• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

WELGER

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Evo danas sam imao priliku uslikat staru prastaru Welger prešu.. Na njoj Sendling motor. Slika govori sama za sebe sve.

e ovo je bas eksponat,.kolko li je bas stara?
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ja sam mislio da govorite o kockastoj balirci :(

hahahahaa...koje greške u koracima... ah..nedo bog većeg zla... imo sam ja i kockastu Ap - 41 i sad mi je bogami žao što sam je prodo.. dobra balirkica za vlastite potrebe
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam ja Ap41, u sjenu je nedam ni za kaj, male i lagane bale, možeš tovarit i istovarit ih koliko hočeš, nebude ubile čovjeka.
Jedino je problem za slamu, tu nikad kraja, natuče bala i bala, a male i lagane :)
Za slamu bi valjalo imati jednu mali rolericu u tandemu s njom i da vidiš posla.
Sjeno u kockice, slama u role i to je to!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ma meni samo da je prikolica za te male bale i nikakva rolo...Al nema neke male, a nemam baš mjesta za manevriranje s njom u dovrištu! a moja AP45 zna napraviti balu da dvojica imaju šta nositi kad bude malo u hladu i sitna trava i još rosa, (takvu balu odmah potrošim jer bi se pokvarila)..:mur:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ja bi mjenjao moju AP 41 za noviju, odnosno AP 42, za mene je taj model zakon!! :)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ma ja bi mjenjao moju AP 41 za noviju, odnosno AP 42, za mene je taj model zakon!! :)

Zašto ne bi veću?? ja ne znam koje je moja godište, nekih 15 godina je kod mene, polovna je kupljena, uvežena iz Njemačke i bila je kao nova, još uvjek je na njoj gotovo neistrošeno sve, jedino onaj nož u tunelu je se malo pojeo, ali s obzirom da je par puta bilo neko željezo u sjenu nije ni čudo.. Kada smo ju kupili nije htjela raditi, bila su i neka dva majstora i nekako su napravili, ali to još nije bilo to, onda je otac neki vijak pritego i od tad radi super, nekada zna razvezati, na 500 bala možda jednu razveže, sad smo ovoga ljeta imali problem s njom nije htjela vezati, a špaga se izvukla tamo gdje prolazi pa je malo stisnuta federom i slučajno pogledao, vratio špagu i teraj bez greške dalje..!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma i ova moja je uvežena polovna iz njemačke 1998. i od tad je kod mene.
U globalu sam zadovoljan, samo bi je trebalo lagano zamjenit s malo mlađom :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ma ja bi mjenjao moju AP 41 za noviju, odnosno AP 42, za mene je taj model zakon!! :)
Ja sam imao 41 a sad imam 42, normalno..bolja je.brža,širi pikap, ali što se dimenzija bale tiče tu su iste. šanana u slami produlji balu i jače stisni, tako češ ušparat na špagi, normalno ako radiš sebi.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ja mislim da nije velika razlika u brzini baliranja između te AP42 i moje AP45, možda je kod mene malo veća jer više može gutati mase u tunelu zbog veće dimenzije bale..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ja mislim da nije velika razlika u brzini baliranja između te AP42 i moje AP45, možda je kod mene malo veća jer više može gutati mase u tunelu zbog veće dimenzije bale..
.42 ima pick-up širine 1730 mm, dimenzije tunela 310x410, a dimenzija bale od 0,5 do 1,0 metara.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ovo dimenziju bale misliš na dužinu??
normalno to je dužina koju je moguće raditi a dimenzije tuneala su dimenzije bale tj visina i širina.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ja mislim da nije velika razlika u brzini baliranja između te AP42 i moje AP45, možda je kod mene malo veća jer više može gutati mase u tunelu zbog veće dimenzije bale..

Prije svega pozdrav,sto se tice brzine baliranja ap42 je puno brza jer je imam vec 5 godina. Prije nje sam radio sa ap45 i nikad zavrsiti, jos pucaju oni sarafi na dodavacima.
 
Posljednje uređivanje:
C

Cocky

Guest
A jbg,kupio sam je..ovih dana cu to promijeniti..ma svaka je dosta izbalirala a cijene astronomske..meni je bitno samo da meni izbalira za moje potrebe i miran sam..

koliko je kostala ap 52 ja imam uvezao sam je iz nemacke samo me interesuj cena ovde u €
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
koliko je kostala ap 52 ja imam uvezao sam je iz nemacke samo me interesuj cena ovde u €
E drug ja sam kupio u ap 52 prije tri mjeseca i sa servisom me je kostala 7150 KM sto je negdje oko 3550€
 
C

Cocky

Guest
E drug ja sam kupio u ap 52 prije tri mjeseca i sa servisom me je kostala 7150 KM sto je negdje oko 3550€

ja sam odlicno proso platijo sam je 600€ u nemackoj 100€carine i nesto prvoza dovezo sam jos i traktor i kosacicu a prevoz 1500€ na sve to
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Prije svega pozdrav,sto se tice brzine baliranja ap42 je puno brza jer je imam vec 5 godina. Prije nje sam radio sa ap45 i nikad zavrsiti, jos pucaju oni sarafi na dodavacima.


brzina baliranja naravno da ovisi o presjeku tunema (visina x širina) ali i ovisi o tvrdoči bale i o broju udaraca bata u minuti pri okretaju kardana 450/min nemaju sve blirke isti broj udaraca pri istem broju okretaja
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
brzina baliranja naravno da ovisi o presjeku tunema (visina x širina) ali i ovisi o tvrdoči bale i o broju udaraca bata u minuti pri okretaju kardana 450/min nemaju sve blirke isti broj udaraca pri istem broju okretaja
Vjerovatno si mislio 540 obrtaja kardana /min. ap 42 i 52 imaju 100 udaraca bata u minuti dok je kod ap45 cini mi se 110(nisam siguran) ap 45 ima veci tunel od ap42 ali njen problem su dodavaci na kojima ima osigurace koji pucaju cim uhvati malo vise sijena, dok je kod ap42,52 to rijeseno sa tri lamele na zamajcu. Provjereno da je ap 42 brza od ap45, radio po 5 godina i sa jednom i
drugom.
 
Na vrh