• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
unaprid zahvaljujem! Misliš li da će bit neke razlike jer je ovaj 1300d sa 2 cilindra?

Neko je vec pita isto!!!
pa i ne bas mozda ce biti malo bucniji ali nikakve velike razlike!!!!
pozdrav!!! ;):mrgreen:
 
J

jopo

Guest
unaprid zahvaljujem! Misliš li da će bit neke razlike jer je ovaj 1300d sa 2 cilindra?

ja već pita za razliku u broju cilindara pa mi rekli da je to skoro isto a mene bez obzira šta nemam još novaca za traktor(ali ne gubim nadu)interesiraju priključci za tako male traktore za vinograd. Osim freze kakav plug nabavit koliko dubine orat i zanima me atomizer(nošeni ne vučeni).
postoje li i za male traktore freze za međurednu obradu ili još bolje ima li kakvih dobrih ideja za uradi sam improvizaciju da nebi morao trošit držalo od motike za ono šta ostane neobrađeno iza freze


p.s. vedraniko grize li za oči?
 
Posljednje uređivanje:
J

jopo

Guest
a ja bi ovo ali za mali traktor može i improvizacija
 

Prilozi

  • tournesoljdeerea[1].jpg
    tournesoljdeerea[1].jpg
    32.7 KB · Pregleda: 306

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo nekoliko slika koje su bile u temi Tomo ili Yanmar , koja je izbrisana ... neznam zašto ???




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


URL=http://img651.imageshack.us/i/picture971.jpg/]
picture971.jpg
[/URL]


URL=http://img87.imageshack.us/i/picture975.jpg/]
picture975.jpg
[/URL]




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




URL=http://img406.imageshack.us/i/picture1009.jpg/]
picture1009.jpg
[/URL]



Uploaded with ImageShack.us

Ako još nekoga nešto zanima neka samo pita .
Još jednom bi naglasio da je u temi " Tomo ili Yanmar " bilo jako puno informacija i slika . Volio bih ako bi netko mogao odgovoriti .... zašto je izbrisana ta tema ???'
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
i vlasnicima kineza, japanaca, koreanaca...

nisam ni gledao temu, "Tomo ili Yanmar"...odkad je otvorena ova nova tema o japanskim traktorima,,,tako da neznam ni da je obrisana?

al nije ni bitno...bitno je da, da znamo gde smo stali, i nastavili...svaka vama čast vlasnicima Yanmara...uglavnom ste dokazali da je to strojčina do bola, svaka čast, i neretvi, wukiu, žutom i ostalima...:supz: i ja vam skidam kapu...
pogotovo, onom malčiranju kukuruzovine sa strane wukia...stroj do bola! no coment...

živi bili...
pozdrav joe!
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Evo nekoliko slika koje su bile u temi Tomo ili Yanmar , koja je izbrisana ... neznam zašto ???



Ako još nekoga nešto zanima neka samo pita .
Još jednom bi naglasio da je u temi " Tomo ili Yanmar " bilo jako puno informacija i slika . Volio bih ako bi netko mogao odgovoriti .... zašto je izbrisana ta tema ???'

poštovani gospodine Žuti, posljednji put govorim, pišem...
tema Tomo ili Yanmar nije obrisana, pripojena je drugoj temi i sad je pod drugim imenom ta tema, a nesjećam se s kojom temom je pripojena, možda Tomo Vinković...:scratch
uglavnom, ništa nije obrisano, odvoji 20-ak minuta vremena i malo pronjuškaj po temama, vidjet ćeš da je sve tu...
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pozdrav svim forumasima iz hladnog Zadra!!!! :D
Zuti,ova prva slika je li to neki home made roll bar ili ?? :partyman: :)
 
J

jopo

Guest
pozdrav ekipi pošto bura ne prestaje najbolje kraj peći virtualno frezat vinograd i tražit ovakve linkove
ako bi neko od svog japanca ima želju radit old timera...orangetractorstalk.com
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav svim forumasima iz hladnog Zadra!!!! :D
Zuti,ova prva slika je li to neki home made roll bar ili ?? :partyman: :)

Ma da .... je ... ukoliko želiš registrirati traktor nemožeš bez toga . :scratch Isto tako morao sam napraviti i zadanja svijetla , s obzorom da su bili samo žmigavci . :scratch
Iskreno rečeno roll bar nije dobro napravljen :scratch , ali pustili su me na tehničkom . Samo sam morao obećati da ću do sljedeće registracije napraviti sve kako treba . ;) Još sam si ubacio i priključak za signalizaciju , za prkolicu .
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Ma da .... je ... ukoliko želiš registrirati traktor nemožeš bez toga . :scratch Isto tako morao sam napraviti i zadanja svijetla , s obzorom da su bili samo žmigavci . :scratch
Iskreno rečeno roll bar nije dobro napravljen :scratch , ali pustili su me na tehničkom . Samo sam morao obećati da ću do sljedeće registracije napraviti sve kako treba . ;) Još sam si ubacio i priključak za signalizaciju , za prkolicu .

