one sto drze spagu,lijeva strana perfektno radi,ni jednu do sad nije odvezala,samo desna zeza.Jednom izbalirao oko 60 bala i ni jednu nije odvezala,ja se taman obradovao da je napokon uredu,a onda balirao zob,pa poce svaku drugu odvezivati,pa onda nekih svakih 15-20 odveze,kako kad.Lijep pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
nek ti netko ručno vrti kardan, a ti iza kad uključiš paljenje gledaj kada igle podignu špagu i kada se počne okretat zupčanik na kojem je držač s onim rogom, pomočnik neka lagano okreće a ti usporedi razmak lijeve i desne igle s tim držačem, jer možda ti je ta igla malo savinuta pa ponekad ne zahvati špagu ili je taj rog malo savinuti. evo na ovoj slici se vidi taj držač špage koja mora biti u njemu sve dok se rog neokrene da zahvati drugu špagu. http://i26.tinypic.com/5cbvcy.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

Zetor 5745

Guest
bila mi je igla kraca,pa smo to napravili,sad idu jednako,ali opet je zezalo.A onda smo otkrili da ispod onaj dodavac spage,valjda se tako zove.Stose nalazi ispod one ploce gdje su petljaci,sto skida spagu sa zice i nabaci na petljac,on promasi spagu i ne nabaci je na petljac.Pa je otac juce nastelovao,i juce je otac preko 100 komada izbalirao i danas ja nekih oko 40 i ni jednu nije odvezalo.Nadam se da je sad ok.Jel to mogao biti problem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
bila mi je igla kraca,pa smo to napravili,sad idu jednako,ali opet je zezalo.A onda smo otkrili da ispod onaj dodavac spage,valjda se tako zove.Stose nalazi ispod one ploce gdje su petljaci,sto skida spagu sa zice i nabaci na petljac,on promasi spagu i ne nabaci je na petljac.Pa je otac juce nastelovao,i juce je otac preko 100 komada izbalirao i danas ja nekih oko 40 i ni jednu nije odvezalo.Nadam se da je sad ok.Jel to mogao biti problem?
normalno da je. zato uvijek treba ručno okretati i onda se sve vidi koji dio neradi dobro.
 
Z

Zetor 5745

Guest
normalno da je. zato uvijek treba ručno okretati i onda se sve vidi koji dio neradi dobro.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=a1MHHk4gNBg[/YT]
pogledajte kako sad ide,bez greske :supz: ,cetvrta spora i 1500 obrtaja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temsi97

Novi član
Tu od
7 Svi 2012
Poruka
17
Re: Welger 41

pozdrav imam welgera 42 i da li moze on koristit spagu tip350 i da li moze koristit tip 600 posto je jeftiniji
 

Najnoviji postovi

Na vrh