• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

U

USRO

Guest
A po čemu si ti pametnjakoviću zaključio da ovdje ima seljačina.

p.s.

pademi na pamet izreka :
ne prepiri se sa budalom jer ljudi neće uočiti razliku.

Opet si povuko mulj.
Di sam ja napisao da tu ima seljacina?
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Najbolji traktor/stroj/program/alat/auto na svjetu je upavo onaj koji u potpunosti zadovoljava vlastite potrebe i upravo onaj s kojim najbolje znaš raditi...

to je jedna poslovica koju sam malo parafrazirao apropo ovog prepucavanja...

a i danas sam u večernjem pročitao jedan dobar vic, a ide nekako ovako...
''Danas toliko glupih ljudi vlada, jer pametniji popuštaju...''
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Bože dragi, oko čega se vi prepirete...:madmana::madmana::madmana::madmana:

pa šta onda ako košta 5,6,7,8 hiljada eura?
ako nekome treba takav "stroj" i zadovoljava njegove potrebe, a ima tu svotu novaca i nezna šta će s njima, nek si ga kupi...
 
U

USRO

Guest
Bože dragi, oko čega se vi prepirete...:madmana::madmana::madmana::madmana:

pa šta onda ako košta 5,6,7,8 hiljada eura?
ako nekome treba takav "stroj" i zadovoljava njegove potrebe, a ima tu svotu novaca i nezna šta će s njima, nek si ga kupi...


Ko se prepire? Najzanimljiviji dio price se vrti oko prodeta koji ih prodaje. Nesmijes nista napisati o njima (kako stvari stoje) a da ti Sveto Trojstvo ne zajasi na nogu:lol::lol::lol:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Zuti, nemrem na ovo ostati duzan...
Paa, na osnovu jedne izjave covjeka, gledanja i malo voznje (sori sto nisam napisao svaki detalj), citanja foruma sam zakljucio da je to motokultivator na 4 kotaca tocka Zasto? Pa osim kaj orete (ako se to zove oranje) sa jednim plugom i frezate, nis drugo niti ne radite sa njima.
U oglasu i stoji da je namjenjen za manje vrtove, vocnjake...i to je to.
Nego i ja bi se vratio par postova nazad jerbo me strasno zanima gdje sam ja to popljuvao prodet, nazivao ih ciganima, lazljivcima i slicno????
Onda sam tebe priupitao pred svima o spustanju cijene, i sto je tu lose??? Onda sam trazio popust. Di to tocno??
Osim sto sam napisao da to po meni vrijedi najvise petaka.
Poslao sam mu PP o upitu o cijeni i naravno da mi nije odgovorio ali mi je uredno pogledao profil. Bas me zanima zasto? Mozda ti znas?
Nadalje, nisam bio sam u kojekakvim komentarima ali im je uredno na stranici pisalo da "prodaju djelove iskljucivo kupcima svojih traktora" a isti napis su maknuli nakon sto je to netko primjetio (za mene ciganski)tocka
Covjek je kupio malcer, vratili mu novce i ti se pitas di toga ima, a ja pitam tebe di toga nema?? Zuti, to ti je normalno prilikom svake kupnje osim preko oglasnika tj. privatnih osoba8)
Jos uvijek je problem u traktoru jer za mene motokultivator od 18ks ne vrijedi 8 tisuca eura.
I za kraj, jedan copy paste tebe u isto postu (odgovoru):
"popljuvao firmu Prodet , nazvao ih ciganima , lažljivcima i slično" i
"Ciganska posla ( tako si ti napisao )"

Ovo drugo sam napisao :gitarist:

Pozdrav

Ma vidi nisi ti meni ništa ostao dužan , ja sam tebi kao i svakome tko se javio u ovoj temi pokušao odgovoriti u najboljoj mogućoj namjeri . Sve što si me pitao ja sam ti odgovorio . A u tvojim komentarima nema ničeg drugog nego podjebavanja i omalovažavanja .
Još se uvjek možeš vratiti na predhodne postove koje si pisao pa ćeš vidjeti o čemu se radi . Ali da se i drugi uvjere šta si pisao evo pa neka se vidi .
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20250&page=10





Wuki je postavio slike i vdeo klipove : oranja , rezanja drva , frezanja , bušenja rupa sa svrdlom , malčarenja .. i ti napišeš šta drugo rdite sa traktorima nego samo orete jednobraznim plugom i frezate . Pa šta bi trebali raditi :confused: Traktor ti se nesviđa , i preskup ti je , i O. K . i nemoraš ga kupiti . Nevidim zašto bi se više uopće javljao u ovoj temi sa svojim po meni bespotrebnim komentarima .

I de molim te reci mi gdije ima trgovina da kupiš nešto , odvezeš kući i probaš , i ako ti se nesviđa vratiš nazad u trgovinu i dobiješ svoje novce nazad . Gdije ti to živiš :?: U kojoj bajci :?:
Odnosno dali itko zna dali negdije postoji takva trgovina. Ako postoji evo mene sutra tamo .
Vidi ja stojim iza svake svoje napisane riječi i komentara , za razliku od nekih .
I još uvijek stojim iza one svoje izjave da si izvrieđao i popljuvao firmu Prodet . Ali ako je tvoj način komuiciranja takav , da ljudima napišeš da se bave ciganskim poslovima , da im ništa nevjeruješ , da su bezveznjakovići , da ti kod njih sve smrdi , ... i onda ih tražiš da ti daju popust .
I još se čudiš što ti nisu odgovorili na tvoj upit . :madmana:
Pa tko bi ti normalan odgovorio na tvoj upit poslje svega što si napisao o njima .
Što se tiče onoga o prodaji rezervnih dijelova . Pa čovjek ima svoju firmu i radi kako on samtra da treba .
Dali bi možda trebao tebe , ili mene ptati po kojoj će cijeni prodavati traktore , i kome će prodavati rezervna dijelove .
To što ti misliš da traktor koji se tebi sviđa vrijedi 5 000 euro mislim da neće nikome pomoći .
Kako si i napiso u prospektu piše da je traktor namjenjen za voćnjake i vrtove , a tebi za to netreba . Pa opet nevidim razlog tvog javljanja nego samo podjebavanje .
Dao Bog da ti seb kupiš traktor najbolji na svijetu i da nas pustiš da se mi bavimo našim traktorima , i da nemoramo stalno nekom nešto dokazivati .
Kako si mogao vidjeti , mi smo svi zadovoljni sa svojim traktorima ( ja osobito ) tako da nam netrbaju uvredljivi komentari nekoga tko ni nema takav traktor . Osobito ako ti komentari nemaju veze sa vezom.

Štovani kolega Usro pozdrav i živio ti meni
 
U

USRO

Guest
Wuki je postavio slike i vdeo klipove : oranja , rezanja drva , frezanja , bušenja rupa sa svrdlom , malčarenja .. i ti napišeš šta drugo rdite sa traktorima nego samo orete jednobraznim plugom i frezate . Pa šta bi trebali raditi :confused: Traktor ti se nesviđa , i preskup ti je , i O. K . i nemoraš ga kupiti . Nevidim zašto bi se više uopće javljao u ovoj temi sa svojim po meni bespotrebnim komentarima .

I de molim te reci mi gdije ima trgovina da kupiš nešto , odvezeš kući i probaš , i ako ti se nesviđa vratiš nazad u trgovinu i dobiješ svoje novce nazad . Gdije ti to živiš :?: U kojoj bajci :?:
Odnosno dali itko zna dali negdije postoji takva trgovina. Ako postoji evo mene sutra tamo .
Vidi ja stojim iza svake svoje napisane riječi i komentara , za razliku od nekih .
I još uvijek stojim iza one svoje izjave da si izvrieđao i popljuvao firmu Prodet . Ali ako je tvoj način komuiciranja takav , da ljudima napišeš da se bave ciganskim poslovima , da im ništa nevjeruješ , da su bezveznjakovići , da ti kod njih sve smrdi , ... i onda ih tražiš da ti daju popust .
I još se čudiš što ti nisu odgovorili na tvoj upit . :madmana:
Pa tko bi ti normalan odgovorio na tvoj upit poslje svega što si napisao o njima .
Što se tiče onoga o prodaji rezervnih dijelova . Pa čovjek ima svoju firmu i radi kako on samtra da treba .
Dali bi možda trebao tebe , ili mene ptati po kojoj će cijeni prodavati traktore , i kome će prodavati rezervna dijelove .
To što ti misliš da traktor koji se tebi sviđa vrijedi 5 000 euro mislim da neće nikome pomoći .
Kako si i napiso u prospektu piše da je traktor namjenjen za voćnjake i vrtove , a tebi za to netreba . Pa opet nevidim razlog tvog javljanja nego samo podjebavanje .
Dao Bog da ti seb kupiš traktor najbolji na svijetu i da nas pustiš da se mi bavimo našim traktorima , i da nemoramo stalno nekom nešto dokazivati .
Kako si mogao vidjeti , mi smo svi zadovoljni sa svojim traktorima ( ja osobito ) tako da nam netrbaju uvredljivi komentari nekoga tko ni nema takav traktor . Osobito ako ti komentari nemaju veze sa vezom.

Štovani kolega Usro pozdrav i živio ti meni


Uh, opet...
Tebi se ne svidaju moji komentari!? Pa zar mi ti placas internet da se osjecas prozvan na svaki moj komentar? Jednostavno preskoci.
U skoro svakoj trgovini mozes vratiti nazad ako ti se ne svida. Da pojednostavim, nadi si clanak zakona gdje to pise i biti ce ti lakse.
A sto se tice prodeta....napisao sam da su mi rekli tri cijene za jednoteisti traktor i nisam trazio nikakav popust!!! Mozes li ti to shvatiti ili je to za tebe ipak malo komplicirano?
Ako on ima svoju firmu, ne moze on raditi kako on misli da treba raditi, nego po zakonu. Da li je i to prekomplicirano za shvatiti?
Moji komentari nisu niti najmanje uvredljivi i nikoga nisam uvrijedio i vrijedao.
Potencionalni sam kupac (japanskog) traktora i ne mogu si dozvoliti (rasli bi mi rogovi) da mi prodavaci prodaju traktor kao najvecem glupanu.

Eto, toliko od mene za tebe, ne moras odmah odgovoriti uzmi si dan-dva vremena da razmislis... samo polako
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Usro pa kaj tebe muči kolko je traktor skup. sve kaj ima kupca ima i svoju cijenu...ili? problem je da je cijena traktor općenito ne raste sa veličinom traktora linearno. pogledaj si malo npr kakav normalan traktor možeš kupiti za cijenu voćarskog ili nedaj bože vinogradarskog. moj sused kupio pred 6 godina goldonija od 40 Ks za preko 20 kilo ojra, al opet može neko reč da je to klasa ferge...ili netko ko da 70tak tisuća kuna za vrtnu kosilicu i onda tako u nedogled. meni su ti rižini traktori baš zakon, a o trajnosti i robusnosti ne treba trošiti ni riječi...jedino ne znam kak se kreču cijene rez dijelova
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Uh, opet...
Tebi se ne svidaju moji komentari!? Pa zar mi ti placas internet da se osjecas prozvan na svaki moj komentar? Jednostavno preskoci.
U skoro svakoj trgovini mozes vratiti nazad ako ti se ne svida. Da pojednostavim, nadi si clanak zakona gdje to pise i biti ce ti lakse.
A sto se tice prodeta....napisao sam da su mi rekli tri cijene za jednoteisti traktor i nisam trazio nikakav popust!!! Mozes li ti to shvatiti ili je to za tebe ipak malo komplicirano?
Ako on ima svoju firmu, ne moze on raditi kako on misli da treba raditi, nego po zakonu. Da li je i to prekomplicirano za shvatiti?
Moji komentari nisu niti najmanje uvredljivi i nikoga nisam uvrijedio i vrijedao.
Potencionalni sam kupac (japanskog) traktora i ne mogu si dozvoliti (rasli bi mi rogovi) da mi prodavaci prodaju traktor kao najvecem glupanu.

Eto, toliko od mene za tebe, ne moras odmah odgovoriti uzmi si dan-dva vremena da razmislis... samo polako

Pa ja neznam šta ti tako pametan uopće radiš na forumu sa nama seljacima , i glupanima .
Pa što neodeš u skoro svaku trgovinu , i kupiš si traktor za 5000 euro i vratiš ga za 15 dana , i tako stalno:rolfer::rolfer:
 
U

USRO

Guest
Usro pa kaj tebe muči kolko je traktor skup. sve kaj ima kupca ima i svoju cijenu...ili? problem je da je cijena traktor općenito ne raste sa veličinom traktora linearno. pogledaj si malo npr kakav normalan traktor možeš kupiti za cijenu voćarskog ili nedaj bože vinogradarskog. moj sused kupio pred 6 godina goldonija od 40 Ks za preko 20 kilo ojra, al opet može neko reč da je to klasa ferge...ili netko ko da 70tak tisuća kuna za vrtnu kosilicu i onda tako u nedogled. meni su ti rižini traktori baš zakon, a o trajnosti i robusnosti ne treba trošiti ni riječi...jedino ne znam kak se kreču cijene rez dijelova

Pa ovo je tema o japanskim traktorima i zar je shodno tome zabranjeno komentirati njihovu cijenu ili?
Koliko vidim nisam jedini koji ju je komentirao.

Isto tako komentirao sam i firme koje ih prodaju (polovne)
I?
Pa koliko komentara sto pozitivnih, sto negativnih ima na ovom forumu o ljudima koji imaju firme za prodaju polovnih traktora? Ako se moze kometirati nekakav "Gasparic promet", onda se valjda mogu komentirati i ostali ili su se meni pobrkali loncici!?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
pa kolika je god cijena dijelova onome kome treba nije ni bitno , vjerovatno je u klasi recimo goldonija , kojeg opet ima na našeim prostorima

a ova priča oko rezervnih dijelova da ih prodet ne prodaje svojim (ne)kupcima se i meni čini vjerovatnom jer po priči jednog moga kolege koji je išao tamo sa namjerom da nabavi neki mali traktorak mogao je se izvući taj zaključak
sve po sistemu rekla-kazala jer ja to nisam lično čuo od pomenute firme , ali i meni se čini da je to tako
a iz susreta sa njima na Bjelovarskom sajmu prošle (ili pretprtošle :scratch ) jeseni nisam se oduševio sa njihovim odnosom prema mušterijama

a što se tiče cijene , svaki namjenski stroj je skup i to je skoro normalna stvar , jeffy je to lijepo opisao
ali to nije prepreka da ga kupi onaj kojem treba , on će da ga kupi dali on bio kosilica na 4 točka ili MTK na 4 točka

ja lično bi imao posla za jedan ovakav traktorak ali mi moj budžet to ne dozvoljava , iskreno ja bih takav traktor prije napravio svojim rukama negoli za njega izgulio 5 kila evra :finga: a znate mene :rolfer:

ne poredim japance i TV , bar ne ovdje , ali i TV je kod mene skup kao djavo , o goldoniju i SAMEtu da ne pričamo
sve ima svoju cijenu
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Nije tebi lako, jel da!?

Pa mogu ti reći da i nije , s obzirom da si ti sa druge strane .
A.... kako vidiš , ostali se drže onoga pametniji popušta pa ne komentiraju .
Ali vjeruj mi , nemam više ni ja volje ....
Tako da živio ti meni još jednom
Nadam se da nećeš nešto zamjeriti , ni u jednom trenutku nisam imao nikakvu zlu namjeru . Kao i uvijek ako ti mogu pomoći , pomoću ti , ali , ako ti nemogu pomoći , neću ti ni odmoći .
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
I meni je bio pouzdan i dobar ali s vremenom mi je postao preslab.
A taj o kojem sanjaš , dali znaš da je i duplo skuplji. :rolleyess::shock:

A htio bi uzet mozda jednog od 20 do 25 konj a vidit cemo ako uleti neka lova onda bi isli u kupnju.:D:D:D:D
 
U

USRO

Guest
Pa mogu ti reći da i nije , s obzirom da si ti sa druge strane .
A.... kako vidiš , ostali se drže onoga pametniji popušta pa ne komentiraju .
Ali vjeruj mi , nemam više ni ja volje ....
Tako da živio ti meni još jednom
Nadam se da nećeš nešto zamjeriti , ni u jednom trenutku nisam imao nikakvu zlu namjeru . Kao i uvijek ako ti mogu pomoći , pomoću ti , ali , ako ti nemogu pomoći , neću ti ni odmoći .

Nemoj zaboraviti pustiti vodu:):)
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Nemojte zamjeriti nijedan i drugi al ste sjebali temu totalno.Dajte neke slike od pila u akciji .
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
USRO: "Pa ovo je tema o japanskim traktorima i zar je shodno tome zabranjeno komentirati njihovu cijenu ili?
Koliko vidim nisam jedini koji ju je komentirao"

-ne, krivo si me shvatio, nije mi ni najmanja namjera da se nekom zabrani komentiranje, dapače, ali volim kad je komentar konstruktivan...iz tvojih postova se da pročitati dosta negativnog cinizma. to ja primječujem kao netko ko nema neke veza sa temom već kao obični "promatrač". u odnos trgovca prema kupcu ne želim ulaziti jer nemam iskustva

SAVO: "pa kolika je god cijena dijelova onome kome treba nije ni bitno , vjerovatno je u klasi recimo goldonija , kojeg opet ima na našeim prostorima"

-ja nemam japanca, nažalost, al moje spoznaje oko cijene dijelova prenosim sa auto industrije. dijelovi za japance su skuplji od europskih, posebno oni stariji.
vjerujem da su dijelovi motora još najzastupljeniji i najeftiniji dio traktora s obzirom da se ti motori pojavljuju u mnogim drugim strojevima od broda do bagera
 
U

USRO

Guest
USRO: "Pa ovo je tema o japanskim traktorima i zar je shodno tome zabranjeno komentirati njihovu cijenu ili?
Koliko vidim nisam jedini koji ju je komentirao"

-ne, krivo si me shvatio, nije mi ni najmanja namjera da se nekom zabrani komentiranje, dapače, ali volim kad je komentar konstruktivan...iz tvojih postova se da pročitati dosta negativnog cinizma. to ja primječujem kao netko ko nema neke veza sa temom već kao obični "promatrač". u odnos trgovca prema kupcu ne želim ulaziti jer nemam iskustva

Ne, nisam ja tebe krivo shvatio, dao sam ti konstruktivan odgovor na tvoje pitanje.
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pozdrav forumasi!!!
Evo ja dns za japanera kupio plug za vaditi krumpire kod prijatelja BAGUDINE!!
:D :supz: pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh