• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Bit će koje-kakvih traktorića i brdo priključaka, jer ovo je najjači povrtlarski kraj, no neznam dali dolaze ovi iz Prodeta- još nisu potvrdili.
A što se puta tiče cca 3 -3,5 sata autoputom do Kutine i onda još sat magistralom do Vt(68 km).:partyman:
 
J

jopo

Guest
Jopo, u pravu si - treba imati dovoljno mjesta za okretanje po vinogradu na oba kraja, a vrlo često to nije slučaj...

http://www.google.hr/images?hl=hr&q=leđna motorna prskalica&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi

Btw, živiš u predivnom kraju u Dalm. Zagori, vidimo se tamo u kolovozu mjesecu! :D

kod mene je jedna strana za okretanje livada,mogu i šleperom ali druga je problematična.
kako vidim cijene nisu nimalo pristupačne pa bi možda pokuša neku kemiju stilu ovog šta jeffy predlaže. znači polovnjak kojeg bi do temelja reparira ali bi ipak proba s nošenim atomizerom ali naravno šta manji i ako treba nebi ga punio nego do pola.
ovaj iz susjednog sela šta ima atomizer od 200l nosi ga s yanmarom f16 i nosi ga bez većih problema a mislim da on ima oko 860kg . kaže da jedino malo pazi kod nekih većih udubljenja jer se onda uzljulja pa se prednja kola malo odvajaju od zemlje ali u principu nema problema
mislim kad bi atomizer bio upola lakši da nebi bilo priblema ni sa 1300d ko u žutog i vedranika .mislim da je on oko 600kg
 
J

jopo

Guest
Bit će koje-kakvih traktorića i brdo priključaka, jer ovo je najjači povrtlarski kraj, no neznam dali dolaze ovi iz Prodeta- još nisu potvrdili.
A što se puta tiče cca 3 -3,5 sata autoputom do Kutine i onda još sat magistralom do Vt(68 km).:partyman:

malo je daleko ali ako se nađe bar još jedan suputnik možda i dođem iako sad zovu loše vrime.
misliš li slikavat ukoliko delegacija iz dalmacije ostane zametena u snjiegu pa propustimo taj event da bar parimo oči na forumu?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
ma stvarno svaka čast imaš pravu informaciju za sve. nisam niti vidio leđne atomizere ali ovaj od 120 ko da su mene pitali.
ako imaš volje baci koju riječ o tim leđnim makinjama

Eeee.... ,klega to što ti sad mudruješ šta i kako , dali atomizer ili prskalica :madmana: vjeruj mi isto tako sam i ja razmišljao .
Vidi nebih te htio uvjeravati da nekupiš atomizer za traktor , ali ako imaš mogućnost da probaš prskati sa leđnim atomizerom , to ti svakako savjetujem . Posudi od nekoga i probaj .
Normalno opet ti je teret na leđima , ali ideš brže , 2 ako ne i 3 puta , nego sa običnom leđnom prskalicom . Već je neko napisao u periodu kada bolest napada bobe ( grozdove ) možeš točno prskati samo po grozdovima , što sa traktorskim nemožeš . I još bih ti rekao da mislim da ti se neisplati kupovati traktorski atomizer za 500 loza . Jedino ako bi naletio na nešto povoljno onda da .
Leđni atomizera imaš raznoraznoh vrsta i modela ( mogao si vidjeti na linku )
E normalno razlika je u cijeni , a cijene su ti od 1500 - 6000 kn pa ti sad vidi šta i kako.
Ja sebi planiram uzeti leđni , mislim..... nisam još skroz odustao od traktorskog ,ali sve više razmišljam o leđnom . Mislim da će mi biti puno isplativiji i učinkovitiji .
 
J

jopo

Guest
ma stvarno svaka čast imaš pravu informaciju za sve. nisam niti vidio leđne atomizere ali ovaj od 120 ko da su mene pitali.
ako imaš volje baci koju riječ o tim leđnim makinjama

Eeee.... ,klega to što ti sad mudruješ šta i kako , dali atomizer ili prskalica :madmana: vjeruj mi isto tako sam i ja razmišljao .
Vidi nebih te htio uvjeravati da nekupiš atomizer za traktor , ali ako imaš mogućnost da probaš prskati sa leđnim atomizerom , to ti svakako savjetujem . Posudi od nekoga i probaj .
Normalno opet ti je teret na leđima , ali ideš brže , 2 ako ne i 3 puta , nego sa običnom leđnom prskalicom . Već je neko napisao u periodu kada bolest napada bobe ( grozdove ) možeš točno prskati samo po grozdovima , što sa traktorskim nemožeš . I još bih ti rekao da mislim da ti se neisplati kupovati traktorski atomizer za 500 loza . Jedino ako bi naletio na nešto povoljno onda da .
Leđni atomizera imaš raznoraznoh vrsta i modela ( mogao si vidjeti na linku )
E normalno razlika je u cijeni , a cijene su ti od 1500 - 6000 kn pa ti sad vidi šta i kako.
Ja sebi planiram uzeti leđni , mislim..... nisam još skroz odustao od traktorskog ,ali sve više razmišljam o leđnom . Mislim da će mi biti puno isplativiji i učinkovitiji .
vidio sam link i cijene probat ću posli nać na youtubeu da vidim kako radi.
a dok mi odlučimo evo par slika od zvijeri koj je moj stric kupio za maslinik na braču i nemožeš virovat koliko je dobra stvar ova košara
totalno multifunkcionalan traktor ima još frezu novi malčer i novu prikolicu sa kipom cca. skoro 11000 eurića
 

Prilozi

  • Å¡ime1.jpg
    Å¡ime1.jpg
    82.6 KB · Pregleda: 371
  • Å¡ime2.jpg
    Å¡ime2.jpg
    85.5 KB · Pregleda: 445

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ma znam koji je to traktor , moj susjed je kupio takav , već sam ja postavljao slike vjerovatno nisi vidio



On je još napravio nastavke koji idu na kašiku naprijed , kao kod viličara , tako da može prebacivati i palete
 
J

jopo

Guest
Ma znam koji je to traktor , moj susjed je kupio takav , već sam ja postavljao slike vjerovatno nisi vidio



On je još napravio nastavke koji idu na kašiku naprijed , kao kod viličara , tako da može prebacivati i palete

evo naša san na tubeu leđni atomizer čini se odlična stvar samo nikako prema uputstvima ne uspijevam stavit link videa na forum
 
V

VTZ

Guest
evo naša san na tubeu leđni atomizer čini se odlična stvar samo nikako prema uputstvima ne uspijevam stavit link videa na forum

Koliko poznajem vaše podneblje i klimu u Dalmaciji (i Zagori), kod vas je dosta manja relativna vlažnost zraka, i nemate toliku potrebu za prskanjem vinograda, kao što imamo mi na kontinentu!

U toku ljeta, kod nas je 14 dana maksimalni rok za ponovno prskanje, a vrlo često to je tek 10 dana od zadnjeg prskanja (ili manje, ako je u međuvremenu pala jaka kiša).

Osim toga, vinova loza na početku vegetacije nije sva jednako razvijena, na početku su te razlike posebno izražene. U tom slučaju ćeš s traktorskim atomizerom više materijala baciti posvuda, samo ne po lozi..
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
malo je daleko ali ako se nađe bar još jedan suputnik možda i dođem iako sad zovu loše vrime.
misliš li slikavat ukoliko delegacija iz dalmacije ostane zametena u snjiegu pa propustimo taj event da bar parimo oči na forumu?

Idem sutra poslije posla pa ću poslikat malo, a onda ...:gitarist::partyman:
 
U

USRO

Guest
Idem sutra poslije posla pa ću poslikat malo, a onda ...:gitarist::partyman:

Daj si malo truda pa poslikaj te manje traktore, naravno uz cijenu.

hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
I meni bi bilo zanimljivo čuti zašto ti je ke4 favorit i dali je usporediv sa f17 i af18?
Pa vajda zato kaj je najljepši :)
 
J

jopo

Guest
Koliko poznajem vaše podneblje i klimu u Dalmaciji (i Zagori), kod vas je dosta manja relativna vlažnost zraka, i nemate toliku potrebu za prskanjem vinograda, kao što imamo mi na kontinentu!

U toku ljeta, kod nas je 14 dana maksimalni rok za ponovno prskanje, a vrlo često to je tek 10 dana od zadnjeg prskanja (ili manje, ako je u međuvremenu pala jaka kiša).

Osim toga, vinova loza na početku vegetacije nije sva jednako razvijena, na početku su te razlike posebno izražene. U tom slučaju ćeš s traktorskim atomizerom više materijala baciti posvuda, samo ne po lozi..

moj ti je vinograd na samom izvoru rijeke pa je česta pojava izmaglice koja je najgora a ima puno i slane (smrznute rose)tako kad počme sezona mi prskamo najdalje svako 10 dana inače loza odma oboli.
kad je loza skroz mala nije problem potrošit 30-40 l sredstva i ručno a kasnije bi yanmar dobro došao

to vedraniko samo naprid AJMOOOOOOO:supz::supz::supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh