• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

J

jopo

Guest
šta mislite koliko mogu tražit za mutinu frezu sa 4 prikjučka.stanje dobro.
znam da nije tema ali može mi pomoć pri kupnji japanera

mijenjam slovenca za japanca (uz nadoplatu naravno):lol::lol:

mislim da savoris ima nešto ovakvo pa stari ako si u blizini daj koji savjet za prodaju
 

Prilozi

  • DSC00740.jpg
    DSC00740.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 190
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
šta mislite koliko mogu tražit za mutinu frezu sa 4 prikjučka.stanje dobro.
znam da nije tema ali može mi pomoć pri kupnji japanera

mijenjam slovenca za japanca (uz nadoplatu naravno):lol::lol:

mislim da savoris ima nešto ovakvo pa stari ako si u blizini daj koji savjet za prodaju

Zadnji motokultivator mi je bio isto muta čak sam mu bio kupio i novi motor iz trgovine ali kod nas je zemlja prilično teška pa je nakon treče sezone počeo trošiti ulje. Kakav ti je ono priključak što ima kotače iza sebe, dali je za vadit krompir:oops::!::scratch
 
J

jopo

Guest
Zadnji motokultivator mi je bio isto muta čak sam mu bio kupio i novi motor iz trgovine ali kod nas je zemlja prilično teška pa je nakon treče sezone počeo trošiti ulje. Kakav ti je ono priključak što ima kotače iza sebe, dali je za vadit krompir:oops::!::scratch

ono bi triba bit rotacoini plug mislim da je opotrebljen svega dva puta
kosa od 120 isto upotrebljavana samo za probu
neznam uopće šta je mom starom bilo da je uzima sve te priključke
(on je i prvi vlasnik)
 

Prilozi

  • DSC00750.jpg
    DSC00750.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 144
J

jopo

Guest
evo još par sličica nije se ni boja pošteno ogulila s priključaka
 

Prilozi

  • DSC00748.jpg
    DSC00748.jpg
    82.9 KB · Pregleda: 110
  • DSC00749.jpg
    DSC00749.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 136
T

traktor tom

Guest
ono bi triba bit rotacoini plug mislim da je opotrebljen svega dva puta
kosa od 120 isto upotrebljavana samo za probu
neznam uopće šta je mom starom bilo da je uzima sve te priključke
(on je i prvi vlasnik)

Na koju foru oreš s takvim plugom,i koliku dubinu?
 
J

jopo

Guest
Na koju foru oreš s takvim plugom,i koliku dubinu?
ovaj propeler u vrtnji baca zemlju u stranu i zemlja tuče u ovu žutu dasku koja prilično dobro slaže zemlju
zemlja poslje više sliči pofrezanoj nego preoranoj zemlji ali je dubina veća nego kod frezanja
ne sjećam se ni ja najbolje zadnji put sam ga gleda u akciji prije 10 god. možda i 15.

evo baš ga našao u akciji samo još neznam kako sa tubea pribacit link ali pali pod berta plow
ili rotary plow
 
Posljednje uređivanje:
T

traktor tom

Guest
ovaj propeler u vrtnji baca zemlju u stranu i zemlja tuče u ovu žutu dasku koja prilično dobro slaže zemlju
zemlja poslje više sliči pofrezanoj nego preoranoj zemlji ali je dubina veća nego kod frezanja
ne sjećam se ni ja najbolje zadnji put sam ga gleda u akciji prije 10 god. možda i 15.

evo baš ga našao u akciji samo još neznam kako sa tubea pribacit link ali pali pod berta plow
ili rotary plow

Lud stroj nema šta!Dali si nemožeš takav plug skopčati na janmara ?
 
J

jopo

Guest
jopo, a možemo probat! ;-)

teži slučaj ipak je to priklučak za motokultivator a i nema potrebe za tim na yanmaru. nego ja bi ovo proba dat u neki oglas ali prije bi volija kad bi vi ko jedna vrlo pametna i upućena grupa ljudi dali savjetić koliko novaca uopće tražit onako u kompletu
motor na stroju benzinac 8 ks la300 delortov karburator uvik pali iz prve baš nedavno prominija sve sajle radi ko sat.
ovako ona uredi moj vinograd a nadam se da će taj poslić ubuduće obavljat yanmar
 

Prilozi

  • DSC00114.jpg
    DSC00114.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 190
J

jopo

Guest
skoro san zaboravija(a usput da se vratim na pravu temu)
vedraniko jesi danas štagod razvalija?
pa daj nemoj bit neozbiljan daj koju sličicu nemoj se sramit:butthead::mrgreen:
oćemo crvenu zvijer s primjesama zelene

(nije meni do slika ali moram te nekako motivirat da slikaš ono šta rastviš da bi posli zna sastavit);)
 
T

traktor tom

Guest
teži slučaj ipak je to priklučak za motokultivator a i nema potrebe za tim na yanmaru. nego ja bi ovo proba dat u neki oglas ali prije bi volija kad bi vi ko jedna vrlo pametna i upućena grupa ljudi dali savjetić koliko novaca uopće tražit onako u kompletu
motor na stroju benzinac 8 ks la300 delortov karburator uvik pali iz prve baš nedavno prominija sve sajle radi ko sat.
ovako ona uredi moj vinograd a nadam se da će taj poslić ubuduće obavljat yanmar
Koji super vinograd svaka ti čast! mali janmar ima da uživa u poslu. Frezu stavi na njuškala mislim da vredi oko 10000 kn .
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Koji super vinograd svaka ti čast! mali janmar ima da uživa u poslu. Frezu stavi na njuškala mislim da vredi oko 10000 kn .
Za vinograd čista petica , a cijena freze, objektivno vrijedi 10000 možda i više alii na kraju odlučuje zainteresiranost kupaca, ali i ono dali je tebi baš stalo da ju prodaš..... pošto poto ili se možda odlučiš čekati pravog mušteriju ........:weedman:
 
J

jopo

Guest
Za vinograd čista petica , a cijena freze, objektivno vrijedi 10000 možda i više alii na kraju odlučuje zainteresiranost kupaca, ali i ono dali je tebi baš stalo da ju prodaš..... pošto poto ili se možda odlučiš čekati pravog mušteriju ........:weedman:

drago mi je da vam se sviđa vinograd ako vas put nanese u dalmaciju morate doć probat vino a pošto nije dobro pit na prazan želudac probat ćemo malo i drniškog pršuta :supz:
evo još par sličica da vidite kako se branim od avijacije koja napada iz ove šume povrh vinograda
hvala na savjetima wukiju tomu i savi sad znam kako otprilike stojim na tržištu pa ćemo probat u oglase
 

Prilozi

  • DSC00019.jpg
    DSC00019.jpg
    84.4 KB · Pregleda: 225
  • DSC00021.jpg
    DSC00021.jpg
    87.2 KB · Pregleda: 196
  • DSC00029.jpg
    DSC00029.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 275
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
tarupiranje

evo malo akcije ..........

već tri dana radim i svaki puta sam zaboravio fotoaparat ali danas sam ga dobio dostavom , pa ovo se ipak treba vidjeti........



Uploaded with ImageShack.us
trnje visoko i tri metra ali šta je to za janmara.......

ima još slika i video ali nemam strpljenja , kad mi proradi brza veza onda ću staviti........:blackeye
 
J

jopo

Guest
wuki svaka čast :prayer: ovo je prava šikara ali ipak bi bilo zanimljivije ovo pogledat na videu pa kad budeš u mogućnosti daj ti nama malo virtualne hrane.
usput pitanje. :scratch kad jednog sunčanog dana yanmar uđe u kuću šta mislite jeli bolje rješenje za ovaj moj vinograd atomizer ili prskalica:scratch:scratch
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Sve je bolje, samo da nije legja:mad:
Ali atomizer ti je bolje nasprem obicna prskalica...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
wuki svaka čast :prayer: ovo je prava šikara ali ipak bi bilo zanimljivije ovo pogledat na videu pa kad budeš u mogućnosti daj ti nama malo virtualne hrane.
usput pitanje. :scratch kad jednog sunčanog dana yanmar uđe u kuću šta mislite jeli bolje rješenje za ovaj moj vinograd atomizer ili prskalica:scratch:scratch

Pa i sam razmišljam o tome :scratch , ali ako je traktor bez kabine ( a moj je ) onda je to veliki problem . Zamisli kako to izgleda kada puše vjetar :madmana: O.k. imaju odjela , maske i slična zaštitna oprema ali ipak mislim da je opasno . Osobno znam čovjeka koji je prskao voćnjak sa atomizerom , sa traktorom bez kabine , i toliko se zatrovao da je jedva živ ostao .
Po mom mišljenju za vinograd bi bilo bolje možda prskalica , zato što mislim da ona nebaca pod tolikim velikim pritiskom škropivo kao atomizer .
Ali trebalo bi vidjeti sa nekim od forumaša koji imaju atomizere , zato što mislim da ti sa atomizerom možeš prskati a da neuključuješ onaj propeler na atomizeru , nego samo uključiš mlaznice i onda ti atomizer radi kao prskalica .
Koliko trsova vinograda imaš:?:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Za voknjak i vinograd atomizer je puno bolje.
Ne deka sa prskalica nemozes obaviti posao, ali sa atomizerom je spricanje kvalitetnije.
Ja licno imam prskalica, ali samo zato sto uglavno se bavim sa povrtlarstvo, pa i voknjak spricam sa nju.
Pogledajte samo lisja na vinograd gde je prskano sa prskalica i pogledajte kod atomizerom, sve ce vam biti jasno.
Onaj ventilator na atomizer kada tecnost izadze iz brizgalke tako je rastera da od nju napravi prasina, i je lepi na list.
Istovremeno ventilator okrece lisja i prska i od druga strana na sam list.
A kad se sprisa sa prskalica, na lisje se poznavaju "kapki", i to neje bas kvalitetnije.

Najveci broj og vocarski traktori i vinogradski nemaju kabine, a prskaju sa atomizeri, kod par jutara nemas brige, poznam ljudi koi tako prskaju i 250 hektara, ali maska je obavezna...
Pozdrav...
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Za voknjak i vinograd atomizer je puno bolje.
Ne deka sa prskalica nemozes obaviti posao, ali sa atomizerom je spricanje kvalitetnije.
Ja licno imam prskalica, ali samo zato sto uglavno se bavim sa povrtlarstvo, pa i voknjak spricam sa nju.
Pogledajte samo lisja na vinograd gde je prskano sa prskalica i pogledajte kod atomizerom, sve ce vam biti jasno.
Onaj ventilator na atomizer kada tecnost izadze iz brizgalke tako je rastera da od nju napravi prasina, i je lepi na list.
Istovremeno ventilator okrece lisja i prska i od druga strana na sam list.
A kad se sprisa sa prskalica, na lisje se poznavaju "kapki", i to neje bas kvalitetnije.

Najveci broj og vocarski traktori i vinogradski nemaju kabine, a prskaju sa atomizeri, kod par jutara nemas brige, poznam ljudi koi tako prskaju i 250 hektara, ali maska je obavezna...
Pozdrav...

Ma vidi nemože se raspravljati dali je bolji atomizer ili prskalica .
Atomizer je 100 puta bolji , pravi maglu što je najbolje kada se prska , pritiskom okrene list , i list poprska sa obadvije strane , manji je utrošak škropiva ...... , ali nikada nisam prskao sa traktorskoim atomizerom , tako da nebi više o tome . Rekao sam samo svoje mišljenje , i ono što sam čuo od ljudi koji imaju iskustva .
 

Najnoviji postovi

Na vrh