• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 45

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Treba podmazati mehanizam. Na prvoj slici se vidi da lager iznad opruge ne vozi po bregastoj nego je odvojen iz čega proizlazi da su pridrživači spage ostali zaglavljeni. Nekom polugicom vrati lager pa sve dobro ispuši i podmaži .

Podmazano je.
El bi se smjelo na brzinu to miniwas-em ostavit na suncu i dobro podmazati onda, nisam ju nikada oprao niti je ikada pokisla, samo malo rukom očistim.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam prao i odmah podmazivao ali najbolje da radi poslije toga da ne hvata hrđa
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Slažem se sa Malim prati treba i kanale kod vila jer se tamo hvata prašina pa kad pokisne napravi blato koje je idealno da počinje truliti. Inače jesi li uspio odblokirati pridrživače spage?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mrsima, to se meni dogodilo na mojoj 45 sad pred koji dan, isti slucaj, nisam od prve mogel skuziti sto je, al sam onda vidio da se taj mali lager ne vozi po bregastoj, pa sam ga vratio rukom, i vozi dalje.
Ove spage obavezno ocisti rukom s petljaca da se tu ne nakupi i zavuzla, da ne preskoci peljac ili pukne kuciste.
Ja ju isto nikad nisam pral, to oko petljaca svaki dan ocistim rukom i ispusem.
Inace, strasno se bojim kvarova na petljacima jer majstor koji mi je to slagal, umro je, a vise u okolici 100 km ne znam ko se razumije u to.

Sad bi moral mijenjati one drvene klizace na batu, ali nebi ju znal vise sam staviti u fazu prilikom sastavljanja, tak da bez majstora je tesko jako.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Šima, umjesto pranja, ja bi ju radije dobro ispuhal kompresorom.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Da, vratio sam ga bez problema.

Nemam kompresor osim na traktoru.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ivane ne trebaš se bojati faza na balirci jer je ne diraš. Vade se zadrživači bale "ribeži" otpusti se zvijezda mjerača bale , izvadiš centralnu bolcnu klipnjače,izvadiš nož na klipu i izvučeš klip van. Nemoj kupovati klizače već ih napravi kod nekog drvnog majstora ,malo ih uroniš u ulje i štelaš visinu. To budeš vidio dali treba dodati ili oduzeti pločice koje se nalaze između klipa i klizača.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Naravno letve kad napravis preselit moras tiple za šarafe, posao idealan kad se nema sta raditi, polako krenes pa pitas kad zapnes.
 

Asko62

Novi član
Tu od
19 Kol 2019
Poruka
1
Kakve su balirke Velger 45
Imal kakvi problema.
Jer sam mislio uzet sebi velger 45
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Razlike su kao prvo u godini proizvodnje,širini i visini bale,sistemu pogona klipa,klizanju klipa i cijeni.To je osnovno,sistem vezanja skoro isti.
 

AltairAC

Novi član
Tu od
5 Srp 2015
Poruka
9
Jedna strana je prestala vezati bale. Skinuli smo taj petljač i dvije stvari su sumnjive:

5RyYX46[1].jpg

Ovaj dio na kojeg pokazuje bijela strelica ima puno više lufta na toj strani na kojoj ne veže bale tj. kad je spojen na balirku, taj dio se može (ručno) micati puno više nego na onoj strani na kojoj je sve ok. Rupa na koju pokazuje zelena strelica je prazna. Jel tu ide neki štift ili ?

Još jedna slika odozgo:
DSC_0160.jpg
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Taj deo o kojem pises iznad petljača u sebi ima stift i on se neokrece,znaci postoji mogućnost da je puko.
A njegov zadatak je da kljun zine kako bi uhvatio špage.
Rastavi slobodno pa ce ti se samo pokazat.
Čini mi se da je na nosaču petljača vidljivo da se okreće zajedno sa petljačem.
 

Lukaa

Novi član
Tu od
14 Tra 2021
Poruka
11
Screenshot_20210415-225617_Chrome.jpg

Na ovome dijelu se nalazi nozic za spag...i sad kako da ja taj noz ustelujem da bude jednak oba dvije strane. Pomocc
 

Prilozi

  • Screenshot_20210415-225617_Chrome.jpg
    Screenshot_20210415-225617_Chrome.jpg
    22.5 KB · Pregleda: 4

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Nema se tu što štelati,kad sastavljaš onaj dio zupčanika gdje je kao zabrušeni, se naslanja na tanjurasti zupčanik. Znači oba dva mala u isti položaj. Lijeva i desna strana moraju stajati isto.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Najvjerojatnije ti je pukao štift - čivija na malom zupčaniku,pa se zakrenuo zupčanik u odnosu na osovinu.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
To su dva različita vezača,nožići kakvi su na njima su isto različiti samo desni tip treba biti dobro naoštren.
 
Na vrh