• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 45

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Zanimivo.kad kažeš riječ prenos to ne može biti drugo,nego,da napravi više okretaja na minuto.
Koliko gledam sa videja mi se čini,da ima veči kanal punjenja pred klip ta 52-ka.I brže puni pred klip.Moja imala je na stropu između vila nekvo jako traverzo navaren oneoriginalno dodatno sa strane prijašnjih vlasnika,pa po moje ji to više smetalo nego obavljalo korist.Pa ju skinijo i budem pokušal bez nje.kanal mi je ova traverza višine 30 mm toliko snižala.original je stavljena između vil po cjeloj dužini kretanja vila šipka ogrogla puna fi25mm,ali on navarijo kvadratno šipko 60x30 mm još na njo...Čini mi se to bezveze.Kad bi to bilo potrebno firma bi to več sama napravila.
No malenim poljoprivrednicima brzina rada nije jako bitna,ali možda samo malo prije kiše heh.Ma opet sam sad dopoldan ja za mojo nekve sitnice radijo na tokalici.I dosta rada me još čeka:(whew):
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Kod ap 45 najveci problem su dodavaci koji imaju osigurac koji puca cim uhvati malo vise mase, ima manji zamajac i jos toga.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Čuj pa kako su namješteni ovi osigurači?To je inače možda maleni tanak vijk koji pukne kot opterečenja i vile se samo zapro nazad ili kako?
Moja ima drvene vile i morem kazati da ima dobrih i loših lasnosti-Dobre su da puknu kad vile padnu iz faze ili da bi se zamašilo polnilni kanal,to mi se jedanput dogodilo,al loša je da treba jih napravitit tada nove i čini mi se,da ne podavajo tako dobro mrve pred klip kao iz čelika,jer čelične mogu biti oštrije i tanje.Inače ima moja direktni pogon vil na lance.Bez osiguranja.
 

Zetorr

Član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
97
Welger ap 45

Imam problem sa balirkom Welger ap 45, igle mi idu gore dolje na svaki krug, nekači mi označeni dio, molim pomoć.
 

Prilozi

  • 01213.jpg
    01213.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 215

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,681
Jel zna tko kolika je njena ukupna dužina? Jel duža od 5 metara?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Da bi to saznao moraš imat pomoćnika koji će ručno okretati zamajac, naravno kad balirka bude skroz prazna, a ti budi iza i ručno uključi vezanje i prati kad igle krenu prema gore i prema dolje, sigurno češ vidjeti u šta udara ili struže ta igla.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Treba nastaviti iglo na nosaču,gdje je prišraufana.A kod mene nekom liku,koji prvi put je dobijo prešo u ruke imao naopako konop vstavljen(nije imao kroz potrebne vodilice iz plastike,pa mu jo uvijek jedno lomilo.Imao jo par puta zavareno.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ovo označeno na slici, šta ga drži da se ne okreće? I dali to treba sve dole da se otkloni kvar? Ne vidim nigdje gdje ga šta drži, nema mjesta da se vidi.

Vidi se na slici da nije u položaju u kojem treba biti.

3a0470982fa2ffbf4acafac59a2dda20.jpg
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
To bas tako i treba da stoji. Ravni deo zupcanika iznad sto bolje da naleze na tanjur.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Mislim da krivo gledaš, ovo u kvadratiću označeno i ne stoji dobro jer ne veže, taj dio se vrti, a trebao bi biti fiksan, kao i na drugoj strani.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
A taj komad ima zadatak nagovoriti vezač da zine,upravu si on mora stajat.
Zupčanik dolje mora ici i nagovori ga da se neokrece, vjerojatno štift.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Skini kompletan petljac, izbij stift na malom tom zupcaniku od petljaca i izvuci petljac i vidhet ces u cemu je problem, 10min posla, tacnije 5 sarafa za odvrnut.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Šima..nadam se da si riješio..ako se vrti samo petljač, ili je pukla njegova osovina ili kajla koja drži petljač s zupčanikom.
 

Prilozi

  • petljac-balirke-welger-slika-36177254.jpg
    petljac-balirke-welger-slika-36177254.jpg
    23 KB · Pregleda: 35

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Kod tebe fali jedan dio na slici što je sličan ovome na mojoj slici, uglavnom pukao je taj štift što se vidi na mojoj slici.

6df90191d14cc092aa39cfaca50f7933.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
20847

20848

20849

U čemu je problem, neće da veže ni jednu stranu i to samo odjednom. Nije ništa lupilo, stalno je radila i išla fino.
Špaga ima u obje igle, lijevu stranu uopće nije uhvatila, na desnoj kao što se vidi uhvati samo ovako i nakuplja špage.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako sam vidio već na par welgera da se dogodi.
Čovjek izvadi špagu zategne pa opet nekad brdo bala razvali nekad ništa.
Potrošila se.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Treba podmazati mehanizam. Na prvoj slici se vidi da lager iznad opruge ne vozi po bregastoj nego je odvojen iz čega proizlazi da su pridrživači spage ostali zaglavljeni. Nekom polugicom vrati lager pa sve dobro ispuši i podmaži .
 

Najnoviji postovi

Na vrh