• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ali nikad okruglo :rolleyess:

Da da heheh samo okomito:D:D
A sto se tice motora sa dva ili tri cilindra neznam nisam probao dvocilindrasa u oranju al znam da uzecemo ovaj moj Ym1401 je prava mala zvijerka kad mu se doda gas u oranju nema zaletavanja odmah dođe na turažu,nije kao Imt nek se neuvrede ljudi koji imaju te strojeve al njima stvarno treba da se razvrte hehe
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
kako napraviti malčer,a da se sa njim može preko panjeva i sličnog da se ne polomi, možda umjesto noževa lance ili sajle? Jel ima neko nekakva saznanja ili iskustva?:?::confused::madmana::scratch:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
kako napraviti malčer,a da se sa njim može preko panjeva i sličnog da se ne polomi, možda umjesto noževa lance ili sajle? Jel ima neko nekakva saznanja ili iskustva?:?::confused::madmana::scratch:

Ak misliš na ove male malčere za Tomeke, moreš odmah to pozabiti. :(
Panjeve i ostale čvrste prepreke jednostavno treba zaobići. :D
Možda bi bolje i lakše bilo najti odgovor na pitanje kak otkriti panj koji se ne vidi? :idea:
 
B

BAGERISTA

Guest
kako napraviti malčer,a da se sa njim može preko panjeva i sličnog da se ne polomi, možda umjesto noževa lance ili sajle? Jel ima neko nekakva saznanja ili iskustva?:?::confused::madmana::scratch:

To ti se zove,,,,nemoguča misija,,,,nema šanse,,,da se ne polomi...:(
Prvo,,,,,nije traktor za to predviđen,,,,a pod dva ,,nije malčer za to napravljen..........:?::?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
mislio sam možda umjesto noževa 4 lanca dići ga na vislinu podnice traktora i prejašit preko panja, a lanci pomlate izboje i tako redom.:?:partyman:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Prevelika je površina za trimer, a nesmijem otrovima zbog malih sadnica.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
mislio sam možda umjesto noževa 4 lanca dići ga na vislinu podnice traktora i prejašit preko panja, a lanci pomlate izboje i tako redom.:?:partyman:

A kad bi stavio lance od Stihlove testere,,,možda bi one rezale panjeve?
Pod uslovom da su naoštrene!
:mrgreen:
 
B

BAGERISTA

Guest
A kad bi stavio lance od Stihlove testere,,,možda bi one rezale panjeve?
Pod uslovom da su naoštrene!
:mrgreen:

I lakše pomest noge,,,,,a možda i još šta........:shock::shock:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Hehehe najlakse budak i ašov u ruke i iskopas ga,ili dobar traktor jak i lanac malo odkopas i gas počupas ih sve.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ja ozbiljno.a vi meni tako.:axe: Ima 100.000 panjića i panjeva na površini od 2,5 hektara i svi će na proljeće potjerat.:weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ja ozbiljno.a vi meni tako.:axe: Ima 100.000 panjića i panjeva na površini od 2,5 hektara i svi će na proljeće potjerat.:weedman:

Ništa dižem konbinirku na labudicu,,,i gas na posao,,,,barem če se nešto radit,,,ovdje sve mrtvo........:supz::supz:
Valjda če se zaradit za fetu kruha...i koju litricu nafte:mrgreen::mrgreen:
 
U

USRO

Guest
Ništa dižem konbinirku na labudicu,,,i gas na posao,,,,barem če se nešto radit,,,ovdje sve mrtvo........:supz::supz:
Valjda če se zaradit za fetu kruha...i koju litricu nafte:mrgreen::mrgreen:

Da ti kaze hvala, bilo bi ti malo.
Da ti plati pivu, bilo bi ti previse.
:)
 
B

BAGERISTA

Guest
Da ti kaze hvala, bilo bi ti malo.
Da ti plati pivu, bilo bi ti previse.
:)

Opali me matikom u glavu,,,,,,,to če bit dovoljno,,,,,:mrgreen:,ako ponudiš s gemištom bit če dovoljno...:rolfer::rolfer:
 
U

USRO

Guest
Opali me matikom u glavu,,,,,,,to če bit dovoljno,,,,,:mrgreen:,ako ponudiš s gemištom bit če dovoljno...:rolfer::rolfer:

Evo, ravnaj ovo dole - link:idea:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ne može bager sada tamo jer je danas završena sadnja 14500 crnih oraha, al cuga i klopa može uvijek :partyman:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ne može bager sada tamo jer je danas završena sadnja 14500 crnih oraha, al cuga i klopa može uvijek :partyman:

A kaj nisi izrigolal i povadil panjeve prije sadnje? :scratch
Sad se buš stalno :madmana:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Rekao sam već koja je površina i koliko je panjeva, uz to teren ima dvije jake kosine, po kojoj bi se samo gusjeničar mogao kretati jer je tlo ilovasto i sklisko.
Sve u svemu vađenje panjeva i rigolanje na tom terenu bi me došlo cca 100.000 kn, a to je neisplativo.:weedman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh