• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Treba samo prvih par godina čistiti od izboja i korova, dok se mladice ne dignu na 2-3 metra visine poslije je :gitarist::partyman:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Bogami imas j..... posao za odraditi nisam mislio da je to tolika povrsina.A nista bagerista se ponudio al mislim da bi se i on tamo naradio sa svojim strojem.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ma smislit ću ja već nešto:idea:, ako ne uvijek se mogu oslonit na ludost;)
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Zar je ovdje sve zamrlo:?::vragek:

Ne ne nije zamrlo :D
Evo da malo oživimo temu heheeh
Evo slika koje sam obečao jos jedino prikolicu nisam slikao malo je nevrijeme danas.Danas taman zakacio plug za traktor zvao me susjed da mu dođem poorati bašću kad ono :finga: nevrijeme neko za poludit hehe.
Evo i slike http://img263.imageshack.us/g/10013300.jpg/
Zaboravio sam nadodati da je sve pravljeno sto vidite znaci poluge,topling kačenje i ostalo moze kritike isto uvazavamo heheh
 
U

USRO

Guest
Ne ne nije zamrlo :D
Evo da malo oživimo temu heheeh
Evo slika koje sam obečao jos jedino prikolicu nisam slikao malo je nevrijeme danas.Danas taman zakacio plug za traktor zvao me susjed da mu dođem poorati bašću kad ono :finga: nevrijeme neko za poludit hehe.
Evo i slike http://img263.imageshack.us/g/10013300.jpg/
Zaboravio sam nadodati da je sve pravljeno sto vidite znaci poluge,topling kačenje i ostalo moze kritike isto uvazavamo heheh

Evo ja cu prvi;)
Stvarno imas dara za slikanje
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Ne ne nije zamrlo :D
Evo da malo oživimo temu heheeh
Evo slika koje sam obečao jos jedino prikolicu nisam slikao malo je nevrijeme danas.Danas taman zakacio plug za traktor zvao me susjed da mu dođem poorati bašću kad ono :finga: nevrijeme neko za poludit hehe.
Evo i slike http://img263.imageshack.us/g/10013300.jpg/
Zaboravio sam nadodati da je sve pravljeno sto vidite znaci poluge,topling kačenje i ostalo moze kritike isto uvazavamo heheh

Pa cini mi se da je plug pre mali :scratch(koliko je coli)..Ja imam od tome vinkovića a vuce ga ko veliki..kad krene oranje bice slika!!

Pozdrav :supz::supz:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ne ne nije zamrlo :D
Evo da malo oživimo temu heheeh
Evo slika koje sam obečao jos jedino prikolicu nisam slikao malo je nevrijeme danas.Danas taman zakacio plug za traktor zvao me susjed da mu dođem poorati bašću kad ono :finga: nevrijeme neko za poludit hehe.
Evo i slike http://img263.imageshack.us/g/10013300.jpg/
Zaboravio sam nadodati da je sve pravljeno sto vidite znaci poluge,topling kačenje i ostalo moze kritike isto uvazavamo heheh

Pa sobzirom da je sve kućni uradak meni se čini o.k. , ali najbitnije od svega je da služi onome čemu je namjenjeno . E sada ako neko hoće tražiti nekakve mane može uvijek nešto naći .
Evo i dva dobronamjerana savjeta ako može , za ubuduće .
Kada postavljaš slike , diži sliku jednu po jednu ... slike će ti biti odvojene i odma će se moći vidjeti . Bolje stavi dvije slike kako treba nego deset da ih se mora otvarati .
Druga stvar je ta ... kada slikaš nastoj slikati na otvorenome gdije ima dosta svijetla , i stani malo dalje od predmeta koji slikaš tako da se može bolje vidjeti . Nastoj da ti predmet koji slikaš cijeli stane na zaslon fotoaparata ili mobitela zavisi čime slikaš .
Vjerujem da se nećeš naljutiti , samo želim pomoći .
Ako imaš nekih nejasnoća samo pitaj
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Pa sobzirom da je sve kućni uradak meni se čini o.k. , ali najbitnije od svega je da služi onome čemu je namjenjeno . E sada ako neko hoće tražiti nekakve mane može uvijek nešto naći .
Evo i dva dobronamjerana savjeta ako može , za ubuduće .
Kada postavljaš slike , diži sliku jednu po jednu ... slike će ti biti odvojene i odma će se moći vidjeti . Bolje stavi dvije slike kako treba nego deset da ih se mora otvarati .
Druga stvar je ta ... kada slikaš nastoj slikati na otvorenome gdije ima dosta svijetla , i stani malo dalje od predmeta koji slikaš tako da se može bolje vidjeti . Nastoj da ti predmet koji slikaš cijeli stane na zaslon fotoaparata ili mobitela zavisi čime slikaš .
Vjerujem da se nećeš naljutiti , samo želim pomoći .
Ako imaš nekih nejasnoća samo pitaj

Ma ne neljutim se sve pet,nije problem poslikati kako treba nego je krenulo puhat i padat kisa a ja taman dosao tak da sam to nabrzinu sve poslikao i gas u kucu.A sto se tice pluga ore kao lud samo moram slike staviti oranja a to ce bit kad se bude malo proljepsalo vrijeme.Jos jedino sliku prikolice da stavi nisam danas stigao slikat:madmana:
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
pozdrav!

Pozdrav forumašima!

Od početka pratim ovu temu i odlučio sam se za kupnju yanmara...ali financijski jedino mi odgovara 1300 d 15ks 4wd. Moje pitanje za vas je; da li je to dovoljno za obrađivanje(oranje i frezanje) 60 maslina i vinograda(400 trsova)..zemlja je crvenica...

pozdrav iz dalmatinske zagore

PS pozdrav Jopi!
 
Posljednje uređivanje:

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pozdrav forumašima!

Od početka pratim ovu temu i odlučio sam se za kupnju yanmara...ali financijski jedino mi odgovara 1300 d 15ks 4wd. Moje pitanje za vas je; da li je to dovoljno za obrađivanje(oranje i frezanje) 60 maslina i vinograda(400 trsova)..zemlja je crvenica...

pozdrav iz dalmatinske zagore

PS pozdrav Jopi!

Pozdrav vedraniko!!!!

ja ti imam yanmara 1401 i imam 139 maslina te dvije velike njive a japaner to sve odrađuje ko veliki tako da sam siguran da ce ti biti dovoljan 1300d !!!

POZDRAV JOS JEDNOM!!!!
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
Pozdrav vedraniko!!!!

ja ti imam yanmara 1401 i imam 139 maslina te dvije velike njive a japaner to sve odrađuje ko veliki tako da sam siguran da ce ti biti dovoljan 1300d !!!

POZDRAV JOS JEDNOM!!!!

pozdrav zadranine! Hvala ti na informaciji..triba me malo nagovarat

Baš bi triba doć do Kožina vidit ovog ym 1300d...

PS Koliko tvoj ima ks? Negdi čitam 14, negdi 16 ks?
 
Posljednje uređivanje:

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
pozdrav zadranine! Hvala ti na informaciji..triba me malo nagovarat

Baš bi triba doć do Kožina vidit ovog ym 1300d...

PS Koliko tvoj ima ks? Negdi čitam 14, negdi 16 ks?

JA sam svoga kupia u Kožinu :D:D

A da iskreno kazem neznan ni ja neki kazu 14 pa te pitaju koliko cilindara a ima 3 pa onda da mora imati 18 i tako :D :rolfer: Ma ja sam stvarno zadovoljan ima frezu 120 i imam plug 10" plug za vaditi kumpire i kultivator :gitarist:

Pozdrav!!!
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
JA sam svoga kupia u Kožinu :D:D

A da iskreno kazem neznan ni ja neki kazu 14 pa te pitaju koliko cilindara a ima 3 pa onda da mora imati 18 i tako :D :rolfer: Ma ja sam stvarno zadovoljan ima frezu 120 i imam plug 10" plug za vaditi kumpire i kultivator :gitarist:

Pozdrav!!!

Puno ti fala!

a još ću te davit kad ga kupin...o oranju itd...ipak mi je to prvi traktor..pozdrav!
ps možda bolje manja freza?
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ma sve odrađuje ja sa mojim stalno nesto radim i vucem dosta veliku prikolicu isto bez problema kad je natovarena orem,frezam i drljam .Kod oranja isto jednostavno sam prezadovoljan sa mojim traktorom,ove sam godine usluzno oranja odradio cca 30 basci i to dosta velikih basci slikat cu moju pa mozete misliti koliko je to i svake godine se napravi nekad i po 150 sati sto oranja,drljanja i frezanja.Sto iskreno mislim da je dosta za tako mali traktor a stroj je da radi :D:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh