• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 41

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Re: Welger 41

Moze koristiti i jednu i drugu,samo ti je 600 tanka i sijece petljace i pravi kanalice na iglama. Kod mene na ap 42 i ap 52 koristimo tip 500, a radio sam i sa tip 320 jer su dosle u njima i nikakvih problema.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Re: Welger 41

Nije baš tak jednostavno i 350 i 600, ako je kvalitetna špaga npr. TEWE, nijedna neće jesti metalni dio. Bez podešavanja zatezača špage nemože koristit obje, ova tanja če biti razvezane bale.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Re: Welger 41

Ako su ispravni petljaci i sve ostalo nece razvezivati ni jednu spagu. Ovdje kome god ne veze kriva im spaga,a vezacki mehanizam katastrofa. Kao sto sam prije napisao koristim 320 i 500 bez kakvih podesavanja bilo cega i nema nesvezanih bala. Jedino ako je problem bas problem na 5000 jedna ne svezana(prosjek).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal netko zna od kad do kad je godina proizvodnje Welger serije 1 ??(41,51,61...)
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Prestala sedamdesetih, a pocela krajem pedesetih
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Šanana, da malo preciziramo, 41 od 7. mjeseca 1968 do 10. mj. 1988, 61, od 02.1969 do 09.1979, 71 od 08.1968 do 06.1979. a 51 samo iz 1972 godine.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja onda držim da je moja tamo oko 1970. godine definitivno :)


Ajd mi još samo navedi od kad do kad se pravila AP 42 pošto je to ralativno noviji i mlađi model, a takvu namjeravamo kupiti da zamjeni staru 41.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Isti slučaj sam i ja imao, prvo 41 a sad imam 42.
Ona se proizvodi od 1974 do 1983, a detalje ti šaljem na PP.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Šanana, ako imas original felgu na njoj, onu malu zutu ispod pick up-a, na njoj ti pise godina proizvodnje balirke, zapravo pise godiste, znaci zadnja dva broja od godine..
Na mojoj pise sad neznam tocno, jel 73 ili 74..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Joj Joj Ivek??? pa ak je i original felga, nemora značiti da je baš od te balirke..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Zakaj nebi bila od te balirke ako je jos njezina felga na njoj s kojom je balirka izasla iz tvornice?
Pa nisu valjda na Welgerove balirke stavljali felge od John Deere-ovke, nije to Imt..
Al kuzim kaj hoces reci, mozda je neko npr s 45 stavil felgu na 41.. Zato sam napisao original.
To za godinu proizvodnje mi je rekao jedan majstor za balirke i bas sam gledao na par Welgerica i tocno pise godiste na toj maloj zutoj felgi..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Već sam mislil da me ne kužiš, ali sve OK, welgerice imaju pločicu u blizini kardanske osovine, dali sprjeda ili sa strane, uglavnom u blizini...ali ni to nije 100% sigurno da je od nje, znaš da su preprodavači školovani ljudi.
 

Prilozi

  • welger, tvornički broj.jpg
    welger, tvornički broj.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 140

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ima još jedan broj na felgi sa 2 broja,plus 1, kao 4-74, to bi moglo bitikao mjesec i godina BTW na traktoru steyer imam takve brojeve, ali s različitim godinama, prednje,zadnje,godište traktora.
 

power

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
114
Pozdrav
Imam welger 41. I imam problem s vezom. Prije je bilo manje a kako mi je pukao kardan sa strane, sad malo cesce. Naime koliko sam uspio vidjeti kad okrene petljac nece da uhvati obe spage mislim nece da ih stisne onaj kljun (jednu stisne druga se samo odmora od petljaca) pa se samo izvuce iz cvora kad spadne s petljaca
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Moraš rastepst petljače i poštelat zupčanike ,a i sve drugo, kažeš da ti je bio kardan puknut, znači moraš poštelat sve.
Hod klipa (napred-nazad), igle (gore-dolje), uvlačne ruke za sijeno (obje gore -dolje) zatim petljače (otvaranje, prolaz špage, zatvaranje, vezanje, rezanje, stezanje čvora te ostavljanje špage za drugu balu.
Teško je to riječima opisat kak se to sve štela. Ima tu fest posla a sve mora bit u milimetar da bi radilo odlično.
Najbolje da imaš kakvog meštra koji se bar neš kuži u balirke.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Decki idem sutra gledat neku balirku ap 43, na kaj da obratim posebno paznju osim standardnog pregleda? Kaze covjek da je pukel onaj dio na petljacu koji hvata spagu, ono zavinuto kao rog, a da je inace radila dobro
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Proba ti je najbolje gledanje.
Ja kad sam kupovao par bala i razvezivao i 50 komada napravio sve ljepo.
Cvor mora biti ljep da ostane špage inače razvezuje.
Kod welgera pogledaj jel ima lufta na batu .
I pregledaj da nije šta vareno ili nezz svega ima.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Decki koji kardan ide za balirku ap 41, koja duljina? Mogu biti obicni krizevi ili moraju biti lamele, jednosmjerni kardani ili?
 
Na vrh