• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Welger AP 52

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Koliko se oni serafici sa federima ili kako ih vec zovete stezace spage smiju dotegnut?,u mene je bio problem sto mi je desna strana bila kraca i labavija,pa sam desni dotezac spage dotegao na pola,a lijevi nije trebalo malo, posto je ta strana bila ok... e sad mi je nekako na desnoj strani gdje je dotegnut zatezac spage...spaga bas napeta i tesko ide na sprem lijevog dotezaca,da to sta nece skoditi? il da popustim pa da budu jednako stegnuti,ali onda mi desna strana kraca i labavija,jel zna ko kako to srediti i kako je kod vas na 52...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Popusti dokle će bale biti ravne, a ovako stegnuto može ići do kraja klupka, ali nikako u čvoru ako si spojio dva klupka špage. Prati kad ti je špaga pri kraju klupka ako su spojene, i onda popusti da bude normalno i kad špaga prođe i uzima s drugog klupka nazad zategni i teraj.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
ma to znam ako su dva klupka spojena onda pratim,pa popustim spagu da prode cvor...

al nije to fazon,vec me interesuje koliko se stezaci spage smiju dotegnut? posto mi je desni zatezac stegnut jako a lijevi slabo,i u tom slucaju su mi bale jednake vecinom... kako je to kod vas,kako stimate da su bale jednake?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ako te fazone znaš, onda možeš toliko zategnut dok špaga ne pukne kod zatezača ili se izvuče iz držača špage, i to ti je fazon da je bila previše stegnuta.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
kako su kod vas podeseni ti zatezaci spage?,nisam imao priliku u iste balirke da pogledam u koga,posto kod mene niko i ne posjeduje 52....

danas sam balirao slamu i otpustio zatezace spage do kraja da budu jednaki,i odmah mi desna strana gledajuci od pozada balirke za nijansu duza,kako vi to na svojoj balirci stimate?
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
produzi druze samo ubacivace sijena one vile kako neko zove,znaci vidi ako imas prostora spusti za jednu rupu nize samo da ti nedotice lim,ili ako su kratke navari jedan komad,ja sam sebi tako uradio i bez problema , sve bale iste.a nemoj puno zatezati zteivace kanapa zategni onako normalno
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
opet problem sa welger ap 52 danas balirao sijeno izbalirao oko 100 komada nijedna nije odvezala presao u drugu njivu da baliram slamu nece nikako 20 balai odveze dvije i tako cijeli dan i to na nacin da ostane kukica na zadnjoj strani gledao prema tunelu ,dok na onoj drugoj strani nema kukiceokratao o sam svakako pritezao ali neznam sta bi moglo biti,ali nerazumijem se puno oko toga.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,280
Kako vidim,, ne kida špagu,, znači da petljač il neuhvati obadvije špage,, il ispusti onu što igla doda.
Pokušaj dotegnuti petljač,, a najbolje je novog petljača nabavi i turi, pa vidiš.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Na jednoj se događalo da je odvezivala svaku devetu i nije bila preša u fazi. Neznam na koji način ali ti je riješilo problem.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Odvrni skroz,mislim popusti ga i onda rukom zavrci dok mozes,kad vise ne mozes rukom onda kljucem zvrni jos 3-3,5 kruga i stegni kontru
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
forumasi sta bi moglo biti ovoj balirki ,welger 52 pa se desava da odvezuje, kukica na izlazu,jeli drzac ili nesto drugo u pitanju, daj da to riješimo dok su ovi dani kišni.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Do držača spage nije jer masna ostaje na zadnjoj strani. Ispusta stranu koju igla donosi. Moze biti da igla ide daleko od petljaca pa ne može da uhvati spagu. Još može biti i zupčanik na petljaču, ako ima lufta onda kasni sa početkom vezanja i promaši spagu. A najvjerovatnije da treba novi petljac, staro je to kao Grčka i samo Bog zna koliko je to bala svezalo.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Dali ima neko od kolega da mi pošalje radionicki prručnik-upustvo o rukovanju za welger ap52
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Dali je istina da welger ap52 pravi jako velike i teske bale,jer sam se ipak odlucio za nju .Znam da kada hoces tezu balu onda zavrces rucke a kada hoces lakse onda odvrces.Ali kazu da ima velik tunel pa su zato tako velike.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Dimenzija bale ti je 36x46 x duzina bale, ako se ne varam. Ako hoćeš normalno nabijenu balu, a ne balu kada staneš na nju da propadaju noge, ona nije lakša od 15 kg. Kod mene je prosjek 18 kg u sijenu jer stimam dužinu da mi paše za slaganje na prikolicu.

A balirka kao balirka je dosta dobra, brza i nije zahtjevna puno za održavanje.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Koliko godisnje radis? Ako je malo briga te al ako radis kao ja sebi 10 do 12 tisuca e onda ce ti ledja stradat.
Tesko je bale slozit ako duzina nije sisina puta dva,a to je puno za te dimenzije,kod mene na 41 vuku prema 20kg .
 

Najnoviji postovi

Na vrh