• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Pa za sad očito najviše ovisi od čovjeka na tehničkom pregledu . U mojoj okolici je bitno da traktor ima luk a sad od kakve je cjevi , dali je motan ili varen , to nije imalo utjecaj na prolaznost tehničkog pregleda. u našem selu ima stvarno puno traktora pa da svi nebi terali traktore u grad na registraciju , ljudi s tehničkog dođu kod nas i u okolna sela jednom godišnje i obave tehnički pregled svima koji to žele , a odmah isve ostalo u vezi registracije . Ovo što sam ja stavio je obična okrugla cijev dao sam majstoru da mi je savije a ostalo sam sam odradio. Da i stavio sam dole da ju mogu preklopiti ukoliko mi bude smetala a sigurno hoće.

Tako ti i kod nas idu sa tehnickog po selima pa se moze registrirati itd.Ma znam da netraze al opet nije to zajebancija oko takvih stvari jel nekad zivot znace a sad to sto oni pustaju na teh tako to je nesto drugo.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Pa vidi ovako ... nemože ti on reći kako da napraviš roll bar , kada nigdje nepiše kako ga treba napraviti . Prije nego sam uopće počeo praviti roll bar za svoj traktor , otišao sam na tehnički da se raspitam ... šta i kako .
Razgovarao sam sa šefom na tehničkom pregledu , i čovjek mi je rekao ( pročitao ) šta piše u njihovom pravilniku .
Svaki traktor koji dolazi na tehnički pregled , a do tada je klasificiran kao traktor bez kabine mora imati " zaštitni luk " , a mlađi je od 1986 godine ( to nisam siguran za godinu ) Zaštitni luk mora bit pričvršćen za čvrsti dio traktora , u dvije točke ( nikako za blatobran ) , visina iznad vozačeve glave mora biti 30 cm , mora biti izrađen od metalne cijevi . I to je to .
Nigdje nepiše dali cijev treba biti okrugla ili pravokutna , dali treba biti varena ili savijana , kolika stijenka cijevi treba biti..... Jednostavno npiše ništa
Znači samo trebaš povariti cijevi i to je to .
E sada kao i svi rekao sam pa jebiga kako to ...... ali čovjek mi reče sljedeće
Nije isključeno da će se za godinu ili dvije sve to promjeniti , odnosno vjerovato će se uvesti nekakvi standardi koji će sve detaljno opisati kako treba biti . Možda će se ovlastiti pojedine firme koje će proizvoditi zaštitne lukove za traktore , odnosno ako ga budeš pravio kod kuće morat ćeš ići na atest .
Naravno prvo što mi je palo na pamet je koliko će to sve koštati ... Vjerovatno će se raditi o par tisuća kuna ovisno o modelu traktora ...
E sada ... kome se upiše u prometnu , da je traktor sa zaštitnim lukom vjerovatno će to tako i ostati . Što nemora značiti ... s obzirom da je kod nas sve naopako .

Da da to vijerujem da ce tako biti to si u pravu samo reko ako zna ovo ono zato sto mi je poceo pametovat pa sam popizdio iskreno a jbg.Napravit cu ga i ja pa kud puklo da puklo heheehheheh:):)
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Pogledaj na stranici 7 Goldoni boxter ima odlično rješenje; središnje postavljeni rol bar koji se preklapanjem prema naprijed pretvara u branik.:idea:
 
J

jopo

Guest
jeli ovo i sigurnosi pojas na rol baru ili šta.
ako je onda stvarno pretjeruju. sad će na tehničkom pregledu počet i to tražit.
a šta mislite o kacigi:D:D
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Da da treba i pojas al oko vrata stavit hehehhe
A o kacigi nebi bilo lose na ovo vrijeme je stavit na glavu da bude lakse vozit hehehe
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
Ulja za ym 1300d?

Večer !

Za Zadar 095 i Žutog (ponosne vlasnike YM 1300d);

Koje su količine ulja (Hidraul. i motornog) potrebne za izmjenu?

I koje marke su preporučene?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Večer !

Za Zadar 095 i Žutog (ponosne vlasnike YM 1300d);

Koje su količine ulja (Hidraul. i motornog) potrebne za izmjenu?

I koje marke su preporučene?

U motor ti ide 2 litre ulja . Možeš staviti Ina Super 3 ili 5 . U prednj pogon , i za podmazivanje freze ja stavljam Hipenol. A što se tiče količine ulja , pa kod mene na svakom čepu piše kolika koičina ulja treba . Ako te to zanima sutra ti mogu sve napisati
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Večer !

Za Zadar 095 i Žutog (ponosne vlasnike YM 1300d);

Koje su količine ulja (Hidraul. i motornog) potrebne za izmjenu?

I koje marke su preporučene?

pozz vedraniko!!

ma ja jos nisam mijenja ulje i filtere nadam se da cu ubrzo :roll: tako da neznam imam traktor tek 5mj :D

P.S. ja imam YM 1401D :rolfer::partyman:
 
J

jopo

Guest
U motor ti ide 2 litre ulja . Možeš staviti Ina Super 3 ili 5 . U prednj pogon , i za podmazivanje freze ja stavljam Hipenol. A što se tiče količine ulja , pa kod mene na svakom čepu piše kolika koičina ulja treba . Ako te to zanima sutra ti mogu sve napisati

koliko san vidija od svih japanskih hieroglifa na japanskom jedino na čepovima od ulja kojih ima nekoliko piše čitljiva oznaka 2l ili 3l samo to je uglavnom na frezi i poluosovinama ali za hidrauliku ne znam:scratch:scratch
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
samo na motornom mijeracu ulja kod mene pise koliko ide u motor a ovo ostalo ima se mijerac i sipas.Na frezi imas ona dva vijka gornji i doljni i moras gore u reduktor nasipat isto ide ulje.A sto se tice ta dva vijka jedan odvrnes ovaj gornji i sipas hipenola dok ti nepocme curit van na taj vijak i onda je to to a ide oko mozda 1,5 ulja ne vise ako treba stavim ti slike na koji vijak mislim.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Jel zanima nekoga sto se tice kvacila od YM1401 mislim gdje nabaviti i korpu i kvacilo uraditi???Ako zanima da napravimo neki Diy.
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pozdrav svima!!

Kod nas na selo dosla nova prinova susjed kupia yanmar ke 3 a ima i 2 tomeka!! :D 8)

A za korpu pitaj u prodetu!! :partyman::)
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Jel zanima nekoga sto se tice kvacila od YM1401 mislim gdje nabaviti i korpu i kvacilo uraditi???Ako zanima da napravimo neki Diy.
Ja sam prije 4 godine imao problem na četrnaestici sa lamelom , rekli su mi da paše od nekog japanskog auta ali sam ja ipak staru reparirao tj. dao nalijepiti nove pakne i poslje toga više nije bilo nikakvih problema....
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pozdrav svima!!!!

Evo roll bar za YM1401
images


:):supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh