• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Svaka cast pila je za 100 ako ti treba sto obijasnit pitaj svi smo tu da pomognemo i nebrini nemozes postaviti glupo pitanje.
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
Svaka cast pila je za 100 ako ti treba sto obijasnit pitaj svi smo tu da pomognemo i nebrini nemozes postaviti glupo pitanje.

ne boj se Dare09, bit će pitanja...svakakvih..

I svima vama skupa Sritan i Blagoslovljen Božić!!!

ispričavan se dotičnom gospodinu...i moran reć da ga je on prvi izveza iz kombija...ja nisam zna...
a pi..ip kad si me slika?!
Sritan ti Božić!

PS ražanj pod kontrolom ...tuke nabivene! ;)[/QUO
a mogli su kraj tebe i topovi pucat kad je traktor uša u garažu nisi ništa ni čuja ni vidija

he he...Sritan Božić!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Prije svega svima želim , " SERTAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ " puno zdravlja i sereće , i osobnog zadovoljstava svim forumašima , i članovima njihovih obitelji , neka nam Bog u ovo Božićno vrijeme svima podari ... mudrosti , razuma , staloženosti , strpljenja i međusobnog razumjevanja .... mislim da će nam svima to biti potrebn u predstojećoj godini .
Cijelo vrijeme sam pratio temu , ali nisam imao vremana nešto komentirati ( napisati ) .... gužva na poslu , obiteljske obaveze i slično .....:scratch
Stoga evo sada čestitam na kupnji traktora , želim ti da budeš zadovoljanj sa njim , kao i ja sa svojim traktorom , i da te dobro i dugo služi .
Isto tako ti želim , da sljedeći traktor koji budeš kupovao bude novi novcati , bez obzira kako se zvao.
Što se tiče pitanja u vezi traktora stojim ti na raspolaganju , kao i do sada ... samo pitaj .
Pozdrav svim forumašima i ugodni blagdani :partyman:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ovo mi se i dalje čini dobro rješenje.
 

Prilozi

  • ls k.jpg
    ls k.jpg
    29.8 KB · Pregleda: 148

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Evo još neki.
 

Prilozi

  • rs_3.jpg
    rs_3.jpg
    7.8 KB · Pregleda: 155
  • ls-j-232.jpg
    ls-j-232.jpg
    12.8 KB · Pregleda: 156
  • ls-j-231.jpg
    ls-j-231.jpg
    12.2 KB · Pregleda: 155
  • ls-j-233.jpg
    ls-j-233.jpg
    13.2 KB · Pregleda: 156

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
LS nije japanska, nego korejska firma.
Nije ni TYM, ali kad smo počeli...

tym-273_13014067_13014173_13014311.jpg


tym-273_13014067_13014173_13014204.jpg
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ls je korejski, ali je motor i tehnologija Japanska (Mitsubishi).
No hvala za nove fotke i informacije korisno je znati.:partyman:

Jel ima tih TYM kod nas i čiji motor imaju ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Lijepi strojevi nema šta samo se pitam dali može kopija biti dobra. Podsjetilo me to na vojsku i kalašnjikove jedino je Srpski bio bolji od orginala.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Da ne idemo previše u off topic, i LS i TYM imaju svoju temu na forumu.
TYM
i LS
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
demontiranje freze!

Pomagajte!

Imam problem sa demontioranjem freze se mog yanmara. Odvio sam 4 vijka i otkopča frezu sa one dvi ruke i ne mrda!? Objasnite mi postupak...

Wwuki, Dare, Neretvanine, Žuti....pomoć..

ps ovo mi je prvi traktor
ps 2 imam nekog iskustva sa strojevima...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
He -he -he-he ..... šta si ti mislio da je lako biti traktorista :lol:
Ma ništa se nesekiraj , tako je isto i meni bilo . Na početku mi je trebalo skoro pola sata da skinem frezu , a skoro isto toliko i da ju ponovo namontiram , ali kada se ispraksaš neće ti trebati više od 2 - 3 minute .
Kada si odvio matice stani iza freze i uhvati za onu cijev na kojoj su ti oni tanjuri za regulaciju dubine . I onda lagano vučeš prema sebi , i mičeš ljevo desno. Naravno malo podigneš gore pa dolje .... i polako će se skinuti sa vijaka . Obavezno stavi ispod freze nekakvu klocnu ( panj ) ili nešto slično .
To će ti dobro doći kada ju budeš ponovno montirao za traktor .
Gledaj da ti ta klocna bude toliko visoka da je u ravnini sa vijcima na traktoru na koje montiraš frezu .
Nateraš traktor blizu freze i prvo zakačiš poluge od hidraulike , i polako dižeš . Normalno ako nije točno naštimano na rupe opet malo pomakneš ljevo desno - gore dolje i freza lagano usjedne na vijke i to je to.
Za početak ti treba dosta strpljenja , ali kada se ispraksaš bude sve o.k.
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
He -he -he-he ..... šta si ti mislio da je lako biti traktorista :lol:
Ma ništa se nesekiraj , tako je isto i meni bilo . Na početku mi je trebalo skoro pola sata da skinem frezu , a skoro isto toliko i da ju ponovo namontiram , ali kada se ispraksaš neće ti trebati više od 2 - 3 minute .
Kada si odvio matice stani iza freze i uhvati za onu cijev na kojoj su ti oni tanjuri za regulaciju dubine . I onda lagano vučeš prema sebi , i mičeš ljevo desno. Naravno malo podigneš gore pa dolje .... i polako će se skinuti sa vijaka . Obavezno stavi ispod freze nekakvu klocnu ( panj ) ili nešto slično .
To će ti dobro doći kada ju budeš ponovno montirao za traktor .
Gledaj da ti ta klocna bude toliko visoka da je u ravnini sa vijcima na traktoru na koje montiraš frezu .
Nateraš traktor blizu freze i prvo zakačiš poluge od hidraulike , i polako dižeš . Normalno ako nije točno naštimano na rupe opet malo pomakneš ljevo desno - gore dolje i freza lagano usjedne na vijke i to je to.
Za početak ti treba dosta strpljenja , ali kada se ispraksaš bude sve o.k.

Svaka čast i hvala ti Žuti!

sve sam ja pokušava ali je to izgleda malo zapeklo...sutra ću ponovo probat..hvala još jednom..
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Svaka čast i hvala ti Žuti!

sve sam ja pokušava ali je to izgleda malo zapeklo...sutra ću ponovo probat..hvala još jednom..

E vidi zaboravio sam ti još napisati .... vidjet ćeš kada skineš frezu , da će ti na vijcima na kojima stoji freza biti malo špene od freze , zato kada ju skidaš i stavljaš ona mora malo strugati po vijcima i onda ti ostane malo špene. To malo očistiš sa nekakvom četkicom , da nebi oštetio navoj kada budeš ponovo stezao matice .
Netreba te to puno sekirati i nemoraš to baš svaki puta čistiti zato što je onaj pomični dio freze koji se montira na traktor napravljen od dosta mekšeg matrijala baš zbog toga da se navoj nebi oštetio prilikom stezanja .
Ali ja ti se držim onoga , opreza nikada dosta . To će ti oduzeti minutu vremana i stegneš vijak bez problema.
Naravno ako te još nešto zanima samo pitaj .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
napršći nekim sprejom i ostavi do sutra da se otpekne , recimo WD40 ili AB80 koji mi se pokazao daleko bolje nego WD

ako je moguće pristupiti
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Razgovarali smo nekada prije kako su na janmarima tvrda sjedala .

E ja sam silom prilike (u strahu da ne ostanem invalid:roll:) morao nešto smisliti i dosjetio sam se.
Sjedalo je od imt 539 i sad mogu reći da je vrlo udobno voziti se , pa čak i po rupama :rolleyess:


Uploaded with ImageShack.us
 

vedraniko

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
49
E vidi zaboravio sam ti još napisati .... vidjet ćeš kada skineš frezu , da će ti na vijcima na kojima stoji freza biti malo špene od freze , zato kada ju skidaš i stavljaš ona mora malo strugati po vijcima i onda ti ostane malo špene. To malo očistiš sa nekakvom četkicom , da nebi oštetio navoj kada budeš ponovo stezao matice .
Netreba te to puno sekirati i nemoraš to baš svaki puta čistiti zato što je onaj pomični dio freze koji se montira na traktor napravljen od dosta mekšeg matrijala baš zbog toga da se navoj nebi oštetio prilikom stezanja .
Ali ja ti se držim onoga , opreza nikada dosta . To će ti oduzeti minutu vremana i stegneš vijak bez problema.
Naravno ako te još nešto zanima samo pitaj .

Samo da javim da sam uspio...montirač čuda čini...a i pametniji prvi popusti!! ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh