• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 45

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Re: Welger ap 45

Ako neko ima krs od balirke onda bi mu bilo puno i 50 bala za pola sata. Baliram prvom brzohodnom sa kinezom,a to je negdje izmedju prve i druge od IMT 539. Kod mene nema njiva manjih od jednog hektara tako da ima prostora za gasanje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Welger ap 45

E tak ja teram i moju 41. Nikad pun gas, probali smo dok je tek bila kupljena pa su se zupčanici na paljenju srunili.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Re: Welger ap 45

E tak ja teram i moju 41. Nikad pun gas, probali smo dok je tek bila kupljena pa su se zupčanici na paljenju srunili.

nema potrebe za vecim gasom to je samo uzaludno trosenje goriva. skoro sam gledao jedan video gdje momak balira sa imt 539 i nekom balirkom8nisam zapamtio koja je) drugom sporohodnom pod punim gasom. a pri tome je balirka pa gotovo prazna.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Welger ap 45

Nama su rekli kad smo kupili davne 1998. balirku i išli se malo raspitivat kak se to tjera da nek ju samo nafrljimo pun gas i koliko može u sebe tak brzo tjerati.
I išlo je na komad i onda paf, ode sve u vražju mater.
E onda je došel jedan stari maher iz njemačke sa rezervnim djelovima, složio nam balirku i reko kak se balirka tjera do nekih1500 okr kardana i toga se držimo i od tada nikad više nikakve havarije, a tjeram ju s raznim traktorima, od 40 do 100 ks
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Re: Welger ap 45

valjda si mislio obrtaja motora ,a kardan bi trebao da ide na 540.ja i moji radimo ovako vise od deset godina i nikada nismo imali neki veci kvar.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Welger ap 45

Ma da, na obrtaje motora, krivo sam nakucao!
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Jel ima netko katalog balirke Welger ap45 čini mi se da sam ga negdje na forumu vidio al ga nemogu naći. Hvala unaprijed :)

Poz svima koji ovo čitaju, jel ima netko da zna gdje ima neki katalog od Welgerice ap45?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Welger ap 45

Poz svim formurasima, imam balirku welger ap45 dobro me sluzi ali katkad lijeva strana bude puknuta spaga kod čvora ili spaga ostane zavezana na sledecoj bali.
Pa jel bi mi netko mogao reci sta da napravim da se to nedogadja. Hvala unaprijed!.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Ma ne kad bude prekinuta kod čvora da držač ispusti onda nebude čvora sa jedne strane špage
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Može mi koj kazati točne gabarite kanala ove balirke na izlazu?Širina in višina?LP hvala.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zdravo Zetor da to mislim ja.Ma razpitivam se jer sam mal oradoznal,ma razgovarali smo sa soradnikom,koji tako ima,al mi ni znao ubjasniti ništa o tom.Pa da približno onda znam za njezinu kapaciteto.Lp Hvala.Ne žuri se!
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Dimenzija ti je 46x36, koliko se sjecam. A sto se tice kapaciteta nije ti neki bas dobar, dosta je spora.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ok ,ok hvala na odgovorima,ali nije mi jasno ni to,da imata dvije omenejne od vaju Welgerice isti izlazni kanal(45 i 52)al kažeta,da je jedna dosta brža prema drugi.Kako može biti brža,ak je izlaz isti?Možda napravi 52 više hodova na minuto ??Kod mog komšije vidim ja na oči,kako jede klassova (serija počinje sa 6x-nezanm točno ili 60 il i65)dosta brže od moje Vazzolar sa kanalom istim kao AP 45,ali normalno mi je to,jer ima ona za barem 3 ili 4 cm viši kanal.
Lp
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
@Reider razlika je u prenosu i jos nekim stvarima pa je ap 52 brza, cak je i ap 42 brza od ap 45 a ima manji tunel.
 

Najnoviji postovi

Na vrh