Ma na tehnickom sve postrozilo :rolfer: :D
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Da da bogami nedaju bez roll bara i bez signalizacije jos se ja svađam sa frajerom reko to je tako tvornica napravila pa nisam ga ja pravio al neda ni cut jbg.Jos ja ga pitam da mi kaze mjere za roll bar a on ko telac gleda u mene kao nema mijera pa reko dobro kako da ga onda napravim onak ofrlje itd.Sta rec traze nesto a nemaju pojma o nekim stvarima.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Da da bogami nedaju bez roll bara i bez signalizacije jos se ja svađam sa frajerom reko to je tako tvornica napravila pa nisam ga ja pravio al neda ni cut jbg.Jos ja ga pitam da mi kaze mjere za roll bar a on ko telac gleda u mene kao nema mijera pa reko dobro kako da ga onda napravim onak ofrlje itd.Sta rec traze nesto a nemaju pojma o nekim stvarima.

treba biti 20 do 30 cm iznad glave
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
treba biti 20 do 30 cm iznad glave
Da kolega al nije samo koliko mora biti iznda glave poanta nego je bitno od kakvih ces cijevi pravit roll bar zato sto ako koristis nekakve cijevi npr. cijevi koje imasju spoj nisu za roll bar jel lose napravljen roll bar nekd vise moze odmoci nego pomoci.Zato cijev mora biti bešavna i savijana bez nabora ima tocno i koja tvrdoca mora bit al sad neznam napamet da nenagađam:mrgreen::mrgreen:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa za sad očito najviše ovisi od čovjeka na tehničkom pregledu . U mojoj okolici je bitno da traktor ima luk a sad od kakve je cjevi , dali je motan ili varen , to nije imalo utjecaj na prolaznost tehničkog pregleda. u našem selu ima stvarno puno traktora pa da svi nebi terali traktore u grad na registraciju , ljudi s tehničkog dođu kod nas i u okolna sela jednom godišnje i obave tehnički pregled svima koji to žele , a odmah isve ostalo u vezi registracije . Ovo što sam ja stavio je obična okrugla cijev dao sam majstoru da mi je savije a ostalo sam sam odradio. Da i stavio sam dole da ju mogu preklopiti ukoliko mi bude smetala a sigurno hoće.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Da da bogami nedaju bez roll bara i bez signalizacije jos se ja svađam sa frajerom reko to je tako tvornica napravila pa nisam ga ja pravio al neda ni cut jbg.Jos ja ga pitam da mi kaze mjere za roll bar a on ko telac gleda u mene kao nema mijera pa reko dobro kako da ga onda napravim onak ofrlje itd.Sta rec traze nesto a nemaju pojma o nekim stvarima.

Pa vidi ovako ... nemože ti on reći kako da napraviš roll bar , kada nigdje nepiše kako ga treba napraviti . Prije nego sam uopće počeo praviti roll bar za svoj traktor , otišao sam na tehnički da se raspitam ... šta i kako .
Razgovarao sam sa šefom na tehničkom pregledu , i čovjek mi je rekao ( pročitao ) šta piše u njihovom pravilniku .
Svaki traktor koji dolazi na tehnički pregled , a do tada je klasificiran kao traktor bez kabine mora imati " zaštitni luk " , a mlađi je od 1986 godine ( to nisam siguran za godinu ) Zaštitni luk mora bit pričvršćen za čvrsti dio traktora , u dvije točke ( nikako za blatobran ) , visina iznad vozačeve glave mora biti 30 cm , mora biti izrađen od metalne cijevi . I to je to .
Nigdje nepiše dali cijev treba biti okrugla ili pravokutna , dali treba biti varena ili savijana , kolika stijenka cijevi treba biti..... Jednostavno npiše ništa
Znači samo trebaš povariti cijevi i to je to .
E sada kao i svi rekao sam pa jebiga kako to ...... ali čovjek mi reče sljedeće
Nije isključeno da će se za godinu ili dvije sve to promjeniti , odnosno vjerovato će se uvesti nekakvi standardi koji će sve detaljno opisati kako treba biti . Možda će se ovlastiti pojedine firme koje će proizvoditi zaštitne lukove za traktore , odnosno ako ga budeš pravio kod kuće morat ćeš ići na atest .
Naravno prvo što mi je palo na pamet je koliko će to sve koštati ... Vjerovatno će se raditi o par tisuća kuna ovisno o modelu traktora ...
E sada ... kome se upiše u prometnu , da je traktor sa zaštitnim lukom vjerovatno će to tako i ostati . Što nemora značiti ... s obzirom da je kod nas sve naopako .
 

Najnoviji postovi

Na vrh