• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Koja gradacija i oznaka ako bi mi mogao napisati.Pitam zato ako bude pregusto ulje nevalja jel se sporo ugrije i onda se zna malo pumpa cut.Wuki bio bih zahvalan na informaciji

Davno je to bilo čak sam i mojeg majstora zvao i on kaže SE 80 ili 85 ,
budi mi pozdravljen kao i svi ostali na ovom forumu ,,,,,,,,,
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
boli me briga ali atf je za servo upravljače nikako za mjenjač
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ako su japanci atf nasuli u mjenjač čisto sumnjam da će mu naškoditi, sve je to provjereno, kad je mene izdržalo 5 godina........ mislim na onIH 3500 radnih sati bez greške na mjenjaću. A imao sam priliku zaviriti unutra kad sam imao problem s hidraulikom , nisam vidio ni najmanje oštećenje na zubčanicima .
 

sapy

Novi član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
11
Pozdrav i tebi ... ajde molim te kada stavljaš slike preko Image Shack idi na opciju forum code , i diži sliku jednu po jednu .Nije sada da ja tu nešto pametarim , ali slike ti budu odmah otvorene , nemoraš ih otvarati i budu puno veće . Mislim da će svima biti lakše .
Nego nekužim šta te to muči sa polugama

prijatelju ništa ti nepametuješ već mi samo pomažeš ja sam pratio uputstva i nisam mogo naći forum code gdje piše pa sam nekako nasilu ubacio a što se tiče poluga i pluga nemogu orati ukopa se pa mislim da možda poluge nisu kratke zanima me ko ima slabiji yanmar i bez prednje vuče kako ide u oranju primam sve savijete jer niko nije rođen da sve zna a i uči se dok si živ puno hvala svima
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
prijatelju ništa ti nepametuješ već mi samo pomažeš ja sam pratio uputstva i nisam mogo naći forum code gdje piše pa sam nekako nasilu ubacio a što se tiče poluga i pluga nemogu orati ukopa se pa mislim da možda poluge nisu kratke zanima me ko ima slabiji yanmar i bez prednje vuče kako ide u oranju primam sve savijete jer niko nije rođen da sve zna a i uči se dok si živ puno hvala svima

Pa ja sam orao sa 1401 bez problema dok sam imao orginal zadnje gume.....
plug sam vuko onaj voćarski od 10 coli samo sam odsjeko zadnju brazdu i nije pravio nikad probleme ...
Međutim jednog sam prepravio od konjskog i nikad nije izorao ni jednu brazdu kako treba tako mislim da nije problem u polugama nego u plugu....
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
jel dobra ona stranica?ima svakakvih djelova za razne japance a mislim da su to grci.poslao sam im mail pa ce mo vidit
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
prijatelju ništa ti nepametuješ već mi samo pomažeš ja sam pratio uputstva i nisam mogo naći forum code gdje piše pa sam nekako nasilu ubacio a što se tiče poluga i pluga nemogu orati ukopa se pa mislim da možda poluge nisu kratke zanima me ko ima slabiji yanmar i bez prednje vuče kako ide u oranju primam sve savijete jer niko nije rođen da sve zna a i uči se dok si živ puno hvala svima

Kako ti stoji plug,jel ide na nos ili kako??
Kako ti dize plug mislim cijeli plug mora ici vodoravno da se neokrene ni naprijed ni nazad??
I zadnja i najbitnija stvar gdje ti plug stoji kako jel prati zadnji desni kotac ili??
Najlakse ces ga namijestiti da stavis letvu sa unutranje strane zadnjeg desnog kotaca i uvuces plug cetiri prsta na posmaku gore,kad to namijestiš uzmes fino na poluzi desnoj ga dignes za rupu ili ga na španeru namjestis tako da odores prvu brazdu krenes siđes sa traktora i vidis kako ti plug stoji znaci nesmije stojat nakrivljen ni na jednu stranu znaci španer zavrces dok ga neporavnas.I onda ti je to otprilike ako jos nije jasno pitaj.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
prijatelju ništa ti nepametuješ već mi samo pomažeš ja sam pratio uputstva i nisam mogo naći forum code gdje piše pa sam nekako nasilu ubacio a što se tiče poluga i pluga nemogu orati ukopa se pa mislim da možda poluge nisu kratke zanima me ko ima slabiji yanmar i bez prednje vuče kako ide u oranju primam sve savijete jer niko nije rođen da sve zna a i uči se dok si živ puno hvala svima

Kako misliš - "ukopa se". Napeljaj traktor na povišeno mjesto tak da kod spuštenog pluga lemeš bude cca 20 cm niži od kotača. Na toplingu podesi da plug leži cijelom dužinom na tlu (lemeš i peta iliti plaz). Ako to možeš, a da je topling pri tome otprilike na sredini štelajuće dužine, onda je dužina toplinga dobra i nebi trebal imati nikakvih problema s dubinom. :D
Ako ti je topling prekratak, vidi koliko fali i nadogradi na plug. :rolfer:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
prijatelju ništa ti nepametuješ već mi samo pomažeš ja sam pratio uputstva i nisam mogo naći forum code gdje piše pa sam nekako nasilu ubacio a što se tiče poluga i pluga nemogu orati ukopa se pa mislim da možda poluge nisu kratke zanima me ko ima slabiji yanmar i bez prednje vuče kako ide u oranju primam sve savijete jer niko nije rođen da sve zna a i uči se dok si živ puno hvala svima

Evo ti par linkova u vezi naštimavanja pluga ... nadam se da će ti pomoći.

http://www.youtube.com/watch?v=KTxr9j-0geI&feature=related

http://www.mehanizator.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=8

http://hr.hribi.net/video_youtube/Massey Ferguson 35x Ploughing by Gary Pearce/5Qs_pm4RgzA
 
T

traktor tom

Guest
ja vidio stranicu i pod inplements nađoh nacrt za poluge u tri točke nemoš virovat sa mjerama možda može poslužit i kao nacrt za izradu

Jopo po njihivom ncrtu sam radio poluge i pašu bolje od orginala ,imaš i slike na forumu
 
J

jopo

Guest
Jopo po njihivom ncrtu sam radio poluge i pašu bolje od orginala ,imaš i slike na forumu

ovo je odlično napravljeno a evo i par pitanja. čim iskrivit željezo od 15 mm, koliki je problem nabavit kugle i jeli to baš ovaj nacrt s ove grčke stranice jer se neke mjere strašno loše vide.:scratch:scratch
unaprijed hvala
 

Prilozi

  • 3point kit.jpg
    3point kit.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 233

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ovo je odlično napravljeno a evo i par pitanja. čim iskrivit željezo od 15 mm, koliki je problem nabavit kugle i jeli to baš ovaj nacrt s ove grčke stranice jer se neke mjere strašno loše vide.:scratch:scratch
unaprijed hvala

čekićom druže , čekićom
zavisi dok kojim uglom , ako je manji onda može na hladno , ako je veći ugao treba zagrijati
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
ovak nešt slično smo mi improvizirali i to tak da smo si napravili napravu od jačeg I profila kojeg polegneš za 90°. na njega postaviš tvoj profil i sa gornje strane neku šipku Fi 10mm i sve smo to stavili pod radioničku prešu od 60T. možda bi se dalo ako se zagrije i na mostnoj hidrauličnoj za grođe. makar bi najbolje bilo na nekoj masivnoj apkant preši, ako imaš gdje
 
J

jopo

Guest
čekićom druže , čekićom
zavisi dok kojim uglom , ako je manji onda može na hladno , ako je veći ugao treba zagrijati
da ali po ovom nacrtu ni kutevi mi nisu baš jasni ali ovako od oka činimi se da nema šanse bez grijanja. presu nemam i nemam baš ideju ko bi imao a i najsritniji bi bio kad bi nekim načinom to sam napravija
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ma može čekičom , kako sam ja vidio na nacrtu da je više to savijanje polukružno , da je oštar ugao onda bi morala presa
 

Najnoviji postovi

Na vrh