• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

yanmar F7

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Evo kako sam ja napravio uteg
 

Prilozi

  • 20170227_130455.jpg
    20170227_130455.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 106
  • 20170227_130505.jpg
    20170227_130505.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 101

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
20
KILS svaka čast za ideju za uteg.jeli unutra olovo i koliko je otprilike težak?

Pozz

Sve zavisi od vrste zemlje.
Ja imam gramip 135 i radim sa 21 KW snage na dvoklipcu pa bi ponekad volio da ima jednu zvijezdu manje.

Kolege što bi se dogodilo da skineš pola noževa na frezi?
Naprimjer da želiš samo frezati vinograd do panja,a ne svu površinu.
Bili štetilo frezi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Moje mišljenje je da bi vukla na tu stranu gdje ima noževe.
A ove male traktoriće bi lomila i neznam koliko bi bili upravljivi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kolege što bi se dogodilo da skineš pola noževa na frezi?
Naprimjer da želiš samo frezati vinograd do panja,a ne svu površinu.
Bili štetilo frezi?

Skini simetrično s obje strane i sigurno nemaš nikakvih problema. Na svakoj flanđi imaš pol noževa na jednu i pol na drugu stranu. Možeš skinuti sa svake strane freze samo one koji su savinuti prema van.
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
20
iwanho,hvala.mislio sam skinuti pola sa lijeve strane te malo pomaknuti frezu udesno da bi imala učinak kao bočna freza.
da ne frezam cijelu površinu nego 60tak cm oko panjeva,ak me kužiš.bok
 

jmjeti

Novi član
Tu od
12 Velj 2017
Poruka
20
Kupljena freza at20 gramip 135 cm,frezanje ide bez imalo problema u zemlji koja i nije godinu dana rađena.doduše 10tak cm dubine da se uništi korov u nasadu maline.neznam staviti slike.
frezano u drugoj sporoj brzini.:tractor:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ajde molim te usnimi kakav video i slika kako radi te ako imaš viber da mi pošalješ na mob a ako hoćeš ja ću uplodati za tebe slike.
evo ti moj broj 0977 688 035 ante
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Više od godinu dana dizajniram i razmišljam kako instalirati hidraulički upravljač na svoj Yanmar F7. Isprva sam želio ugraditi električni upravljač iz Renaulta Clia, ali zbog nedostatka prostora implementacija nije bila moguća. Budući da zbog prostora nije bilo moguće pričvrstiti zglobove upravljača na hidraulični cilindar, stegnuo sam cilindar i zavario ruku na njega, slično originalu. Na to sam pričvrstio zglobove upravljača. Hod cilindra je od 100 mm ulijevo i 100 mm udesno. Hidraulična glava upravljača OSPC 50 ON ECO - ORBITROL koju sam montirao ispod motora traktora i koristio originalni mjenjač na upravljaču. Još nekoliko slika.
 

Prilozi

  • 20210710_162318.jpg
    20210710_162318.jpg
    84.6 KB · Pregleda: 26
  • 20210710_162302.jpg
    20210710_162302.jpg
    69.7 KB · Pregleda: 26
  • 20210710_162258.jpg
    20210710_162258.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 26

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
lipo si to sredio. ja neki dan prvi put mjenjao sve gume,otišlo 2500 kn. stare su bile tvrde ko beton ali se pokidale bočno, sad su ukrajinske
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Ima još neko takav problem? Kad vučem nešto i oču promjeniti brzinu stisnem kuplungo a ne mogu promjeniti brzine samo ide na silu. Moram nekako razteretiti kotače ,da mogu normalno promjeniti brzinu. I kad idem uzbrdo i stisnem kuplungu traktor stane,sa stisnutom kuplungo stane ,kao da je pritisnuta kočnica
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Nisu to kočnice. Izgleda kao da kuplunga nebi sasvim odvojila gredu od motora. Kad vučem nešto moram prvo stisnuti kočnicu i onda odmah sklopku,tako razteretim menjač i onda mogu slobodno menjat brzine,kao da ima neki sistem da traktor kat stisneš sklopku ne ide u rikverc. Mora bi snimiti video teško je to rečima opisati. Trenutno je traktor kod mehaničara i sad se pitamo ili raskomadati traktorili ne.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Nisu to kočnice. Izgleda kao da kuplunga nebi sasvim odvojila gredu od motora. Kad vučem nešto moram prvo stisnuti kočnicu i onda odmah sklopku,tako razteretim menjač i onda mogu slobodno menjat brzine,kao da ima neki sistem da traktor kat stisneš sklopku ne ide u rikverc. Mora bi snimiti video teško je to rečima opisati. Trenutno je traktor kod mehaničara i sad se pitamo ili raskomadati traktorili ne.
U mene je isto. To je do mjenjača i viljuški. Kad bi zapeo negdje da ne mogu naprijed ili nazad nebi mogao izbacit iz brzine. Mjenjač drži napeto, jedino što bi mogao je izbacit polugu za spore-brze i stavit je na sredinu, kao neutral. Tada se mjenjač oslobodi. Nije to kvar nego je takav
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imate stalo uključen prednji pogon?..ako da tk se "napne " radi toga...i ne to nikako nije normalno.
 

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Prednji pogon je uvjek uključen . Nemam opcije izključivanja prednjeg pogona.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gume ne valjaju..daj kad se desi da nedje van iz brzine pusti ga niz brijeg u rikverc ili ga poguraj ako si na ravnom...ako onda izbaci znamo kaj je .
Na silu možes potrgati vilicu ..saviniti ..uglavnom problemi

Možda gume nisu dovoljno napumpane..?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,496
Možda mu smeta Japanski zrak u gumama?

To bi moglo biti u pitanju kako je @Naivac rekao , izbaciti u ler spore - brze i potom mijenjati na glavnom mjenjaču.🙄
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kunte

Član
Tu od
26 Ruj 2016
Poruka
30
Gume ne valjaju..daj kad se desi da nedje van iz brzine pusti ga niz brijeg u rikverc ili ga poguraj ako si na ravnom...ako onda izbaci znamo kaj je .
Na silu možes potrgati vilicu ..saviniti ..uglavnom problemi

Možda gume nisu dovoljno napumpane..?
Možda me nisi razumio. Kad nešto vučem u brjeg i stisnem sklopku traktor stane i težina vučnog priključka ga povuče nazad samo par centimetara i onda stane kao da sam stisnuo kočnicu (ali je nisam) tada nemogu naprimer staviti menjač u drugu brzinu. A za spore brze brzine nebi mogao reči.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Neki traktori imaju takvu blokadu da drže u brijegu bez kočnice...ne znam da li to ima f7..samo.sam htio pomoči
 

Najnoviji postovi

Na vrh